Miejscowości nad morzem, które mają najpiękniejsze plaże

40,156

5 miejscowości nad morzem, które mają najlepsze plaże

W przypadku wakacyjnego wyjazdu, niewątpliwie jedną z najważniejszych decyzji, jakie przyjdzie Wam podjąć, będzie ta dotycząca miejscowości nad morzem, do jakiej się udacie. Czym kierować się przy wybieraniu miejsca na nocleg i na odpoczynek, będąc nad Bałtykiem?

Na pewno ważna jest baza turystyczna. W zależności od tego, jakie są Wasze wymagania odnośnie noclegu, będziecie wybierać swoje miejsce na noc, korzystając z różnych ofert.


Sprawdź noclegi nad polskim morzem »


Drugą najważniejszą sprawą jest niewątpliwie jakość miejsca, które ma bezpośrednie sąsiedztwo z morzem. Liczy się czystość, dostępność i szerokość plaży. Istotną cechą jest także ewentualny wakacyjny tłok lub jego brak w odwiedzanym kurorcie.

 

Poniżej przedstawię niektóre z miejscowości nad morzem, które mają najlepsze plaże.

#1. ŚWINOUJŚCIE

To niezwykłe miasto nad morzem położone jest na 3 dużych, zamieszkanych wyspach (Uznam, Wolin, Karsibór) oraz na kilkudziesięciu mniejszych – niezamieszkanych. Łącznie jest ich 44.

Świnoujście - Miejscowości nad morzem, które mają najlepsze plaże
Świnoujście – Miejscowości nad morzem, które mają najlepsze plaże

 

Jest to uzdrowisko od północy graniczące z Morzem Bałtyckim, od południa zaś z Zalewem Szczecińskim.

Z powodu prądów morskich i nanoszenia piasku, wciąż powiększa się powierzchnia miasta, a linia brzegowa przesunęła się w ciągu ostatnich 200 lat aż o 1,5 km. Obecnie plaża w Świnoujściu w najszerszym miejscu jest szeroka na 200 m. Wynik ten stawia Świnoujście na pierwszym miejscu w Polsce.

Miasto to znalazło się w granicach państwa polskiego już za panowania Mieszka I. Posiada wiele zabytków sakralnych, świeckich oraz typu obronnego (np. zespół fortów twierdzy Świnoujście).

Plaża w Świnoujściu ciągnie się na przestrzeni 10 km (na wyspach Uznam i Wolin). Co roku plaża poszerza się, dzięki cofaniu się morza. Latem wody Bałtyku są tutaj najcieplejsze spośród wszystkich wód na polskim wybrzeżu. Jest tutaj bardzo bezpiecznie i atrakcyjnie.


Zobacz wyjątkowe obiekty noclegowe w Świnoujściu »


 

#2. PUSTKOWO

Miejscowość ta położona jest w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. Kolejny nadmorski kurort ma do zaoferowania szerokie i czyste, jasne, piaszczyste plaże. Znajdują się tutaj wydmy oraz klif.

Pustkowo - Miejscowości nad morzem/ źródło: www.pustkowo.com.pl
Pustkowo – Miejscowości nad morzem/ źródło: www.pustkowo.com.pl

 

Ciekawą atrakcją jest replika Krzyża z Giewontu, mająca wysokość ponad 20 metrów. Niewielka miejscowość oferuje turystom bazę noclegową i gastronomiczną o cechach kameralnych. Plaże nie są tutaj zbyt oblegane.

 

#3. MIELNO

Ten znany polski kurort nadmorski położony jest nad Morzem Bałtyckim i Jeziorem Jamno. W części północnej leży na mierzei. Znajduje się tu jedno kąpielisko przy wejściu od ulicy Kościuszki i drugie, położone w dzielnicy letniskowej Unieście. Plaże są tutaj czyste i jasne.


Wybierasz się do Mielna? Znajdź nocleg na Noclegi.pl


#4. SARBINOWO

Miejscowość oddalona od Mielna zaledwie o 7 km posiada znacznie mniej tłoczne w lecie plaże. Wybrzeże jest tutaj bardzo malownicze. Z plaży widać zabudowania i górującą nad okolicą wieżę sarbinowskiego kościoła.

Ustka - Miejscowości nad morzem, które mają najlepsze plaże
Ustka – Miejscowości nad morzem, które mają najlepsze plaże

#5. USTKA

Miasto Ustka leży u ujścia rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego. Jest znanym miastem portowym oraz uzdrowiskiem.

Posiada dwa letnie kąpieliska: Ustka Wschód i Ustka Zachód o łącznej długości 700 m. Oferują one turystom szerokie, jasne plaże.

Ten stary gród, mający swe korzenie w średniowieczu, posiada dużo zabytków, pomników i miejsc pamięci. Odbywa się tutaj co roku dużo cyklicznych imprez. 

 

Mogą Cię zainteresować: