Czy tanie wakacje w Polsce są w ogóle możliwe?

9,846

Czy tanie wakacje w Polsce są w ogóle możliwe?

W czasie urlopów i ciepłych weekendów często przeglądamy oferty tanich wakacji w Polsce. Wakacyjne domy wczasowe i hotele proponują szeroki zakres ofert. Każdy z nas marzy przecież, by choć na kilka dni wyjechać z rodzimej miejscowości, odpocząć i zrelaksować się po miesiącach pracy.

Najtańszą formą tanich wakacji w Polsce, jest spędzenie ich pod namiotem na polu namiotowym. Z racji na bardzo ograniczoną ilość wygód, forma ta jest odpowiednia tylko dla osób najbardziej zahartowanych w takim sposobie spędzania wolnego czasu.

> Zobacz nasze pomysły na weekend w Polsce

Do czynników na wskroś uciążliwych należy brak wystarczającej ilości miejsca w samym namiocie i ewentualnie pod tropikiem. Ograniczona jest np. możliwość zorganizowania kuchni. Ponad to, warunki polowe będziemy miło wspominać przy korzystnej pogodzie. Kiedy będzie padał deszcz, a nasz namiot zostanie podtopiony lub, co gorsze, zacznie przeciekać, zatęsknimy za ciepłym łóżkiem, tradycyjnymi ścianami i dachem nad głową. Kiedy znajdziemy się pod namiotem tylko my dorośli, wszystko może okazać się niezłą frajdą. W przypadku, gdy zabierzemy ze sobą dzieci, pamiętajmy, że ich zdrowie jest wątlejsze niż nasze.

W pobliżu pól namiotowych, często umiejscowione są campingi. Jeśli można na nich wynająć tradycyjny drewniany domek (nie przyczepę campingową), zazwyczaj wakacje nasze będą należały do udanych.

> Przygotowaliśmy także post o wycieczkach weekendowych

Domek jest w miarę przestronny. Można w nim otworzyć okno. Jest świetnie, kiedy zamontowane są w nim moskitiery. Moskitiery są ważne, ponieważ zazwyczaj campingi znajdują się wewnątrz lasu.

Tanie wakacje w Polsce w kwaterach prywatnych

W domku kempingowym jest dostęp do sieci elektrycznej, wieczorem i w nocy można zapalić światło nie tylko w pokoju, ale także na zewnątrz. Wybierając camping, zwróćmy też uwagę, czy przed domkiem znajdują się stół i ławy do siedzenia, abyśmy mogli zjeść posiłek lub spędzać wieczory na świeżym powietrzu. Powinno też być wydzielone w granicach ośrodka jedno lub kilka miejsc na ognisko.

Bardziej komfortowe do urządzenia wakacji, będą prywatne kwatery. Jeśli chodzi o tanie wakacje w Polsce, to jest to chyba najpopularniejsza forma. Bywają oferty w takiej samej cenie lub nieco droższe od campingu, ale zyskujemy wygody prawie takie, jakie mamy w domu.

Zazwyczaj mamy dostęp do tradycyjnej łazienki, kuchni i lodówki. Warto zwrócić uwagę, przy rezerwowaniu pobytu, na tego rodzaju udogodnienia. W niektórych kwaterach, zwłaszcza w gospodarstwach agroturystycznych, będziemy też mieli możliwość zakupu wyżywienia lub przynajmniej śniadania.

> To musisz zobaczyć: 5 inspirujących książek o podróżach, które musisz przeczytać

Na osoby preferujące wygodny i komfortowy styl życia nawet na wakacjach, a może w szczególności na wakacjach, czekają oferty pensjonatów i hoteli. Z wyżywieniem w takich ośrodkach zazwyczaj nie ma problemu. Dodatkowo, bardzo często, oferowane są także inne atrakcje, które proponuje wczasowiczom dana placówka.

Ponieważ lato zbliża się wielkimi krokami, warto już dzisiaj zaplanować swoje wymarzone, a przy tym tanie wakacje w Polsce.