5 inspiracji na fajne wczasy z rodziną

10,988

Fajne wczasy z rodziną – to możliwe!

Fajne wczasy z rodziną są bardzo ważne dla wszystkich jej członków. Mamie i tacie pozwalają nabrać sił do całorocznej pracy, dzieciom – do nauki w szkole, jaka czeka je w ciągu najbliższych miesięcy. Gdzie wybrać się, aby wspaniałe wspomnienia jak najdłużej pozostały z Wami?

 

Fajne wczasy nad Soliną

Nad Soliną nie można się nudzić. W okolicznych miejscowościach znajduje się świetnie przygotowana baza turystyczna i noclegowa. Można spędzić noc w którymś z domków, usytuowanych w pięknych górskich okolicach, porośniętych zieloną trawą i lasami.

Fajne wczasy z rodziną nad Jeziorem Solińskim
Fajne wczasy z rodziną nad Jeziorem Solińskim

 

Dzieci będą miały frajdę, gdy zobaczą Jezioro Solińskie i zaporę. Super atrakcją jest rejs statkiem po jeziorze.

Płynie się dookoła ok. 40 minut, okrążając wyspę. Inną formą zwiedzania jeziora, jest wypożyczenie roweru wodnego i przemierzanie jeziora we własnym tempie.

W okolicy Soliny można też wybrać się na przejażdżkę drezyną rowerową. Atrakcja ta dostępna jest w oddalonej o kilka kilometrów miejscowości Uherce Mineralne. Jedyne, co trzeba zabrać ze sobą to kondycja.

Znajdź nocleg w Bieszczadach ⇒

Kiedy trasa biegnie pod górę, będziecie musieli włożyć nieco wysiłku, aby napędzić drezynę. Innymi atrakcjami w okolicy są m.in. Bieszczadzka Kolejka Leśna oraz Skansen w Sanoku.

 

Fajne wczasy w Zakopanem

Z racji dużej liczby turystów odwiedzających co roku Zakopane, infrastruktura turystyczna jest tutaj bardzo silnie rozwinięta i jest w czym wybierać, gdy szukamy noclegu dla naszej rodziny.

Zobacz noclegi w Zakopanem ⇒

Czas w Zakopanem możemy spędzić w komfortowych warunkach. Wiele ośrodków wczasowych posiada własne kompleksy SPA i własne atrakcje dla dzieci typu place zabaw czy pokoje z zabawkami. Zazwyczaj możemy także wykupić na miejscu wyżywienie.


Zobacz artykuł: TOP 6 hoteli z Wellness idealnych dla rodziny


Najwięcej atrakcji, dających zastrzyk adrenaliny znajduje się na Gubałówce. Jest to m.in. Park linowy i Zjeżdżalnia grawitacyjna.

Fajne wczasy dla rodzin - Papugarnia w Zakopanem / źródło: www.egzotyczne-zakopane.pl
Fajne wczasy dla rodzin – Papugarnia w Zakopanem / źródło: www.egzotyczne-zakopane.pl

 

Przy Krupówkach 60 natomiast usytuowana jest Papugarnia, w której można zobaczyć np. ary lub tukana. Druga Papugarnia Egzotyczne Zakopane znajduje się przy Drodze Do Olczy 11.

 

Fajne wczasy w nadmorskim kurorcie

Nad morzem wczasy muszą być udane. Oprócz wypoczynku na plaży, nic nie robiąc, możecie jednocześnie zadbać o swoje zdrowie. Dbacie o nie z każdym oddechem, wprowadzając do organizmu morskie powietrze nasycone jodem.

Dla dzieci niekończące się zabawy na nadmorskiej plaży są wspaniałym przeżyciem, które zapamiętają przez długi czas. Przy dostępie wielkiej ilości wody i piasku uda się każdy zamek czy też inna budowla z piasku.

Kurortów nadmorskich jest wiele. Godną polecenia miejscowością na fajne wczasy jest Łeba, w której czekają na Was szerokie piaszczyste plaże i mnóstwo atrakcji dla dzieci.

Fajne wczasy nad morzem z rodziną
Fajne wczasy nad morzem z rodziną

 

Bardzo wiele rozrywek dla dzieci znajduje się także w miejscowościach Ustronie Morskie, Darłowo czy Niechorze oraz w wielu innych turystycznych ośrodkach nad polskim morzem.

Przejrzyj noclegi nad morzem przyjazne Twojej rodzinie ⇒

 

Fajne wczasy na wsi

W każdym zakątku Polski można spotkać gospodarstwa agroturystyczne. Jeżeli tylko są przygotowane na pobyt dzieci, warto skorzystać z takiej oferty wakacyjnej.

Fajne wczasy poza miastem
Fajne wczasy poza miastem

 

Dzieci będą miały zapewnione świeże powietrze, dużo ruchu i aktywnych form wypoczynku. Wy zaś będziecie mogli odpocząć od zgiełku miasta i codziennych problemów.


Czytaj artykuł: Magia wsi, czyli najciekawsze miejsca poza miastem


Kolejnym plusem wczasów spędzonych w gospodarstwie agroturystycznym jest możliwość wspaniałego i zdrowego wyżywienia, przygotowywanego zazwyczaj z ekologicznie uprawianych roślin i ekologicznie hodowanych zwierząt.

Fajne wczasy z rodziną na wsi - wycieczki rowerowe
Fajne wczasy z rodziną na wsi – wycieczki rowerowe

 

W pobliżu miejsca noclegu znajdują się zwykle sielskie tereny, które można przemierzać np. na rowerach. Można też urządzić sobie w pobliżu piknik na świeżym powietrzu, wybrać się nad pobliskie jezioro lub rzekę.

 

Fajne wczasy w ośrodku wypoczynkowym z basenem

Aby mieć dostęp do wody niezależnie od pogody panującej na zewnątrz, można wybrać się na wakacje do ośrodków wypoczynkowych, posiadających własną infrastrukturę turystyczną.

Fajne wczasy z rodziną w basenie
Fajne wczasy z rodziną w basenie

 

Dobrze, gdy ośrodek przewiduje różnego typu animacje dla dzieci czy np. warsztaty artystyczne. Kolejną korzyścią z wczasów w ośrodku jest możliwość wyżywienia na miejscu. Dobrze jest wybrać takie miejsce, które posiada zarówno basen wewnętrzny, jak też zewnętrzny.

Aby zapewnić dzieciom maksimum rozrywki, wybierany ośrodek powinien być wyposażony w obiekty sportowe takie, jak boiska do różnego typu gier czy korty.

Znajdź nocleg dla Twojej rodziny w Polsce