Gdzie na narty? Najlepsze stoki na zimę 2020/2021

6,870

Zobacz 4 najlepsze kierunki, które odpowiadają na pytanie gdzie na narty

W zimie najbardziej popularnym sportem są m.in. narty. Szusowanie po ośnieżonych stokach, pomiędzy zielonymi o każdej porze roku drzewami iglastymi, to bardzo miłe przeżycie i aktywna forma spędzenia wypoczynku. Polecana wszystkim, a zwłaszcza tym, którzy na co dzień mają siedzący tryb pracy. Gdzie na narty pojechać tym razem? Oto najlepsze stoki 2020/2021 roku.

Gdzie na narty: Polska
Gdzie na narty: Polska

#1. POLSKA

Wszystkim, którzy preferują turystykę w granicach ojczyzny, polecam stoki na terenie Polski. Najpopularniejsze polskie stoki to stoki narciarskie w Karpaczu. Miasto jest bardzo dobrze przygotowane na przyjazd turystów – narciarzy. W okresie zimowym działa w Karpaczu kilkadziesiąt wyciągów, a trasy narciarskie dostępne są praktycznie w każdej części miasta. Doskonale przygotowana baza hotelowa pomieści wielu Gości.

Na narty można się też wybrać praktycznie w każdym rejonie polskich gór. Najpopularniejsze miejscowości zimą to Zakopane, Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska, Wisła, Kudowa – Zdrój, Piwniczna – Zdrój, Lądek – Zdrój, Krynica – Zdrój i inne. W Tatrach często można połączyć narciarstwo z przyjemną ciepłą kąpielą w źródłach termalnych.

Sprawdź obiekty noclegowe, w których zapłacisz bonem turystycznym

 

Gdzie na narty za granicą?

 

#2. AUSTRIA

Za granicą w Europie najpopularniejsze miejscowości dla narciarzy znajdują się niezmiennie w Alpach. Austria to kraj położony w Alpach, gdzie Polacy często spędzają zimowy urlop.

Ski Amadé to grupa ośrodków narciarskich w Austrii, leżąca w rejonie Salzburga. Ośrodki te połączyły się w jedno zrzeszenie, ponieważ ich celem jest przygotowanie jak najlepszej oferty dla turystów. Ski Amadé ma do zaoferowania 270 kolejek i wyciągów linowych, w tym 90 wyciągów krzesełkowych, 47 kolejek linowych, 81 wyciągów orczykowych, 52 wyciągi treningowe. Obejmuje 25 miejscowości i 760 kilometrów tras narciarskich.


Znajdź nocleg w Austrii ⇒


Do największych ośrodków narciarskich Ski Amadé należą: Schadming Planai-Hochwurzen, Hochkönig, Grossartal-Dorfgastein, Zauchensee-Flachauwinkl, Reiteralm-Fageralm, Bad Gastein, Flachau – Wagrain,  Hauser Kaibling.

Gdzie na narty za granicą?
Gdzie na narty za granicą?

#3. SŁOWACJA

Gdzie na narty na Słowacji? Na Słowacji Polacy również lubią spędzać zimowe urlopy, ponieważ przede wszystkim jest tam blisko i są doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa. Z uwagi na to, że Słowacja jest państwem o górskim charakterze, wyjazd na narty na Słowację wydaje się być dobrym pomysłem. Tym bardziej, że wiele ośrodków narciarskich funkcjonuje tam na alpejskim poziomie.

Po słowackiej stronie Tatr można odwiedzić trasy narciarskie naszych południowych sąsiadów. Miasto Poprad to bardzo popularny ośrodek narciarski. Mocnych wrażeń może dostarczyć trasa w Łomnickiej Przełęczy. Inne miejscowości i ośrodki narciarskie na Słowacji to m.in. Szczyrbskie Jezioro i Stary Smokowiec. Na narty można się także wybrać do Jasnej na stokach Chopoka, do Donovaly czy do Ski Park Ruzomberok-Malino Brdo. Na Narciarzy czeka również Vratna, Wielka Racza, Orawska Leśna i wiele innych ośrodków.

Gdzie na narty w ferie zimowe
Gdzie na narty w ferie zimowe

 

#4. WĘGRY

Spędzanie urlopu na nartach na Węgrzech jest możliwe w kilku ośrodkach. Położone są one w Górach Bukowych, które należą do Wewnętrznych Karpatach Zachodnich. Zaliczane są one do Średniogórza Północnowęgierskiego.

Największym ośrodkiem narciarskim jest Bánkút, położony ok. 30 km na zachód od Miszkolca. Najwyższy punkt kurortu leży na wysokości 930 m n.p.m. Trasy narciarskie osiągają tutaj różną długość, do 1300 m. Trasy położone są w lesie bukowym. Od buków wzięła też nazwę góra, na której leży ośrodek. W ośrodku tym panuje korzystny mikroklimat. Północne stoki mają widok na skaliste szczyty w Tatrach Wysokich.

Po jeździe na nartach można na Węgrzech zażyć ciepłych kąpieli w jednym z kurortów zbudowanych przy źródłach termalnych.


Zainspiruj się: 10 Pomysłów Na Weekend W Górach