Jesienne Bieszczady – atrakcje dla dzieci, które zachwycą każdego!

1,399

Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady! Tym razem to nie pusty frazes, a świetny pomysł na spędzenie weekendu z rodziną w otoczeniu górskiej przyrody. Czy najmłodszym członkom rodziny również spodobają się Bieszczady? Atrakcje dla dzieci dostępne w okolicach na pewno rozwieją Twoje wątpliwości! Sprawdź, co warto odwiedzić podczas wypoczynku w tych niezwykłych górach i na jakie szlaki najlepiej zabrać maluchy.

 

Bieszczady dla dzieci – dlaczego warto?

Bieszczady z dzieckiem? Oczywiście! Jesienna górska wycieczka to doskonały pomysł na rodzinny weekend. Myślisz, że z maluchami ciężko zdobywać szczyty? Nic bardziej mylnego. Wystarczy wybrać odpowiednie szlaki – w Bieszczadach znajduje się mnóstwo tras, na których doskonale radzą sobie nawet kilkulatki. Wspólny spacer i podziwianie górskich krajobrazów będzie dla najmłodszych prawdziwą przygodą, a dla rodziców odpoczynkiem od codzienności i źródłem pięknych wspomnień.

Bon turystyczny – jak wykorzystać go w 2022?

Wizyta w górach to okazja, by z dala od wielkiego miasta pooddychać świeżym powietrzem, obcować z naturą i poznawać przyrodę, dlatego tym bardziej warto odwiedzić Bieszczady. Dla dzieci taka wyprawa może być początkiem górskiej pasji, którą będą stopniowo rozwijać, zdobywając w przyszłości kolejne szczyty.

Sprawdź także – Gdzie w góry z dziećmi? 5 miejsc lepszych, niż Zakopane!

Zaplanuj rodzinną wycieczkę w Bieszczady – w okresie złotej jesieni góry są najpiękniejsze! Pamiętaj, że jeszcze do 30.09.2022 r. masz czas, żeby wykorzystać środki z bonu turystycznego. Nawet jeśli planujesz urlop w innym terminie, wystarczy, że dokonasz rezerwacji noclegów w wybranym obiekcie przed upływem 30.09.2022 r., a zapłacisz środkami z bonu mimo późniejszej daty zameldowania. Jeśli tego nie zrobisz, cała suma z vouchera przepadnie.

Nie wiesz, jak pobrać kod bonu i wykorzystać dostępne na nim środki? Sprawdź – Jak aktywować bon turystyczny? 3 proste kroki

Bieszczady – atrakcje dla dzieci

Gdzie wybrać się w Bieszczady z dzieckiem? 5 miejsc na rodzinny, górski wypoczynek

Czy w górach można znaleźć atrakcje dla dzieci? Bieszczady są jednym z najciekawszych górskich regionów w Polsce – wyjątkowe miejsca kryją się tu dosłownie wszędzie! Sprawdź, co warto odwiedzić i na jaki szlak wyruszyć z dzieckiem, będąc w Bieszczadach:

Bieszczadzki Park Narodowy

W tym wyjątkowym miejscu na pewno przeżyjecie niejedną rodzinną przygodę. Spacery w otoczeniu drzew i oryginalnej górskiej roślinności będą okazją do dziecięcych odkryć przyrodniczych. Na wielu obszarach można podpatrzyć również życie bytujących tu zwierząt, jednak do tego potrzeba dużej cierpliwości i skupienia uwagi – to szansa na kształtowanie tych cech u najmłodszych.

Bieszczady z dzieckiem – bezpieczne szlaki górskie

Jeśli wybierasz się w Bieszczady z dzieckiem, które będzie pokonywać szlaki na własnych nogach, musisz wziąć pod uwagę stopień trudności planowanej trasy. Podobnie wygląda sytuacja, gdy chcesz wyruszyć z maluchem w wózku – nie każdy szlak pozwala na poruszanie się w ten sposób.

Bieszczady – atrakcje dla dzieci

Trasą polecaną dla rodziców z małymi dziećmi idącymi pieszo lub jadącymi w wózku jest szlak wiodący z parkingu między wsiami Buk i Polanki do zabytkowej cerkwi w Łopience. To łatwa, przyjemna droga o długości ok. 2,5 km w jedną stronę. Po dotarciu na miejsce warto zwiedzić kaplicę – w jej wnętrzu znajduje się kopia słynnego obrazu Matki Bożej Łopieńskiej, z którym wiąże się wiele ludowych podań. Przeczytaj je dzieciom, a będą zwiedzać zabytek z jeszcze większym zaciekawieniem.

Cudowne źródełko w Zwierzyniu

Jesienią warto odkrywać Bieszczady – atrakcje dla dzieci czekają na wszystkich tutejszych szlakach! Szczególnie ciekawym miejscem jest cudowne źródełko w Zwierzyniu, do którego prowadzi łatwa i przyjemna trasa z Myczkowiec. Bez problemu pokonają ją już kilkuletnie dzieci – również rodzice z maluchem w wózku poradzą sobie na tym odcinku. Opowiedz swoim pociechom legendę o źródełku i wspólnie ugaście pragnienie czystą, źródlaną wodą.

Czarna Górna – Muzeum Historii Bieszczad

W Czarnej Górnej znajdziesz wyjątkowe muzeum, które skrywa ciekawe atrakcje dla dzieci. Bieszczady nie mają tak wielu muzeów, gdzie najmłodsi mogą nie tylko podziwiać zgromadzone eksponaty i poznawać historię regionu, ale również uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez rzemieślników.

Jaskinia w Rosolinie

Warto wybrać się tam z nieco starszymi dziećmi – Twoje pociechy czeka wędrówka do tajemniczej jaskini, a po drodze także inne atrakcje. Bieszczady dla dzieci to teren, który zachęca do odkrywania, a mądry rodzic na pewno wykorzysta tę okazję. Z polany do groty prowadzi ścieżka historyczno-przyrodnicza. Ustawione tu stanowiska i tablice informacyjne pozwolą poszerzyć wiedzę o okolicy.

Bieszczady – atrakcje dla dzieci

Gdzie się zatrzymać, jadąc w Bieszczady z dzieckiem? Polecane noclegi

Podstawą udanego urlopu w górach jest dobra baza wypadowa, dlatego koniecznie zarezerwuj noclegi, zanim z rodziną wyruszysz w Bieszczady. Dla dzieci spacery nawet najłatwiejszymi szlakami mogą być wyczerpujące, dlatego warto mieć w pobliżu miejsce, gdzie maluchy odpoczną po dniu pełnym wrażeń. Oto miejscowości, w których znajdziesz najlepsze rodzinne noclegi:

Polańczyk

Ta wczasowo-uzdrowiskowa wieś jest doskonale przygotowana na odwiedziny rodziców ze swoimi pociechami. Stąd możesz bez ograniczeń odkrywać Bieszczady – atrakcje dla dzieci znajdują się również w samej miejscowości. Punkty widokowe, park zdrojowy i park linowy zapewnią rozrywkę małym i dużym turystom. Noclegi w Polańczyku możesz zarezerwować tu:

Bieszczady – atrakcje dla dzieci. Noclegi, Polańczyk

Wołkowyja

To malownicza miejscowość położona nad Jeziorem Solińskim. Oprócz odpoczynku nad wodą warto wybrać się także na spacer, by zobaczyć ruiny zabytkowej dzwonnicy oraz cypel Holice. W Wołkowyi znajdziesz sporo obiektów, oferujących rodzinne noclegi:

Bieszczady – atrakcje dla dzieci. Noclegi, Wołkowyja

Ustrzyki Dolne

Ustrzyki Dolne to siedziba powiatu bieszczadzkiego. W mieście czekają na Was przeróżne atrakcje. Bieszczady dla dzieci to nie tylko przemierzanie szlaków, ale również edukacja, dlatego warto odwiedzić Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Żeby bez pośpiechu odkrywać kolejne ciekawe miejsca, znajdź komfortowe noclegi w Ustrzykach Dolnych:

Bieszczady – atrakcje dla dzieci. Noclegi, Ustrzyki Dolne

Wetlina

Wetlina to dokonała baza wypadowa – zaczyna się tu mnóstwo ciekawych szlaków, a turyści często rezerwują noclegi. Nocując w Wetlinie, zobaczysz słynny Wodospad Ostrowskich, odwiedzisz punkty widokowe i być może wspólnie z rodziną zdecydujesz się wyruszyć na szczyt Bukowego Berda.

Bieszczady – atrakcje dla dzieci. Noclegi, Wetlina

Rudenka

W Rudence też jest co robić! Zabierz dzieci na szlak prowadzący do wodospadu na Olszance i wspólnie odwiedźcie drewnianą, zabytkową cerkiew. Rudenka czeka na turystów przez cały rok, dlatego warto wybrać się tam także jesienią:

Bieszczady – atrakcje dla dzieci. Noclegi, Rudenka

Spakuj plecak i przygotuj się na rodzinną wyprawę w Bieszczady! Atrakcje dla dzieci i dorosłych, jakie czekają w tym wyjątkowym rejonie Polski, na pewno Cię zaskoczą. Pamiętaj, że ważny jest także odpoczynek po górskiej wędrówce, zwłaszcza z dziećmi. Dobrze zlokalizowana baza wypadowa i wygodny pokój pozwolą wypocząć przed zdobywaniem kolejnych szczytów, dlatego zarezerwuj swój pobyt jeszcze dziś. Komfortowe noclegi dla siebie i swoich bliskich znajdziesz na stronie noclegi.pl.