Atrakcje Podkarpacia dla dzieci – gdzie warto się wybrać?

1,769

W góry czy nad morze? To pytanie zadaje sobie każdy, kto planuje wakacyjny urlop. A może by tak na Podkarpacie? Województwo podkarpackie kryje wiele ciekawych miejsc, zabytków i pięknych krajobrazów, które naprawdę warto zobaczyć. Odkryj atrakcje Podkarpacia dla dzieci oraz dorosłych i zakochaj się w tym malowniczym regionie Polski!

 

Wakacje z dziećmi na Podkarpaciu – dlaczego warto wybrać taki cel podróży?

Wakacje na Podkarpaciu mogą być niezapomnianą przygodą i źródłem pięknych wspomnień ze wspólnie spędzonego czasu. Południowy wschód kraju oferuje wiele rozrywek dla małych i dużych turystów, a także umożliwia obcowanie z naturą i podziwianie piękna górskiej przyrody. Szlaki można przemierzać pieszo lub wyruszyć na wyprawę rowerową i zorganizować piknik na łonie natury – to będzie prawdziwa przygoda!

Bon turystyczny – jak wykorzystać go w 2022?

W województwie podkarpackim odkryjesz różnego rodzaju zabytki – zamki, pałace, ruiny, muzea, skanseny, parki rozrywki i mnóstwo innych ciekawych miejsc. Na jego terenie znajdują się również liczne rezerwaty przyrody i Bieszczadzki Park Narodowy. Wspólne zdobywanie szczytów dostarczy wrażeń całej rodzinie i pozwoli aktywnie spędzić wakacyjny czas.

Żeby zobaczyć wszystkie atrakcje Podkarpacia dla dzieci i dorosłych, najlepiej zaplanować wycieczkę objazdową. W tym celu warto wybrać kilka miejscowości, które będą tzw. bazami wypadowymi – zarezerwuj tam komfortowe noclegi dla całej rodziny i wspólnie odkrywajcie atrakcje na Podkarpaciu. Dla dzieci na pewno nie zabraknie tu rozrywek!

Atrakcje Podkarpacia dla dzieci - Krosno

Gdzie pojechać z dziećmi na Podkarpacie? 6 najciekawszych miejsc do odwiedzenia

Chcesz zwiedzić województwo podkarpackie, ale nie wiesz, gdzie pojechać? Na Podkarpaciu wszędzie jest co robić! Piękne krajobrazy, zabytki historyczne i wiele innych wyjątkowych obiektów w województwie podkarpackim czeka na Ciebie i Twoją rodzinę już w te wakacje. Oto 6 najciekawszych miejsc, które warto odwiedzić, będąc w południowo-wschodniej Polsce:

Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady!

Bieszczady to nie tylko ciekawe miejsca na Podkarpaciu dla dzieci oraz dorosłych, ale przede wszystkim szansa na ucieczkę z wielkiego miasta, pełnego smogu i hałasu. Tu odetchniesz pełną piersią i zażyjesz aktywności na świeżym powietrzu. Tutejsze rezerwaty przyrody zachęcają do spacerów, a bieszczadzkie szczyty tylko czekają, aby je zdobyć!

Kochasz góry? O ciekawych górskich miejscowościach w innych rejonach kraju przeczytasz tu – Gdzie w góry z dziećmi? 5 miejsc lepszych niż Zakopane!

Atrakcje Podkarpacia dla dzieci

Muzeum Dobranocek – odwiedź Rzeszów!

Muzeum Dobranocek znajduje się w Rzeszowie – stolicy Podkarpacia. Nie jest to zwykłe muzeum lalek – oprócz figurek postaci z kultowych, starych dobranocek, są tu także książki, plakaty i inne akcesoria związane z bajkami sprzed lat. Wybierz się w sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa i pokaż jego fragment swoim pociechom – na pewno będą zachwycone.

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy – odkrywaj historię

Atrakcje na Podkarpaciu dla dzieci to także muzea i skanseny, które pozwolą poznać historię i kulturę tego regionu. Skansen Karpacka Troja powstał w miejscu, gdzie odkryto jedno z najstarszych polskich grodzisk – Wały Królewskie. Na jego terenie znajdują się zrekonstruowane wały obronne, chaty i bramy grodu. To wyjątkowe miejsce, gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością. Jeśli zastanawiasz się, gdzie z dziećmi na Podkarpaciu warto spędzić czas, to podpowiadamy, że wizyta w skansenie będzie jednym z lepszych punktów wycieczki!

Muzeum Lalek w Pilźnie – powrót do dzieciństwa

Jakie są jeszcze inne atrakcje Podkarpacia dla dzieci? Przyjedź do Pilzna i odwiedź Muzeum Lalek! Poznaj historię tego wyjątkowego miejsca i obejrzyj najciekawszą kolekcję kukiełek w Polsce. Wizyta w Muzeum Lalek bez wątpienia przypadnie do gustu każdemu, niezależnie od wieku.

Pijalnia Czekolady w Korczynie – dzień pełen słodyczy dla dzieci i dorosłych

Plac zabaw, rodzinny park rozrywki, a może… wizyta w pijalni czekolady? To wyjątkowe miejsce skrywa różne atrakcje. Na Podkarpaciu dla dzieci i dorosłych miłośników czekolady to obowiązkowy punkt w planie wycieczki. Można tu zobaczyć produkcję czekolady na żywo, skorzystać z maszyny do skomponowania własnych słodkości i wybić pamiątkowe monety.

Ruiny Zamku Kamieniec – przygoda w prawdziwie rycerskim stylu

Zwiedzając ciekawe miejsca na Podkarpaciu dla dzieci i rodziców, nie zapomnij o ruinach Zamku Kamieniec w Odrzykoniu. To szansa nie tylko na spotkanie z historią, ale i z rzemiosłem – w zamkowych salach organizowane są warsztaty twórcze z ceramiki.

Atrakcje Podkarpacia dla dzieci

Gdzie się zatrzymać, jadąc na Podkarpacie z dziećmi? Polecane noclegi

Jeśli już wiesz, dokąd wybierzesz się na urlop, sprawdź, gdzie z dziećmi na Podkarpaciu warto nocować, by odkryć jeszcze więcej tajemnic tego wyjątkowego regionu. Najlepsze noclegi dla całej rodziny znajdziesz w tych miejscowościach:

Wetlina

Nocując w Wetlinie, odkryjesz piękno Bieszczad i inne atrakcje Podkarpacia dla dzieci i dorosłych. Stąd bez problemu dotrzesz do wybranych rezerwatów i Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Atrakcje Podkarpacia dla dzieci - noclegi - Kalnica

Rzeszów

Gdzie pojechać na Podkarpaciu, by spędzić czas w mieście? Rzeszów czeka na swoich gości! Zabierz dzieci do Muzeum Dobranocek, parku linowego i pokaż im ogrody, w których znajdują się nietypowe, egzotyczne roślinny – razem sprawdźcie, czy można tam zorganizować piknik!

Atrakcje Podkarpacia dla dzieci - noclegi - Rzeszów

Jasło

Noclegi w Jaśle to świetna opcja dla każdego, kto chce odkrywać atrakcje na Podkarpaciu dla dzieci. Stąd będziesz mieć doskonały dojazd do skansenu w Trzcinicy oraz do indiańskiej wioski w Kunowej. Choć nie jest to typowy rodzinny park rozrywki, to na pewno warto tam zajrzeć.

Atrakcje Podkarpacia dla dzieci - noclegi - Jasło

Kombornia

Kombornia to miejscowość położona niedaleko Korczyny, gdzie znajduje się słynna pijalnia czekolady. Szybko dojedziesz stąd także do Krosna. Nocując tu, nie zapomnij zobaczyć wodospadu Trzy Wody – to naprawdę piękne miejsce w samym sercu lasu!

Atrakcje Podkarpacia dla dzieci - noclegi - Kombornia

Krosno

Atrakcje na Podkarpaciu dla dzieci znajdziesz także w Krośnie. Zwiedzisz tu muzeum szkła artystycznego, Muzeum Podkarpackie i odwiedzisz wiele ciekawych obiektów. Są tu place zabaw dla dzieci i park trampolin, gdzie można aktywnie spędzić czas. Zarezerwuj rodzinne noclegi w Krośnie:

Atrakcje Podkarpacia dla dzieci - noclegi - Krosno

Jak widzisz, wakacje na Podkarpaciu mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń całej rodzinie. Wybierz się na południowy wschód i zachwyć się bieszczadzką przyrodą! Żeby podróżować komfortowo i bez stresu, jeszcze dziś zarezerwuj noclegi dla siebie i swoich bliskich. Im wcześniej to zrobisz, tym masz większą szansę na skorzystanie z lepszych propozycji w niższych cenach.

Atrakcje Podkarpacia dla dzieci - Rzeszów

Zorientuj się, które obiekty oferują zakwaterowanie w województwie podkarpackim. Najlepsze noclegi znajdziesz na stronie noclegi.pl. Wiele miejsc honoruje bon turystyczny – to już ostatni dzwonek, żeby go wykorzystać i nie stracić dostępnych środków. Sprawdź, jak to zrobić – Bon turystyczny 2022: szybki przewodnik na wakacje last minute