Gdzie na weekend z dzieckiem? 7 niepopularnych miejsc, które zachwycą najmłodszych!

33,862

Gdzie na weekend z dzieckiem warto się wybrać, by niedrogo i aktywnie spędzić czas? Wcale nie musisz jechać do wielkich metropolii, położonych daleko od swojej miejscowości. Ciekawe miejsca znajdują się tuż obok i czekają, żeby je odkryć! Oto 7 punktów na mapie Polski, w których miło spędzisz rodzinny weekend i zapewnisz rozrywkę swoim dzieciom.

 

Gdzie na weekend z dzieckiem? Weź to pod uwagę!

Kiedy rodzice zastanawiają się nad wyjazdem z dziećmi, przed oczami od razu staje im wizja żmudnego pakowania, długiej podróży z marudzącymi pociechami i wysokie koszty noclegów. To potrafi bardzo zniechęcić do spędzania czasu w ten sposób. Jednak wystarczy spojrzeć na mapę, by zobaczyć, że fajne miejsce na weekend z dzieckiem wcale nie musi znajdować się daleko od domu! Dzięki temu zorganizujesz wyjazd, bez konieczności brania urlopu w pracy. Gdy już ustalisz, gdzie na weekend z dzieckiem warto jechać, możesz wyruszyć w piątek po południu lub w sobotę rano i wrócić w niedzielę wieczorem. Niedrogi nocleg na 1 – 2 noce na pewno nie nadszarpnie rodzinnego budżetu.

Bardzo często, ciekawe miejscowości położone są na terenie tego samego województwa, a żeby do nich dojechać, wystarczy 1 – 2 godziny drogi. Do wielu miast dojeżdża także komunikacja zbiorowa – podróż pociągiem, czy autobusem może być niezwykłą przygodą dla maluchów, które zazwyczaj jeżdżą z rodzicami samochodem.

Zanim zdecydujesz, gdzie na weekend z dziećmi ostatecznie się wybierzesz, weź pod uwagę, czy znajdują się tam place zabaw, park rozrywki lub inne atrakcje dla całej rodziny. Przy tak krótkim wyjeździe, ważne jest, by jak najwięcej czasu spędzić wspólnie i maksymalnie zainteresować najmłodszych. W ten sposób oni także skorzystają z wyjazdu i następnym razem jeszcze chętniej pojadą z rodzicami w jakieś fajne miejsce.

Na weekend z dzieckiem musisz się przygotować zupełnie inaczej, niż na wyjazd z przyjaciółmi, czy drugą połówką. Przede wszystkim, należy wcześniej zarezerwować noclegi, żeby mieć pewne zakwaterowanie na miejscu. Spontaniczne szukanie hotelu nie wchodzi w grę – wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Pamiętaj, że wcześniejsza rezerwacja miejsc noclegowych często idzie w parze z większą możliwością wyboru pokoju i niższą ceną.

Niezależnie od tego, gdzie z dziećmi na weekend się wybierzesz, spędzisz czas z najbliższymi, a atrakcje, które czekają na miejscu, pozwolą przeżyć niezwykłe przygody!

Gdzie pojechać z dzieckiem na weekend? TOP 7 Noclegów

Jeśli nie wiesz, gdzie pojechać z dzieckiem na weekend, sprawdź naszą TOP listę. Podpowiadamy, które miejscowości skrywają ciekawostki i zapewnią rozrywkę dla całej rodziny!

Bon turystyczny – jak wykorzystać go w 2022?

Rabka – Zdrój

Gdzie na weekend z dzieckiem mogą wybrać się mieszkańcy południowej części Polski? Oczywiście do Rabki – Zdroju! To miejsce wyjątkowo przyjazne dzieciom – nie bez powodu od 1996 r. dumnie nosi tytuł „miasta dzieci świata”. Główną atrakcją jest tu rodzinny park rozrywki Rabkoland, gdzie zarówno maluchy, jak i rodzice będą się świetnie bawić.

Warto odwiedzić także Teatr Lalek „Rabcio” – wesoły spektakl ucieszy każdego, a co najważniejsze, wizyta w teatrze to doskonały sposób na spędzenie czasu w deszczowy dzień.

Gdzie na weekend z dzieckiem?

Cieszyn

Jeśli mieszkasz na Śląsku i zastanawiasz się, gdzie na weekend z dziećmi wybrać się tym razem, odwiedź Cieszyn! To nie tylko brama prowadząca do naszych południowych sąsiadów – Czechów, ale przede wszystkim miasto przyjazne dzieciom. Znajdziesz tu place zabaw, parki i ścieżki rowerowe, jednak główną atrakcją jest oczywiście cieszyński zamek. Wzgórze zamkowe i Wieża Piastowska to miejsca, które pomogą przybliżyć Twoim pociechom historię średniowiecznej Polski. Wyobraźnia nie ma granic – możecie udawać rycerzy, dworzan, czy rodzinę królewską – maluchy będą zachwycone!

Gdzie na weekend z dzieckiem?

Zielona Góra

Gdzie pojechać z dzieckiem na weekend, by odkrywać województwo lubuskie? Zielona Góra zaprasza! Koniecznie odwiedź tutejszy Ogród Botaniczny, w którym na najmłodszych czeka mini zoo oraz bajkowa zagroda. Plac zabaw i podświetlana fontanna w Parku Piastowskim z pewnością zachęcą do spacerów, a w przypadku niepogody, dzieci mogą bawić się w zamkniętych salach zabaw lub odwiedzić Centrum Nauki Keplera – Centrum przyrodnicze. Sala stanowisk interaktywnych spodoba się każdemu, niezależnie od wieku!

Gdzie na weekend z dzieckiem?

Kudowa – Zdrój

Gdzie na weekend z niemowlakiem i starszymi dziećmi warto się wybrać na Dolnym Śląsku? Kudowa – Zdrój chętnie ugości Ciebie i Twoją rodzinę. Na najmłodszych czeka plac zabaw w parku zdrojowym i Muzeum Zabawek, w którym maluchy zobaczą, jak dawniej wyglądały misie, lalki i klocki, a rodzice odbędą sentymentalną podróż do swojego dzieciństwa.

Gdzie na weekend z dzieckiem?

Jeśli chcesz aktywnie spędzić czas z rodziną, odwiedź linowy park rozrywki i Szlak Ginących Zawodów. Na jego terenie znajduje się także mini zoo z ciekawymi okazami zwierząt.

Warka

Gdzie z dzieckiem na weekend? Mazowieckie zaprasza! Choć Warka kojarzy się dorosłym ze słynnym browarem, to jest tu wiele ciekawych miejsc również dla młodszych podróżników. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w interesujący sposób przybliży historię miasta, a park pałacowy pozwoli pospacerować w cieniu drzew.

Gdzie na weekend z dzieckiem?

Prawdziwą atrakcją Warki są spływy kajakowe Pilicą – młodzi poszukiwacze wrażeń będą zachwyceni wodną przygodą!

Mikołajki

Ważne z kim, ważne gdzie! Na weekend z dzieckiem warto wybrać się do Mikołajek, malowniczej miejscowości na Mazurach. Ilości rozrywek, które czekają na Ciebie i Twoją rodzinę w tym miejscu, nie sposób wymienić! Z pewnością nie wolno pominąć wizyty w wiosce żeglarskiej – to najpiękniejszy mazurski port, gdzie mali marynarze będą mogli podziwiać cumujące łodzie i wziąć udział w wyjątkowych wydarzeniach.

Gdzie na weekend z dzieckiem?

Wszystkim aktywnym, wrażeń dostarczy linowy rodzinny park rozrywki. To coś więcej, niż plac zabaw – świetna zabawa dla dzieci i rodziców gwarantowana!

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra to miejscowość, gdzie z dzieckiem na weekend możesz pojechać nie tylko latem. Oprócz pięknej plaży, na której nie zastaniesz tłumów, jak w innych nadmorskich miastach, czeka tu wiele innych atrakcji. Najciekawsze dla maluchów w każdym wieku są Muzeum Figur Woskowych oraz Motylarnia.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie na weekend z niemowlakiem jechać, by uniknąć tłoku, odwiedź Jastrzębią Górę. To szansa na rodzinne podziwianie zachodu słońca na plaży, bez tłumów ludzi dookoła.

Gdzie na weekend z dzieckiem?

Więcej na temat atrakcji w Jastrzębiej Górze przeczytasz tu – Gdzie nad morze w wakacje? 3 miejscowości, których nie możesz pominąć! 

Fajne miejsca na weekend z dzieckiem – pamiętaj o bonie!

Chcesz wybrać się na krótki wyjazd z rodziną, ale nie wiesz, gdzie? Z dziećmi na weekend najlepiej jedź w miejsce, w którym jest możliwość zredukowania kosztów noclegu o bon turystyczny. Warto zrobić to, zanim upłynie termin jego ważności. Jeśli nie wiesz, jak pobrać i wykorzystać bon w wybranym miejscu noclegowym, przeczytaj – PUE ZUS bon turystyczny aktywacja – jak to zrobić?

Wakacje z dzieckiem

Niezależnie od tego, gdzie na weekend z dzieckiem się wybierzesz, spędzisz z najbliższymi piękne chwile, które pozostawią wspomnienia na lata. Sprawdź ofertę niedrogich, rodzinnych noclegów na stronie Noclegi.pl i wybierz idealne miejsce dla Was!

Bon turystyczny – jak wykorzystać go w 2022?