Co zabrać nad morze? 22 rzeczy, o których nie możesz zapomnieć

96,740

22 MUST HAVE, czyli co zabrać nad morze?

Dzisiejszy poradnik pt. Co zabrać nad morze? przedstawię nietypowo, czyli w formie listy potrzebnych rzeczy, o których nie należy zapominać.

Listę możecie dowolnie skracać, lub wydłużyć o inne przydatne przedmioty.

Co zabrać nad morze? 22 rzeczy, o których nie możesz zapomnieć
Co zabrać nad morze? 22 rzeczy, o których nie możesz zapomnieć

 

 1. Nakrycie głowy. Może być to kapelusz, czapka z daszkiem, chustka na głowę. Coś, w czym czujecie się najwygodniej.
 2. Krem z filtrem UV. Im jaśniejszy jest kolor Waszej cery, tym wyższy powinien być filtr. Dla dzieci zabierzcie jeden z najwyższych – zazwyczaj wysokie filtry można kupić w aptece.
 3. Klapki plażowe. Takie, w których czujecie się dobrze. Mogą być to japonki, mogą być klasyczne, ważne by szybko wysychały i były wygodne.
 4. Okulary przeciwsłoneczne. Najlepiej z filtrem UV. Każdy członek rodziny powinien mieć swoją parę.
 5. Ręcznik plażowy. Najlepiej, gdy ręcznik będzie szybkoschnący. Szczególnie wtedy, gdy zamierzamy na nim leżeć na plaży po wyjściu z wody i nie zabieramy ze sobą niczego innego (np. maty czy koca).
 6. Strój kąpielowy. To oczywiście podstawa pobytu na plaży. Najlepszy jest taki strój, w którym czujemy się dobrze, nie musimy niczego cały czas poprawiać, ani uważać na każdy ruch.
 7. Leżak. Bardzo pożyteczny sprzęt, zapewniający wygodę, nawet na najbardziej niewygodnej plaży, np. pełnej kamieni.
 8. Plażowa torba. Powinna być wykonana z odpowiednich, najlepiej naturalnych materiałów. Objętość torby powinna pomieścić ręczniki, stroje, krem i inne akcesoria plażowe.
 9. Parawan. Zapewnia na plaży minimum intymności. Chroni także przed wiatrem.
 10. Namiot plażowy. Ostatnio coraz popularniejsze plażowe akcesoria dają cień na plaży i osłaniają przed wiatrem. Namiot z podłogą dodatkowo izoluje nas od podłoża.
 11. Parasol. Kolejny przedmiot zapewniający cień na plaży. W silnym słońcu może się okazać najbardziej pożądanym plażowym obiektem.
 12. Lodówka turystyczna. Bardzo przydatna rzecz. Zapewni Wam dostęp do zimnych napoi oraz świeżego jedzenia, które zabraliście ze sobą.
 13. Środki na owady. Dostępne w aptekach spraye, maści i kremy mają działanie odstraszające dla komarów, kleszczy i innego typu owadów. Szczególnie ważne, gdy na plażę zabieracie dzieci.
 14. Wodoodporne etui na telefon i dokumenty. Z takim opakowaniem najważniejszych rzeczy można nawet wchodzić do wody. Znika problem pozostawiania i pilnowania telefonu i dokumentów na plaży, podczas, gdy idziecie do wody.
 15. Termos lub butelka termiczna na wodę i jedzenie. Dzięki termosowi, możemy mieć dostęp do zimnej wody lub ciepłego posiłku. Opcja dobra, gdy nie chcemy korzystać z plażowych restauracji i barów.
 16. Pareo dla kobiet. Doskonały przedmiot, gdy chcemy się przejść lub udać się do sklepu czy baru, znajdujących się nieopodal. Pozwoli poczuć się swobodnie, osłaniając ciało.
 17. Zabawki plażowe dla dzieci. Jeśli wybieramy się na plażę z dziećmi, bez zabawek ani rusz. Już podstawowy zestaw typu wiaderko, foremki i łopatka powinien zapewnić dobrą zabawę.
 18. Dmuchane zabawki i materac. Dmuchane zabawki do wody pozwolą dzieciom na przyjemne pluskanie się w wodzie. Dorośli mogą popływać na materacu, unosząc się na wodzie.
 19. Wilgotne chusteczki. Są przedmiotem potrzebnym niemal w każdej sytuacji. Dobrze je mieć pod ręką.
 20. Książka lub ulubiony magazyn. Mogą być miłym relaksem dla umysłu.
 21. Apteczka. Bandaże, plastry, gaza, jodyna, środki przeciwbólowe.
 22. Ubranie. Należy pamiętać zarówno o ubraniu lekkim, jak też ciepłym – w razie sztormu, deszczu, czy niekorzystnej, chłodnej pogody. Kurtka przeciwdeszczowa powinna znaleźć się w torbie z odzieżą zawsze, gdy wybieramy się nad morze.

Czego nie może zabraknąć w Twojej walizce? Daj znać w komantarzu 🙂

Znajdź nocleg nad polskim morzem >>

 

Jeśli niekoniecznie chcesz wyjeżdżać nad morze, warto skorzystać w dostępnych w Polsce basenów termalnych, w sam raz na jesienną pogodę. Zobacz artykuł: Najlepsze baseny termalne w Polsce [RANKING].