Magiczne miejsca, które warto odwiedzić w wakacje 2019

6,788

Wakacje 2019 na półmetku. Jeśli nie macie pomysłu, gdzie możecie wyjechać na najbliższy urlop, polecę Wam sprawdzone miejsca, w których na pewno spędzicie miło swój wakacyjny czas.

WAKACJE W POLSCE

Na początku coś bliższego sercu, czyli wakacje w Polsce. Dzisiaj przedstawię Wam dwa warianty urlopu w Polsce.

#1. Wakacje 2019 w mieście

Pierwszy wariant jest dla wszystkich, którzy lubią wielkomiejski zgiełk, tłumy ludzi wokół siebie, całodzienne zakupy i mnóstwo atrakcji. Jeżeli czujecie, że jest to opcja dla Was, wybierzcie się do któregoś z polskich miast.

Naprawdę jest w czym wybierać, ponieważ każde miasto w naszej ojczyźnie ma swoją własną historię. Zobrazowana jest ona najczęściej w zabytkach i muzeach, jakie można zobaczyć na miejscu.

Szczególnie polecam m. in. Kraków – siedzibę polskich królów lub Wrocław – kolejne miasto z ponad tysiącletnią historią.

Co warto zwiedzić we Wrocławiu
Co warto zwiedzić we Wrocławiu

 

Nasze miasta stają się także coraz bardziej nowoczesne. Dlatego miłośników wszystkiego, co nowe, spotkać może w miastach wiele atrakcji na światowym poziomie.

Miastem, w którym znajdziecie wiele nowoczesnych atrakcji, jest z pewnością stolica Polski – Warszawa. Innym miastem, kojarzącym się z nowoczesnym przemysłem, jest np. Łódź.

Co warto zobaczyć w Warszawie
Co warto zobaczyć w Warszawie?

 

Gdzie warto być w tym roku?

Jeśli natomiast spragnieni jesteście rozrywek kulturalnych, wybierzcie jeden z wakacyjnych festiwali, jarmarków czy festynów, których mnóstwo jest w okresie letnim w różnych miejscowościach. Polecam np. bardzo popularny Jarmark Św. Dominika w Gdańsku, który odbywa się w tym roku w dniach od 27 lipca do 18 sierpnia.

Znajdź nocleg na wakacje w Polsce»

Niewiele dalej, bo w Sopocie, odbywają się praktycznie przez całe lato różne festiwale i koncerty w Operze Leśnej. Spragnionym innego rodzaju rozrywki, polecam festiwal teatralny, czyli 44 Zamojskie Lato Teatralne w dniach od 16 czerwca do 7 lipca w Zamościu.


Zainspiruj się: Miasta nad morzem, które warto odwiedzić w lato 2019


#2. Wyjazd na wieś

Drugi wariant wakacji w Polsce to wyprawa na wieś. Wielu z Was zapewne chciałoby w wakacje zasmakować także nieco ciszy i spokoju. Gospodarstwa agroturystyczne znajdziecie na mapie całej Polski, w każdym województwie.

Można wybrać się do takiego gospodarstwa np. w okolice Soliny lub na Mazury. Przepiękne krajobrazy, zieleń, lasy i jeziora pozwolą zapomnieć o wszystkich troskach dnia codziennego.

Magia wsi na wakacje 2019
Magia wsi na wakacje 2019

 

WĘGRY NA WAKACJE 2019

Jeśli lubicie spędzać swój urlop za granicą, możecie się wybrać w tym roku np. na Węgry. Znane są one także polskim turystom z wielkiej węgierskiej atrakcji, jaką są baseny termalne.


Czytaj artykuł: Hajduszoboszlo baseny termalne, w których się zrelaksujesz


Wybudowane na gorących źródłach baseny, znajdują się w wielu węgierskich miejscowościach. Najbardziej znane to m.in. Eger, Egerszalók, Miszkolc, Hajdúszoboszló, Hévíz. Doskonała baza turystyczna pozwoli na cudowne wakacje, pełne ciepłej wody, słońca i błękitu nieba z wygodnym miejscem hotelowym do spania.

Gdzie na wakacje 2019?
Gdzie na wakacje 2019?

 

CHORWACJA

Bardzo ciepłe wakacje zapewni Wam także Chorwacja. W Chorwacji turyści zazwyczaj wybierają się do nadmorskich kurortów, by wypocząć nad ciepłym Morzem Adriatyckim.


Do poczytania: Chorwacja wakacje – miejsca, w których się zakochasz


W lecie jest tam zawsze piękna pogoda. Jest upalnie i słonecznie. W sam raz na zażywanie morskich i słonecznych kąpieli. Można słodko poleniuchować na plaży. Na spragnionych bardziej wyczerpujących wycieczek czekają chorwackie góry. Można też zwiedzić któreś z większych chorwackich miast, np. stolicę Chorwacji – Zagrzeb lub Split, Zadar czy Slavonski Brod.