Białystok i okolice z rodziną – atrakcje Podlasia dla dzieci

3,458

Nad morze, w góry, a może na Podlasie? Warto odkryć tego niezwykły region i pokazać najmłodszym członkom rodziny ciekawe miejsca oraz zabytki. Sprawdź, jakie są najlepsze atrakcje Podlasia dla dzieci oraz dorosłych i zabierz bliskich na wyjątkową wycieczkę!

 

Podlasie – atrakcje dla dzieci i wiele więcej!

Jeśli chcesz pokazać swoim pociechom coś więcej, niż zabytki największych polskich miast, takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław, zabierz je na Podlasie! Atrakcje dla dzieci i dorosłych, jakie skrywa ten niezwykły region, to okazja do obcowania z przyrodą, wizyty w ciekawych muzeach i miejscach typowo rozrywkowych.

Bon turystyczny – jak wykorzystać go w 2022?

Szczególnie interesującym miastem jest Białystok – tu cały czas coś się dzieje! Bogactwo zabytków i szeroka oferta wydarzeń kulturalnych, w których każdy może wziąć udział, ucieszy nawet najbardziej wymagających turystów.

Warto wiedzieć, że Białystok to także świetna baza wypadowa – stąd dojedziesz w wiele wyjątkowych zakamarków Podlasia. Większość rodzin przyjeżdżających w te okolice decyduje się na noclegi w Białymstoku – nie ma to jak należyty odpoczynek po całodziennej wycieczce!

Atrakcje Podlasia dla dzieci

Atrakcje na Podlasiu dla dzieci – 5 miejsc, które warto zobaczyć

Województwo podlaskie to region, który bez wątpienia warto odwiedzić i poznać, niezależnie od pory roku. Znajdziesz tam nie tylko okazję do odpoczynku na łonie natury, ale również ciekawe atrakcje dla dzieci. Podlasie to mnóstwo miejsc dla rodzin z maluchami i starszymi pociechami. Oto co czeka na Ciebie i Twoje dzieci w tej części Polski:

Rezerwat Pokazowy Żubrów w Białowieskim Parku Narodowym

Prawdziwe atrakcje Podlasia dla dzieci czekają w rezerwacie pokazowym żubrów znajdującym się na terenie Białowieskiego Parku Narodowego. To niezwykła okazja, by zobaczyć te majestatyczne zwierzęta, bytujące w warunkach zbliżonych do naturalnych. Warto wiedzieć, że w rezerwacie można spotkać nie tylko żubry – żyją tu także łosie, jelenie, wilki, dziki i wiele innych zwierząt. Wspólnie z rodziną odkryjesz, że rezerwat to dużo ciekawsze miejsce niż parki rozrywki. Podlasie naprawdę może zaskoczyć!

Atrakcje Podlasia dla dzieci

Wioska indiańska w Supraślu

W Supraślu również znajdziesz niezwykłe atrakcje dla dzieci. Na Podlasiu znajduje się wioska indiańska, gdzie na całą rodzinę czeka zwiedzanie muzeum indiańskiego, malowanie twarzy, strzelanie z łuku, przejażdżki konne i wiele innych wyjątkowych rozrywek.

Skansen kurpiowski w Nowogrodzie

Atrakcje na Podlasiu dla dzieci i dorosłych można by wyliczać w nieskończoność. Jedną z nich jest najprawdziwsza podróż w czasie! W nowogrodzkim skansenie masz niepowtarzalną szansę, by poznać kulturę Kurpiów oraz zobaczyć, jak dawniej wyglądało ich codzienne życie. Znajdują się tu oryginalne zabudowania z kurpiowskich wsi, które zaskakują zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.

Zamek w Tykocinie

Tykociński zamek to kolejny zabytek, dla którego warto zwiedzić Podlasie. Atrakcje dla dzieci, jakie czekają tu na Twoje pociechy, to głównie odkrywanie zamkowych pomieszczeń – tajemniczych podziemi, słynnej Sali Szklanej i krużganków. Niezwykłym przeżyciem będzie wizyta na szczycie wieży więziennej – stąd roztacza się przepiękny widok na całą okolicę. Jeśli dobrze trafisz, uda Ci się również podpatrzyć zamkowe bociany!

Atrakcje Podlasia dla dzieci

Park Rozrywki FastPark w Białymstoku

Nie tylko dzieci kochają parki rozrywki! Podlasie oferuje również atrakcje tego typu – w białostockim FastParku wszystkich czeka wspaniała zabawa. Maluchy mogą korzystać z dmuchańców, karuzel, małpiego gaju i wielu innych, ciekawych rozrywek. Nieco starsze dzieci chętnie spróbują swoich sił na wiszących trasach parku linowego. Z pewnością nikt z Was nie będzie się tu nudził!

Gdzie się zatrzymać jadąc na Podlasie z dziećmi? Polecane noclegi

Żeby odkryć wszystkie atrakcje Podlasia dla dzieci oraz rodziców, warto przeznaczyć na to kilka dni. W tym celu możesz zarezerwować noclegi w jednej z podlaskich miejscowości, najlepiej takiej, która oferuje wiele możliwości rodzinnego spędzania czasu. Obiekty noclegowe, przystosowane do przyjmowania i goszczenia rodzin z dziećmi znajdziesz tu:

Białystok

Atrakcje dla dzieci na Podlasiu znajdziesz nie tylko w mniejszych miejscowościach – również Białystok skrywa wiele ciekawych miejsc, dlatego warto zarezerwować tu noclegi dla całej rodziny. Najmłodszym na pewno spodoba się wizyta w uniwersyteckim centrum przyrodniczym, zwiedzanie Pałacu Branickich oraz przypałacowego parku z przepięknym ogrodem. Na miłośników aktywności fizycznej czekają park trampolin, park linowy oraz aquapark Tropikana. Jeśli Twoje dzieci uwielbiają baseny z atrakcjami, sprawdź – Gdzie jest największy aquapark w Polsce? 6 parków wodnych w sam raz na rodzinny weekend!

Najlepsze rodzinne noclegi w Białymstoku możesz zarezerwować tu:

Atrakcje Podlasia dla dzieci - noclegi, Białystok

Supraśl

W tej niewielkiej miejscowości odkryjesz kolejne atrakcje Podlasia dla dzieci i dorosłych. Oprócz znajdującej się w pobliżu wioski indiańskiej możesz zabrać swoje pociechy do muzeum ikon, tężni solnej lub wyruszyć szlakiem legend supraskich z przewodnikiem – aktorem, który wprowadzi spacerowiczów w tajemniczy, magiczny klimat.

Jeśli zdecydujesz się nocować w Supraślu, masz szansę spędzić czas z rodziną na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury, ponieważ miejscowość graniczy z rezerwatem Krzemienne Góry. Zarezerwuj komfortowe noclegi jeszcze dziś:

Atrakcje Podlasia dla dzieci - noclegi, Supraśl

Nowogród

Oprócz kurpiowskiego skansenu w Nowogrodzie czekają tu także inne atrakcje dla dzieci. Podlasie to naprawdę ciekawy rejon, dlatego warto poświęcić kilka dni, żeby odkryć jego zabytki i najbardziej niezwykłe miejsca. Na pewno pomogą w tym wygodne, rodzinne noclegi w Nowogrodzie:

Atrakcje Podlasia dla dzieci - noclegi, Nowogród

Tykocin

Jak widzisz, warto zwiedzać Podlasie! Atrakcje dla dzieci w Tykocinie to doskonały powód, by zarezerwować tu noclegi i lepiej poznać to ciekawe miasteczko. Poza zamkiem znajduje się tu także Wielka Synagoga dostępna do zwiedzania dla turystów oraz rodzinny ogród rozrywki Flisak Park. Zarezerwuj noclegi w Tykocinie i ciesz się czasem, spędzonym na Podlasiu:

Atrakcje Podlasia dla dzieci - noclegi, Tykocin

Augustów

Nocując w Augustowie, również odkryjesz ciekawe atrakcje na Podlasiu. Dla dzieci niezwykłym przeżyciem będzie na pewno rejs słynnym Kanałem Augustowskim. W mieście znajduje się również Muzeum Kanału Augustowskiego, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego o historii i realizacji tego przedsięwzięcia. Komfortowe noclegi w Augustowie znajdziesz tu:

Atrakcje Podlasia dla dzieci - noclegi, Augustów

Czy wiesz, że za noclegi i atrakcje na Podlasiu dla dzieci możesz zapłacić bonem turystycznym? Warto wiedzieć, że 30.09.2022 r. traci on swoją ważność – po tym terminie wszelkie środki z vouchera przepadną. Jeśli chcesz, możesz obniżyć cenę noclegów dla całej rodziny, nawet jeśli planujesz urlop w późniejszym czasie. Żeby nie stracić bonu, dokonaj rezerwacji w wybranym obiekcie, ale zrób to przed upływem 30.09.2022 r. – w ten sposób zapłacisz środkami z vouchera. Przeczytaj – Bon turystyczny 2022: szybki przewodnik na wakacje last minute

Komfortowe noclegi, nie tylko na Podlasiu, znajdziesz w serwisie noclegi.pl.