Gdzie na narty w Polsce? 5 miejsc, które warto odwiedzić zimą

6,492

Gdzie na narty w Polsce? 

W ostatnich latach infrastruktura narciarska w Polsce uległa dużym przeobrażeniom. Pojawiło się wiele nowych ośrodków narciarskich. Istniejące już ośrodki są remontowane i unowocześniane. Wymianie ulegają też wyciągi. Baza hotelowa wciąż się rozrasta i przybywa nowych miejsc noclegowych. W takich okolicznościach odpowiedź na pytanie „Gdzie na narty w Polsce?” może nie być już tak oczywista, jak jeszcze kilka lat temu.

Gdzie na narty w Polsce - kilka destynacji, które warto odwiedzić
Gdzie na narty w Polsce – kilka destynacji, które warto odwiedzić

 

Karpaty są w Polsce najczęściej odwiedzanymi górami, jeśli chodzi o uprawianie narciarstwa. Zajmują one w Polsce około 6% południowego obszaru państwa. W ich skład wliczają się różne pasma górskie. Wiele stoków wydaje się być dobrze przygotowanymi dla narciarzy. Opiszę kilka z nich, aby przybliżyć Wam warunki, jakie na nich panują.

 

1. Białka Tatrzańska w Tatrach

W Białce Tatrzańskiej działają trzy stacje narciarskie. Są to Kaniówka, Bania i Kotelnica Białczańska. We wszystkich tych ośrodkach można korzystać ze wspólnego karnetu TatrySuperSki.

W Kotelnicy Białczańskiej stoki są oświetlane, sztucznie naśnieżane i szerokie. Można tutaj uprawiać zarówno narciarstwo rodzinne, jak i zaawansowane.


Sprawdź noclegi w Białce Tatrzańskiej ⇒


 

W ośrodku Bania warto spędzić czas, jeśli chcecie odwiedzić z dziećmi przedszkole narciarskie. Jest tutaj także oddzielny wyciąg i tor do snowtubingu – czyli jazdy na „oponkach”.

Kaniówka to ośrodek posiadający kompleks wyciągów w górnej części Białki Tatrzańskiej. Stoki są tutaj naśnieżane, ratrakowane i oświetlone.

Gdzie na narty w Polsce - wyjedź na ferie 2020 z bonem turystycznym
Gdzie na narty w Polsce – wyjedź na ferie 2020 z bonem turystycznym

 

 

2. Szklarska Poręba w Sudetach

Szklarska Poręba wszystkim amatorom narciarstwa kojarzy się przede wszystkim z ośrodkiem narciarskim SkiArena Szrenica. Oferuje on 12 km nartostrad i stoków o zróżnicowanym poziomie trudności. Nartostrada bardzo trudna to trasa zjazdowa „FIS”. „Lorobrygida” i „Śnieżynka” reprezentują trudny stopień. Łatwa jest nartostrada „Puchatek”. Natomiast „Hala Szrenicka” to stok slalomowy.

Działają tutaj rożne wyciągi narciarskie, wypożyczalnie nart, szkółki narciarskie. Stoki są naśnieżane i oświetlane.

W Szklarskiej Porębie jest ponad 15000 miejsc noclegowych. Infrastruktura hotelowa jest rozbudowana i zróżnicowana pod względem cen i standardów.


Sprawdź noclegi w Szklarskiej Porębie ⇒


 

 

3. Szczyrk w Beskidzie Śląskim

W Szczyrku znajduje się największy ośrodek narciarski w Polsce – Szczyrk Mountain Resort. Dysponuje on trasami narciarskimi o łącznej długości 22 km. Trasy posiadają zróżnicowany stopień trudności. 5 km z nich jest oświetlonych.

Od 2017 r. Szczyrk Mountain Resort współpracuje z Centralnym Ośrodkiem Sportu i Beskid Sport Arena. Dzięki temu można korzystać ze wspólnego skipassu. Łączna długość tras wynosi 40 km.

Ośrodki są wciąż modernizowane. Ostatnio warunki uprawiania narciarstwa w Szczyrku uległy znacznej poprawie. Wybudowano też nowy system naśnieżania, który wykorzystuje aż 368 lanc i armatek.

Gdzie na narty z dziećmi w Polsce
Gdzie na narty z dziećmi w Polsce

 

 

4. Zieleniec w Górach Orlickich

Zieleniec SKI Arena to ośrodek położony w Ziemi Kłodzkiej w Górach Orlickich. Zieleniec jest częścią kurortu Duszniki Zdrój. Narciarze mogą tutaj korzystać z 23 km tras narciarskich. Trasy są zróżnicowane pod względem długości i stopnia trudności.

Kilka szkółek narciarskich i wypożyczalni sprzętu narciarskiego zadowoli zróżnicowane grono amatorów narciarstwa. Większość tras jest oświetlona. Najdłuższa trasa liczy 2800 m.

Sprawdź obiekty noclegowe, w których zapłacisz bonem turystycznym

 

5. Karpacz w Karkonoszach

W tym mieście położonym u stóp Śnieżki czeka zimą na turystów bardzo wiele atrakcji. Jednym z największych polskich ośrodków narciarskich jest Karpacz SKI Arena.

W Karpaczu można korzystać z tras narciarskich o łącznej długości około 6 km. Każda nartostrada połączona jest z wyciągiem lub taśmą dla dzieci. Ze Śnieżki można zjechać nartostradą o długości 1500 m.


Sprawdź noclegi w Karpaczu ⇒


 

Może Cię zainspirować: