Dębki plaża i atrakcje, które musisz zobaczyć w wakacje 2019

10,453

Dębki plaża i atrakcje jakich nie znacie

Dlaczego postanowiłam opowiedzieć Wam o Dębkach? Kojarzy mi się przede wszystkim Dębki plaża z dala od zgiełku, restauracje i atrakcje – to trzy elementy, które koniecznie musisz odwiedzić.

Dębki to miejscowość nadmorska, która według wielu znawców, posiada najpiękniejszą plażę w Polsce. Dębki położone są na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego u ujścia rzeki Piaśnicy.

Rzeka ta co roku wybiera sobie inną drogę, biegnącą poprzez plażę, by spłynąć do Morza Bałtyckiego. Ujście rzeki to bardzo malownicze i niepowtarzalne krajobrazy. Doskonałe miejsce dla podziwiania zarówno wschodu, jak i zachodu słońca.

Dlaczego warto wybrać się na wakacje 2019 do Dębek?

Na turystów czeka w Dębkach plaża szeroka na 108 metrów, druga pod względem szerokości plaża w Polsce. Wyprzedza ją tylko szersza plaża w Świnoujściu.

Plaża w Dębkach charakteryzuje się miękkim i jasnym piaskiem. Jest niezwykle czysta. Pomieścić może wielu ludzi. Co najważniejsze, nie ma tutaj tłoku ani ścisku nawet w sezonie.

Sprawdź: Dębki noclegi na wakacje 2019

W ostatnich latach bardzo rozwinęła się baza turystyczna w Dębkach. Powstało wiele nowych miejsc noclegowych, oferujących usługi hotelarskie na wysokim poziomie. Liczne bary i restauracje przyciągają gości.

Dębki plaża bez zgiełku
Dębki plaża bez zgiełku i inne atrakcje na lato 2019

Dębki plaża z dala od zgiełku

Dębki posiadają wiele wejść na plażę. Są one ponumerowane i rozmieszczone co kilkadziesiąt metrów (od numeru 18 do 26). Daje to możliwość wybrania korzystnego dla siebie miejsca na plaży.

W zależności od upodobań może to być miejsce blisko atrakcji i centrum Dębek lub zupełnie na uboczu, z dala od zgiełku. Główne wejście na plażę posiada numer 19.

Na wprost niego znajduje się przystań rybacka. Jest to charakterystyczne miejsce dla całej miejscowości, ponieważ Dębki to głównie osada rybacka. W przystani można obserwować łodzie rybackie, gdy wychodzą w morze lub z niego wracają.

Zobacz poniżej:
Dębki plaża kamera na żywo

Idąc w kierunku wschodnim od wejścia nr 19, można spodziewać się spokoju i pewnego rodzaju dzikości, czy jak kto woli naturalności. Bez infrastruktury gastronomicznej.

Natomiast w kierunku na zachód od wejścia nr 19 można napotkać bary plażowe i liczne atrakcje. Są to m.in. przejażdżki skuterami wodnymi, zjeżdżalnia dla dzieci, wypożyczalnie leżaków i koszy.

A może plaża naturystów?

Idąc wciąż w kierunku zachodnim napotkacie wspomniane wyżej ujście rzeki Piaśnicy. Następnych kilkaset metrów dalej na zachód znajduje się plaża naturystów.

Jest ona oddzielona i dobrze oznakowana, także raczej trudno się na nią zabłąkać. W porę zostaniecie ostrzeżeni, jeśli nie zamierzacie się na nią wybierać.

Co warto wiedzieć o Dębkach?

Udokumentowana historia Dębek sięga czasów średniowiecza. Pierwsze wzmianki o miejscowości, jakie przetrwały do naszych czasów, pochodzą z końca XIII wieku.

Dębki związane były wtedy z klasztorem żarnowieckim. Stulecia od XVI do XVIII to czas, w którym miejscowość dzierżawiona była przez rodzinę Dembków. Po I rozbiorze osada znalazła się w zaborze pruskim.

W dwudziestoleciu międzywojennym Dębki powróciły w granice państwa polskiego i były wtedy najbardziej wysuniętą na zachód nadmorską miejscowością Rzeczpospolitej.

Rozwój turystyczny Dębek nastąpił po zakończeniu II wojny światowej i trwa do dni dzisiejszych.

Jakie atrakcje czekają na Ciebie w Dębkach?

Najważniejsze zabytki Dębek usytuowane są przy ulicy Spacerowej. Kiedy znajdziecie się w tej pięknej miejscowości, warto odwiedzić Kaplicę Księży Zmartwychwstańców pw. Matki Boskiej Częstochowskiej.

Jest to drewniana świątynia z lat trzydziestych XX wieku, wybudowana na planie litery T.

Waszej uwadze nie powinny także umknąć chata rybacka z końca XVIII wieku oraz budynek mieszkalny z początków XX wieku.

Mogą Cię zainteresować: