Hajduszoboszlo baseny termalne, w których się zrelaksujesz

17,630

Chcesz odwiedzić Węgry?

Hajduszoboszlo baseny czekają na Ciebie. Hajdúszoboszló to węgierskie uzdrowisko usytuowane tylko około 300 km od południowej granicy Polski. Jednocześnie znajduje się 200 km na wschód od Budapesztu oraz w odległości 20 km od Debreczyna.

Turyści z Polski są tutaj tak liczni i mile widziani, że w większości sklepów oraz restauracji można porozumieć się po polsku, a informacje oraz miejscowa gazetka tłumaczone są także na język polski.


Szukasz noclegu? Zobacz: Hajduszoboszlo noclegi


Termalne lecznicze źródła zostały tutaj odkryte przypadkowo w 1925 r., kiedy poszukiwano na terenach Hajdúszoboszló ropy naftowej. Natknięto się wtedy na gejzer, z którego trysnęła gorąca woda o temperaturze około 75°C, pokonując ponad tysiącmetrową głębokość.

Minerały zawarte w tej termalnej wodzie mają właściwości lecznicze, głównie przy schorzeniach reumatologicznych, ale nie tylko.

Także inne choroby różnych układów i narządów można leczyć dzięki wodzie z Hajduszoboszlo baseny.

Hajduszoboszlo baseny termalne, w których się zrelaksujesz / źródło: hajduszoboszlo.hu
Hajduszoboszlo baseny termalne, w których się zrelaksujesz / źródło: hajduszoboszlo.hu

 

Hajduszoboszlo baseny – gdzie znajdziesz najlepsze?

W Hajdúszoboszló powstało nie tylko uzdrowisko, ale także miejscowość wypoczynkowa, ciesząca się w sezonie letnim bardzo wielkim powodzeniem.

Rozwinęła się także infrastruktura całoroczna, obejmująca liczne hotele i obiekty wypoczynkowe. Turystyka nabiera tutaj wielkiego rozmachu, ponieważ obok sanatorium, wybudowano największy w Europie kompleks kąpieliskowy o powierzchni 30 hektarów.


Zobacz: [Top 6] Hajduszoboszlo noclegi z bezpłatnym SPA


Bardzo wiele hoteli posiada swoje własne kryte baseny. Wiele domów jednorodzinnych oferuje kwatery do wynajęcia. Jest też wiele mniejszych pensjonatów i miejsc noclegowych czekających na pojawiające się tu w sezonie rzesze wycieczkowiczów. Infrastruktura turystyczna jest bardzo rozwinięta. Przybywa do uzdrowiska co roku tysiące turystów.

Hajduszoboszlo baseny termalne, w których się zrelaksujesz/ źródło: www.hajduszoboszlo.hu
Hajduszoboszlo baseny termalne, w których się zrelaksujesz/ źródło: www.hajduszoboszlo.hu

 

Hajdúszoboszló posiada swój własny kompleks SPA – jest on czynny przez cały rok. Istnieje w nim kilkadziesiąt programów terapeutycznych i profesjonalnych zabiegów do wyboru. Do funkcjonowania obiektu wykorzystywana jest woda geotermalna.

Wspomniany wcześniej kompleks kąpieliskowy to tak naprawdę 30-hektarowa plaża działająca od maja do końca września. Znajduje się tutaj śródziemnomorskie wybrzeże – czyli piaszczysty brzeg, wysadzony palmami, do złudzenia przypominający wybrzeże Morza Śródziemnego.

Usytuowany jest on obok powierzchni wodnej wynoszącej 6200 m2. Inne baseny, których jest kilkanaście mają różne przeznaczenie, np. dla dzieci, czy uprawiania sportów.

W ostatnim czasie powstało także sztuczne jezioro, po którym można pływać, wynajmując sprzęt wodny z wypożyczalni, np. rowerek wodny lub łódź.

#1. Aquapark – Hajduszoboszlo baseny

Następną atrakcją Hajdúszoboszló jest Aquapark. Znajduje się w nim wiele typów tematycznych zjeżdżalni wodnych . Aquapark powiększono w 2014 r. o obszar 1 hektara, na którym wybudowano wieżę startową wysokości 16 metrów.

Wychodzą z niej zjeżdżalnie, tunel grawitacyjny, łódź kosmiczna, rura wodna, superfale i pętle wodne. Powstały też nowe baseny. Te dla dzieci zaopatrzono w nowe elementy, którymi są atrakcyjne zamki noszące różne nazwy.

Aqua-Palace - Hajduszoboszlo baseny termalne, w których się zrelaksujesz / źródło: www.hajduszoboszlo.hu
Aqua-Palace – Hajduszoboszlo baseny termalne, w których się zrelaksujesz / źródło: www.hajduszoboszlo.hu

 

#2. Aqua-Palace- Hajduszoboszlo baseny

Inną wodną atrakcją jest kompleks Aqua-Palace. Posiada on różne kryte baseny tematyczne, liczne atrakcje dla najmłodszych, prywatne łaźnie czy pokoje relaksacyjne.

Dzieciom spodoba się na pewno symulator jazdy na desce surfingowej oraz wiele organizowanych zajęć sportowych, jak np. gimnastyka w wodzie.

Istnieje w Hajdúszoboszló także centrum sportowe, w którym można grać w różne gry, jak np. w tenisa w wielu odmianach i piłkę plażową.


Zainpiruj się: TOP 5 – najlepsze węgierskie baseny termalne


Obok całego wspomnianego wyżej wodnego szaleństwa, odbywają się w Hajdúszoboszló liczne imprezy kulturalne i festiwale, praktycznie przez cały rok. Obecne są tutaj różne rodzaje muzyki, sztuka ludowa, popularne konkursy, a również wydarzenia kulinarne. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno dzieci, jak i dorośli.

 

Mogą Cię zainteresować: