Wakacje w Polsce – jak nie przepłacić?

8,758

Czy warto wybrać się na wakacje w Polsce?

Planujesz wakacje w Polsce? Sam fakt wyjazdu, nie musi od razu pozbawiać Was zdrowego rozsądku, który posiadacie na co dzień.

Kiedy przychodzi czas odpoczynku, większość ludzi chce pozostawić za sobą troski, obowiązki i zmartwienia. Często są oni skłonni do wydawania większych sum pieniędzy niż w ciągu pozostałej części roku.

Wakacje to taki czas, w którym można „żyć chwilą”. Korzystają z tego ludzie zarabiający na wakacyjnym wypoczynku, podnosząc znacznie ceny usług i produktów.

Jak nie poddać się mimo wszystko tej chwili? Jak spędzić wakacje w Polsce i jak nie przepłacić

Wolny i tani nocleg na wakacje: REDA Ośrodek Wczasowy i Pole Namiotowe w Międzywodziu


Wakacje w Polsce - żyj chwilą i oszczędzaj
Wakacje w Polsce – żyj chwilą i oszczędzaj

MYŚL ROZSĄDNIE

Choć słowa „myśl rozsądnie” mogą brzmieć obco dla osób spragnionych wakacyjnego wypoczynku, zastosujcie w swoim wakacyjnym myśleniu jedną prostą zasadę.

Pieniądze, które i tak wydacie, mogą posłużyć Wam na kupno większej ilości produktów lub usług. W słowach „większa ilość” może kryć się np. dodatkowy dzień wakacji, nie brane wcześniej pod uwagę atrakcje czy kupno regionalnych specjałów.

W ten sposób zmotywowani do rozsądnego myślenia na wakacjach, możecie zająć się poszukiwaniami oszczędności. Podpowiem Wam, gdzie je znaleźć.


Zobacz także: Lista rzeczy na wyjazd z dzieckiem [WAKACJE 2019]


 

Gdzie szukać oszczędności? 4 elementy, na które musisz zwrócić uwagę, jadąc na wakacje w Polsce:

1. JEDZENIE

Na wakacjach gotować się nie chce. To prawda. Chcecie jednak zaoszczędzić pieniądze na lepszy lub dłuższy wypoczynek. Można albo całkiem zrezygnować z zakupu wyżywienia w restauracji czy ośrodku wczasowym, bądź też zrezygnować częściowo.

Moje przepisy na podróż: Najlepsze Pasty na kanapki
Moje przepisy na podróż: Najlepsze Pasty na kanapki

 

Najtrudniejszym posiłkiem do przygotowania jest zazwyczaj śniadanie. W ciągu dnia jesteśmy w stanie zmobilizować się i przygotować własnoręcznie jedzenie. Zatem rozsądnym wyjściem wydaje się wykupienie tylko śniadań lub znalezienie miejsca do spania, w którym cena śniadania jest wliczona w cenę noclegu.

Cena posiłków, przekąsek, lodów, kawy itp. jest wyższa w miejscach, które określamy mianem atrakcji turystycznych.

Przed pofolgowaniem swojej kieszeni, warto się zastanowić nad zrezygnowaniem z zakupu tych rzeczy w najbardziej uczęszczanych przez turystów miejscach.

Można dokonać zakupów w codziennych sklepach, służących do zaopatrywania się w produkty spożywcze przez mieszkańców danej miejscowości.

 

2. NOCLEG

Znalezienie dobrego miejsca do spania jest chyba najważniejszą sprawą, jeśli chodzi o wakacyjny wypoczynek. Kiedy tylko pogoda dopisuje i nie podróżujecie z małym dzieckiem, spać można choćby na polu namiotowym lub w domku campingowym. Taki nocleg jest jedną z najtańszych form nocowania.

Glamping – nowa moda na nocleg w Polsce
Glamping – nowa moda na nocleg w Polsce

 

Niezwykle popularne są też domki letniskowe z uwagi na duży stopień intymności, jaki możecie zachować, posiadając kwaterę w takim domku. Najdroższe są hotele. Im wyższa liczba gwiazdek, tym droższy nocleg.

Aby nie przepłacić za nocleg, warto zaplanować swoje wakacje nieco wcześniej. Mogę Wam doradzić w tej sprawie tylko jedno: szukać.

Nieraz trzeba przejrzeć wiele ofert noclegowych, by znaleźć miejsce, które będzie Wam odpowiadało. Ułatwiają to zadanie portale, na których każdy może znaleźć swój wymarzony nocleg. Np. portal noclegi.pl. Można na nim znaleźć miejsca noclegowe w wysokim standardzie za naprawdę korzystną cenę.

 

3. DOJAZD I TRANSPORT NA MIEJSCU

Trzecią najważniejszą kwestią, na której można zaoszczędzić pieniądze w trakcie wakacyjnego wyjazdu, jest dojazd do miejsca wypoczynku i środki komunikacji w miejscowości letniskowej.

Wakacje w Polsce - jak podróżować
Wakacje w Polsce – jak podróżować

 

Większość z Was może wybrać swój własny środek lokomocji, czyli samochód. Wydaje się to najwygodniejszą opcją dojazdu na wakacje. Na miejscu jednak możecie zrezygnować z poruszania się autem i korzystać z komunikacji podmiejskiej czy z busów.

Mogą Cię zainspirować: