Lista rzeczy na wyjazd z dzieckiem [WAKACJE 2019]

8,696

Masz plany na urlop z całą rodziną? Gotowa lista rzeczy na wyjazd na wakacje 2019 czeka na Ciebie poniżej.

Kiedy nadchodzi pora wakacyjnego wyjazdu, dzieci są bardzo poruszone, pełne oczekiwania i radości. Nie mniej poruszeni bywają rodzice, chociaż z odmiennych niekiedy powodów.

[MUST HAVE] Lista rzeczy na wyjazd wakacyjny z dzieckiem
[MUST HAVE] Lista rzeczy na wyjazd wakacyjny z dzieckiem

Dorośli zazwyczaj bardzo przejmują się pakowaniem wszystkich potrzebnych rzeczy i obawiają się, by niczego ważnego nie pominąć. Aby ułatwić zadanie pakowania na wakacyjny wyjazd oraz zmniejszyć nerwowe napięcie, zaprezentuję dzisiaj pomocną listę niezbędnych rzeczy.


Polecamy nocleg dla rodzin z dziećmi: Ośrodek wypoczynkowy Oaza Wągrowiec


[MUST HAVE] Lista rzeczy na wyjazd na wakacje z dziećmi

1) DOKUMENTY

To ważny element każdej wakacyjnej listy. Pamiętajcie, aby oprócz dokumentów osób dorosłych takich, jak dowód osobisty czy prawo jazdy, posiadać także dokumenty dzieci.

Będą to np. legitymacja szkolna, uprawniająca do zniżek. Ważna jest także książeczka zdrowia czy dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Pamiętaj, że w przypadku wyjazdów zagranicznych musisz zabrać dowód tymczasowy dla dziecka lub paszport.

2) APTECZKA

Każdy rodzic wie, jak ważna jest kompletna apteczka, gdy zabierają ze sobą dziecko. Powinny się w niej znaleźć z pewnością leki przeciwgorączkowe, kropelki lub żel na katar, plastry, jodyna lub woda utleniona oraz środki zapobiegające skutkom choroby lokomocyjnej.

Wyjeżdżając na wakacje nie zapominajcie także o sprayu na komary i inne owady. Przydać się może również żel stosowany po ugryzieniach czy lek na ból brzuszka.

3) KOSMETYKI

Mydło i szampon dla dzieci są podstawowymi kosmetykami w każdej sytuacji. Pamiętajcie także o paście i szczoteczce do zębów. Oprócz zwykłych chusteczek higienicznych, bardzo pomocne są chusteczki nawilżane. Przydają się zawsze.

Jeśli będzie trzeba coś szybko uprać, pożyteczny będzie środek piorący, przeznaczony specjalnie dla dziecięcych ubranek.

4) UBRANKA

Czystych ubranek nigdy za dużo. U dzieci nietrudno o pobrudzenie lub zamoczenie odzieży. Trzeba pamiętać o zabraniu ubrań na każdą pogodę. Powinno ich być także nieco więcej, niż potrzeba.

Jeśli dziecko ma swój ulubiony kocyk lub podusię, warto zastanowić się nad wzięciem ich ze sobą. Na pewno zwiększą one poczucie bezpieczeństwa dziecka.

Zmniejszą też stres związany z podróżą i ze zmianą miejsca spania. W walizce powinny się również znaleźć co najmniej dwa ręczniki dla dziecka plus jeden malutki do wycierania rąk.

Znajdź wakacyjny nocleg przyjazny Twojej rodzinie »

 

5) DODATKOWE, ALE NIE MNIEJ WAŻNE

Do przedmiotów, bez których dziecko nie może się obejść, należy ulubiona przytulanka. Zapomnienie o niej może być naprawdę brzemienne w skutkach. Być może będziecie musieli nawet wrócić po nią z drogi.

Szczególnie w lecie ważne są też czapka lub kapelusz chroniące przed słońcem. Przeciwsłoneczne okulary będą zaś chronić oczy Waszego dziecka. Do ochrony ciała potrzebne są kremy z wysokim filtrem. Te z najwyższym filtrem dostępne są w aptekach.

Lista rzeczy na wyjazd z dzieckiem na wakacje
Lista rzeczy na wyjazd z dzieckiem na wakacje. O czym nie zapomnieć?

 

Do kąpieli pod prysznicem lub w zewnętrznych zbiornikach wodnych zabierzcie klapki.

Wypoczynek nad wodą to wielka radość dla dzieci. Zabawę na pewno uprzyjemnią wszelkie plażowe zabawki: obowiązkowo wiaderko i łopatka, foremki, sitko, grabki. Warto też zaopatrzyć się w koło ratunkowe, dmuchane motylki na ramiona, dmuchane zabawki do wody.

6) GRY

Do miłego spędzania czasu w miejscu zakwaterowania można wykorzystać różne gry sportowe. Może posiadacie rakietki do badmintona, piłkę lub szachy. Mogą się one okazać miłą rozrywką podczas wyjazdu.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: