O czym nie zapomnieć przed wyjazdem [GOTOWY PLAN PODRÓŻY]

6,162

Tworzymy idealny plan podróży

Gdy wybieracie się na wyjazd, najlepiej zróbcie sobie przed wyjazdem dokładny plan podróży. Powinien on opierać się o kilka podstawowych punktów. Pomogę Wam nieco w ich opracowaniu. Będziecie mogli dowolnie dodawać do planu swoje punkty lub pomijać te, które nie będą w przypadku Waszej podróży istotne.

 

Na co zwrócić uwagę?

#1. Nocleg

Kiedy wybieramy się w podróż, pamiętajcie, by jeszcze na miejscu, przed wyjazdem, zarezerwować miejsca noclegowe. Jest to bardzo ważne, by nie spotkała Was przykra niespodzianka braku dachu nad głową u celu podróży.

Pomysł na nocleg - Osada Kościelisko  - Plan podróży
Pomysł na nocleg – Osada Kościelisko  – Plan podróży

 


Znajdź nocleg dopasowany do Ciebie ⇒


 

#2.Trasa podróży

Przed wyjazdem dobrze jest przeanalizować możliwe trasy, którymi możecie dotrzeć do wybranego celu podróży. Ważne jest to szczególnie w przypadku podróży samochodem.

Pomyśl o trasie podróży - Plan podróży 
Pomyśl o trasie podróży – Plan podróży 

 

Aby nie zatrzymywać się po drodze i nie tracić czasu, przygotujcie taką trasę dzień przed wyjazdem. Korzystać możecie z tradycyjnych map lub elektronicznych narzędzi z powodzeniem je wypierających.


Zobacz także: 5 sposobów na oszczędne podróżowanie


Pamiętajcie jednak, że w przypadku braku zasięgu, papierowa mapa może okazać się zbawienna. Wszystko zależy od miejsca, w które się wybieracie.

 

#3. Naczynia i sztućce

To punkt ważny m.in. dla tych, którzy nie chcą korzystać z naczyń i sztućców, w które zazwyczaj wyposażone są miejsca noclegowe. Pamiętajcie, by zabrać po jednym talerzu, najlepiej głębokim, na osobę. Dodatkowo można wziąć jedną lub dwie salaterki.

Sztućce bierzecie po jednym na osobę, tj. mała łyżeczka, duża łyżka, widelec, nóż. Oprócz talerzy i sztućców zabierzcie też po jednym kubku. Gdybyście mieli miejsce na deskę do krojenia, także warto ją wziąć.

 

#4. Środki higieniczne

Pamiętajcie o szczoteczkach i paście do zębów, mydle, szamponie, gąbce do mycia ciała, dezodorancie, ewentualnie kremie do rąk.

Możemy zabrać także płyn do mycia naczyń i płyn do prania. Dobrze jest wziąć małe ilości wspomnianych wyżej środków chemicznych, szczególnie, kiedy wybieramy się w podróż tylko na kilka dni.

 

#5. Ręczniki i ściereczki do naczyń

Po jednym większym ręczniku na każdego członka rodziny powinno wystarczyć. Dodatkowo weźcie mniejszy ręcznik do rąk oraz jedną lub dwie ściereczki do celów kuchennych.


Czytaj artykuł: Wycieczki weekendowe – sposób na ciekawą podróż


 

#6. Podstawowe produkty kuchenne

Herbata, kawa, cukier, sól. Resztę rzeczy można kupić na miejscu. Warto wziąć ze sobą tylko takie produkty, których możecie wziąć mniejsze ilości, a które sprzedawane są w dużych opakowaniach. Niewielkie ilości będą zajmować mało miejsca.

Pomysł na to, co ze sobą zabrać - Plan podróży
Pomysł na to, co ze sobą zabrać – Plan podróży

 

 

#7. Ubrania

Warto wziąć po jednym komplecie ubrania i bielizny na każdy dzień dla każdego członka rodziny. Dodatkowo warto pamiętać o dodatkowej bluzie lub kurtce, czapce, kapeluszu, zapasowych butach lub klapkach pod prysznic.

 

#8.Telefony i ładowarki do telefonów

Ewentualnie można wziąć zapasowy bank energii.

 

#9. Gotówka i karty płatnicze

Pamiętajcie, że w niektórych miejscach może być konieczność zapłaty tylko gotówką, a nie wszędzie na miejscu dostępny będzie bankomat.

 

#10. Jedzenie i picie na drogę

Najlepiej sprawdzają się kanapki oraz woda.

Pomysł na jedzenie w podróży - Plan podróży
Pomysł na jedzenie w podróży – Plan podróży

 


Zainspiruj się! Moje przepisy na podróż: Najlepsze Pasty na kanapki


 

#11. Zabawki dla dzieci

Jeśli dziecko jest małe, nie zapomnijcie o ulubionej przytulance, ponieważ mogą być prawdziwe kłopoty, kiedy nadejdzie pora snu. Warto też zabrać np. piłkę lub rakietki do badmintona.

Pomysł na wyjazd z rodziną - Plan podróży
Pomysł na wyjazd z rodziną – Plan podróży

Polecamy artykuł: 5 inspiracji na fajne wczasy z rodziną


 

#12. Zatankujcie samochód

Najlepiej sprawę tę załatwić jeszcze w miejscu zamieszkania, by nie martwić się brakiem stacji paliwowych po drodze.

#13.Uśmiech i dobry humor 🙂

 


Wybierasz się w podróż z czworonogiem? Zobacz artykuł: Czy warto podróżować z czworonogiem?