Miasta nad morzem, które warto odwiedzić w lato 2019

86,513

Które miasta nad Morzem Bałtyckim warto odwiedzić w tym roku? Ponad siedemset kilometrów linii brzegowej zapewnia Polsce szeroki i swobodny dostęp do Morza Bałtyckiego.

Na obszarze tym położone są miejscowości mniejsze i większe, które oferują turystom wspaniały wypoczynek zarówno w sezonie urlopowym, jak i poza nim.

W każdym z nadmorskich kurortów znajdziecie coś niepowtarzalnego, co kreuje nastrój i sposób wypoczynku w danej miejscowości. Kilka z takich miejsc przybliżę Wam w dzisiejszym wpisie. Oto miasta nad morzem, najbardziej znane i lubiane przez turystów.

 

TRÓJMIASTO: GDAŃSK, SOPOT, GDYNIA

W Trójmieście czeka na Was mnóstwo turystycznych atrakcji. Dobrze rozwinięta baza hotelarska pozwoli na znalezienie noclegu, dostosowanego do wymagań i potrzeb każdego gościa.

Miasta nad morzem, które warto odwiedzić w wakacje 2019

Rozbudowana branża gastronomiczna ma do zaoferowania bogaty wybór dań, który zaspokoi najbardziej wybrednych turystów.

Z mnóstwa rozrywek, jakimi dysponują te trzy wyjątkowe miasta nad morzem, nadbałtyckie plaże to tylko część z wielu możliwości spędzania wolnego czasu w Trójmieście.

Trzy najważniejsze miejsca, które trzeba m.in. zobaczyć, to Fontanna Neptuna w Gdańsku, molo w Sopocie i okręt „Błyskawica” w porcie w Gdyni.

Tutaj znajdziesz wyjątkowe noclegi nad morzem »

 

PÓŁWYSEP HELSKI: WŁADYSŁAWOWO, JASTARNIA, HEL

Te trzy nadmorskie kurorty są legendarną wizytówką nadbałtyckiej turystyki. Położone są na Mierzei Helskiej. Założono je już w średniowieczu. Do zaoferowania mają przede wszystkim piękne i szerokie piaszczyste plaże.

Do miejsc, które należy odwiedzić, będąc na Półwyspie Helskim, należą m.in.: Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie, molo w Jastarni oraz Helskie Fokarium w Helu. Jednym słowem, te miejscowości nad morzem warto zobaczyć jeszcze w wakacje 2019.

ŁEBA

Na terenach dzisiejszej Łeby ludność osiedlała się od czasów neolitu. Pierwsze wzmianki o Łebie pochodzą z dokumentów z końca XIII w. Jednak osadę zapewne założyli Pomorzanie jeszcze w VIII w.

Dzisiejsza Łeba wita turystów swoimi szerokimi plażami. W ich pobliżu znajduje się największa atrakcja regionu: ruchome wydmy.

Ponadto można odwiedzić Muzeum Motyli lub wybrać się na cykliczne zawody w windsurfingu – Allegro Cup.

Miasta nad morzem, które warto odwiedzić w 2019
Miasta nad morzem, które warto odwiedzić w 2019

DARŁOWO

Już w XI w. istniała średniowieczna warownia o nazwie Dirlovo. Co najmniej tysiącletnia historia pozostawiła po sobie wiele zabytków, które dzisiaj możecie podziwiać w Darłowie.

Będąc w tym nadmorskim kurorcie należy zobaczyć m.in. Śródmieście, Zamek Książąt Pomorskich, Kościół Mariacki czy Ratusz.

Niewątpliwą atrakcją jest także rozsuwany most im. Kapitana Witolda Huberta, latarnia morska, port.

Na turystów czekają też szlaki turystyczne: piesze, rowerowe i wodne. Oczywiście czeka także kąpielisko w Darłówku.Gdzie jechać nad morze – 7 najczystszych plaż w PolsceGdzie jechać nad morze – 7 najczystszych plaż w Polsce

Czytaj artykuł: Gdzie jechać nad morze – 7 najczystszych plaż w Polsce

 

KOŁOBRZEG

Jest to jedno z najstarszych miast na Pomorzu Zachodnim, którego początki sięgają IX w. Dzisiaj jest to znane uzdrowisko i ośrodek kulturalny.

Miasto posiada wiele historycznych zabytków wartych odwiedzenia. Dla turystów oferuje 3 morskie kąpieliska oraz bardzo dobrze rozwiniętą bazę turystyczną.

Będąc w Kołobrzegu na pewno warto zajrzeć do Muzeum Oręża Polskiego czy Muzeum Kołobrzeskiego „Partia Colbergiensis” . Odbywa się tutaj bardzo wiele imprez cyklicznych (festiwali, regat, festynów).

 

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ: