Gdzie jechać nad morze – 7 najczystszych plaż w Polsce

230,290
gdzie jechać nad morze
http://www.idealnewczasy.pl

Wakacje nad Bałtykiem, jeszcze kilka lat temu będące przedmiotem kpin, przeżywają obecnie renesans. Ciągle to samo pytanie – gdzie jechać nad morze? Krótki wypad do Trójmiasta, czy smażenie się na plaży we Władysławowie wróciły do łask i cieszą się rosnącą popularnością. I to pomimo tego, że pogoda często bywa niepewna, a woda morska ma z reguły temperaturę mocno orzeźwiającą.

Obiekty są coraz lepszej jakości, rozwija się też infrastruktura, co cieszy oko (i nieco mniej portfel, niestety). Plaże nad Bałtykiem przeszły sporą metamorfozę! Są czyste i zadbane, zachęcają do rozłożenia się ze swoim ręcznikiem. Ręcznikiem, nie parawanem, oczywiście.

Czysta plaża to podstawa udanego wyjazdu. Nikomu nie jest miło, kiedy w piasku leży pełno śmieci i niedopałków, a niesprzątana linia brzegowa straszy brzydko pachnącymi glonami.

Zapytaliśmy o zdanie nasz zespół, który często bywa nad polskim morzem, jakie plaże polecają i gdzie jechać nad morze. Zobaczcie, którą plażę wybrać, żeby wyjazd był udany.

 

Świnoujście

 

gdzie jechać nad morze
http://www.balticsea.travel/

Królowa wszystkich rankingów i nasza niekwestionowana ulubienica. Północno-zachodnia plaża jest położona jeszcze dalej niż Trójmiasto. Nie przeszkadza to jednak w jej odwiedzaniu spragnionym słońca. Zejście do wody jest przyjazne i łagodne, a bezpieczeństwa wypoczywających strzegą ratownicy. Piasek jest codziennie sprzątany i aż iskrzy czystością. Zdecydowanie polecamy!

 

 

Inspiracje na wakacje

 

 

 

Chałupy

 

gdzie jechać nad morze
http://www.plazujemy.pl

Chcesz wybrać się nad Bałtyk, ale męczą Cię tłumy? Chałupy polecają się do rezerwacji. To miejsce, gdzie możesz wypocząć w doskonałych warunkach. Złośliwi twierdzą że jest tam tak czysto tylko dlatego, że prawie nie ma tam plażowiczów… czy to prawda? Nie do końca, ale rzeczywiście jest to jedno z najmniej zatłoczonych miejsc w Polsce. Omijajcie wejścia przy popularnych kempingach.

Pomocne: wybierz noclegi nad morzem

Jastrzębia Góra

 

gdzie jechać nad morze
http://turystawadowice.pl

Położona nad klifowym wybrzeżem, nie pozbawionym jednak dostępu do plaży, która również nie grzeszy monotonią – od wschodu plaża jest kamienista, jak na północnych plażach Bałtyku, a na zachodzie piaszczysta, jak w pozostałych częściach wybrzeża.Piasek jest jasny i czysty, dlatego polecamy ją w naszym rankingu. Dużym kontrastem na Jastrzębskiej plaży jest kilometrowy mur oporowy zbudowany z olbrzymich głazów ułożonych na faszynowym materacu, wyrastającym ponad plażę betonową opaską.

Hel

 

gdzie jechać nad morze
http://galeria.trojmiasto.pl/

Na Helu możecie wypocząć na dwóch plażach. Jedna z nich zwana Dużą Plażą położona jest nad otwartym morzem, Mała Plaża zlokalizowana od strony Zatoki Gdańskiej tuż przy Fokarium. Są to plaże miejskie, dlatego czystość jest tu na najwyższym poziomie. Położenie plaż w samym centrum miasta sprawia, że mają one doskonale wyposażoną infrastrukturę turystyczną ale z drugiej strony można trochę ponarzekać na tłumy plażowiczów.

Gdańsk Brzeźno

 

gdzie jechać nad morze
http://img4.garnek.pl

Kolejna kameralna, czysta plaża. Położona blisko przystanku kolejki SKM  na której zawsze coś się dzieje. Co roku znajduje się na niej wielki namiot, w którym wieczorami grają różne zespoły muzyczne. Ze względu na dużą popularność plaża jest strzeżona w okresie letnim, a służby miejskie dbają o czystość i porządek. Dla fanów słonecznego Trójmiasta.

Trzęsacz

 

gdzie jechać nad morze
http://www.trzesacz.pl

Plaża w Trzęsaczu jest piaszczysta, długa na 2 kilometry i dość szeroka. Położona jest niedaleko od centrum – tylko 200 metrów. Można wybrać jedno z dwóch wejść przez las i wydmy. Wypoczywający mogą wypożyczyć leżaki, żeby ich relaks był jeszcze bardziej udany. W naszym zespole znała ją tylko jedna osoba, dlatego tym bardziej polecamy, bo to czysta i ciągle stosunkowo mało znana perełka na naszym wybrzeżu.

Sopot

 

gdzie jechać nad morze
aleksandramistake.pl

Jeśli dalej nie masz pomysłu na to, gdzie jechać nad morze – mamy pewniaka! Kto nie był chociaż raz na kultowym molo, niech nawet nie podnosi ręki w górę, tylko lepiej niech się do tego nie przyznaje. Molo w Sopocie musi być i już! Nie dostanie naszej odznaki super czystości, bo plaża jest pod tym względem bardzo nierówna. Możemy polecić wam te części, które są stosunkowo dalej od molo – tam można wypoczywać w czystości i spokoju, a przy molo zjeść gofra i pospacerować. Ponieważ jest to jedno z najbardziej ikonicznych miejsc nad polskim wybrzeżem, wspominamy o niej niejako z obowiązku.

 

Jeśli poszukujecie wskazówek jak wydać mniej nad polskim morzem warto zajrzeć tu: jak wydać mniej nad polskim morzem. Jakie macie doświadczenia w temacie czystych polskich plaż? Które polecacie, a które wręcz przeciwnie? Dajcie znać w komentarzach! 🙂