Parki rozrywki dla dzieci w Polsce: 5 propozycji na rodzinny weekend

2,626

Szukasz pomysłu na aktywny weekend i wartościowy czas spędzony z rodziną? Zarówno dzieci, jak i dorośli uwielbiają lunaparki! W Polsce takich miejsc jest więcej, niż myślisz. Przedstawiamy najlepsze parki rozrywki dla dzieci w Polsce, w których każdy znajdzie dla siebie wyjątkowe atrakcje.

 

Parki rozrywki w Polsce – co warto o nich wiedzieć?

Gdzie znajdują się najlepsze parki rozrywki w Polsce? Mapa podpowiada, że w zasadzie wszędzie! Te wyjątkowe miejsca zabiorą Ciebie i całą Twoją rodzinę w bajkowy świat, w którym główną rolę odgrywa wyobraźnia. Klasyczne lunaparki to obiekty składające się z wielu nowoczesnych i bezpiecznych konstrukcji, takich jak kolejki górskie, diabelskie młyny, gabinety luster i wiele innych. Część z nich zapewnia ekstremalne wrażenia i skok adrenaliny, a niektóre mają na celu po prostu rozweselenie każdego, kto z nich korzysta.

Park rozrywki - karuzela

Wybierając się z rodziną, możesz wybrać, czy chcecie odwiedzić park dinozaurów, park miniatur, czy wypróbować największe rollercoastery! Pamiętaj, żeby wziąć pod uwagę wiek dzieci, zanim wybierzesz park rozrywki. Polska oferuje część obiektów dopasowanych wyłącznie dla starszaków i dorosłych, gdzie maluchy mogą się nudzić. Sprawdź naszą listę wesołych miasteczek, w których każdy, bez względu na wiek, znajdzie atrakcje dla siebie!

Parki rozrywki dla dzieci w Polsce! Nasze 5 propozycji

Największe parki rozrywki w Polsce w niczym nie przypominają kiczowatych wesołych miasteczek, które okresowo pojawiają się w różnych miejscowościach. To solidne konstrukcje, zaprojektowane tak, by nie tylko zapewniały niezapomniane wrażenia, ale również cieszyły oko i były w pełni bezpieczne. Oto nasze TOP 5 największych parków rozrywki – sprawdź, dokąd warto jechać z dziećmi.

Bon turystyczny – jak wykorzystać go w 2022?

Energylandia – Zator

W podkrakowskim Zatorze znajduje się najnowocześniejszy i największy park rozrywki w Polsce – Energylandia. Podzielony jest na 6 stref tematycznych, takich jak Bajkolandia, Smoczy Gród, Water Park, Aqualantis, Strefa Familijna oraz Strefa Ekstremalna. Praktycznie w każdej z nich można znaleźć wyjątkowe rozrywki także dla najmłodszych dzieci – już od 2. roku życia. Wyjątek stanowi strefa z ekstremalnymi atrakcjami – tam czekają na Ciebie niecodzienne wrażenia i skok adrenaliny! Szybkie rollercoastery, wymyślne urządzenia obracające się i unoszące turystów wysoko w górę oraz pozostałe atrakcje, jakie oferuje ten rodzinny park rozrywki, sprawią, że weekend będzie niezapomniany.

Legendia – Chorzów

Chorzowska Legendia to z kolei najstarszy park rozrywki w Polsce. Do 2017 roku nosiła nazwę „Śląskie Wesołe Miasteczko”, ponieważ znajduje się na terenie Parku Śląskiego. W Legendii znajdziesz to, czego próżno szukać w innych polskich parkach rozrywki – magiczną, bajkową atmosferę – i poznasz najsłynniejsze rodzime legendy. Wybierz się na przejażdżkę rwącą rzeką w prawdziwym kotle Baby Jagi, odkryj atrakcje zaczarowanego jeziora i wyrusz w nieco mroczną podróż w świat Bazyliszka! To tylko część atrakcji, jakie skrywa chorzowski park rozrywki. Polska Legendia zaprasza na weekend pełen wrażeń!

Park rozrywki - rollercoaster

Rabkoland – Rabka-Zdrój

A oto kolejny małopolski rodzinny park rozrywki, w którym czekają atrakcje dla małych i dużych. Rabkoland, podobnie jak Energylandia, podzielony jest na 6 różnych stref tematycznych. Tu nawet najmłodsze dzieci będą miały co robić – w każdej ze stref czekają wesołe zabawy i niespodzianki dla maluchów do lat 3. Ogromnym atutem jest dobra dostępność punktów gastronomicznych, podobnie jak w największych parkach rozrywki.

Mandoria Miasto Przygód – Rzgów

Opisując najlepsze parki rozrywki dla dzieci w Polsce, nie można zapomnieć o Mandorii. To prawdziwe miasto przygód! Rzgowskie wesołe miasteczko zaprojektowane zostało na kształt gwarnej, portowej miejscowości. Spotkasz tu piratów, kupców z najdalszych zakątków świata i odnajdziesz ukryte skarby, o jakich Ci się nie śniło! Zabierz dzieci na przejażdżkę najszybszym tutejszym rollercoasterem lub wypłyń z nimi w rejs olbrzymim galeonem. To będzie niesamowita przygoda dla całej rodziny.

Lunapark Sowiński – Władysławowo

Ciekawe wesołe miasteczka w Polsce znajdziesz także nad morzem. Lunapark Sowiński we Władysławowie oferuje rozrywki dla dzieci w każdym wieku! Porządny zastrzyk adrenaliny zapewni wszystkim przejażdżka kolejką górską oraz lot do góry nogami. Małych i dużych ucieszą nowoczesne karuzele, dopasowane do wieku i wysokości dzieci. Na najmłodszych czekają dmuchańce, place zabaw i bajkowy pociąg. Zamiast szukać lunaparków za granicą, odwiedź to rodzinne wesołe miasteczko. Polska też ma się czym pochwalić w tej dziedzinie!

Park rozrywki dla dzieci

Weekend w parku rozrywki. Polecane noclegi!

Jak widzisz, bez problemu można znaleźć najnowocześniejsze parki rozrywki w Polsce. Mapa pokazuje, że obiekty tego typu znajdują się bardzo wielu miejscach w kraju. Warto wybrać się w okolice, które poza parkami rozrywki dla dzieci oferują wiele innych, równie angażujących atrakcji. Sprawdź, gdzie najlepiej nocować, żeby odwiedzić najlepsze wesołe miasteczka w Polsce, a przy okazji odkryć ciekawostki, które znajdują się w okolicy.

Kraków

Nocując w Krakowie, będziesz mieć nie tylko doskonały dojazd do Energylandii. Kiedy już skorzystasz ze wszystkich atrakcji, jakie oferuje ten największy park rozrywki w Polsce, odkryj z rodziną tutejszy park dinozaurów. Warto zajechać także do pobliskiego Inwałdu – na dzieci i dorosłych czeka też słynny park miniatur oraz kolejne wesołe miasteczko! Nie zapomnij też, że w samym Krakowie znajdziesz historyczne zabytki oraz ciekawe rozrywki dla dzieci. Sprawdź – [TOP 7] Najpiękniejsze zabytki Krakowa

Parki rozrywki dla dzieci w Polsce - noclegi, oferta Kraków

Katowice

Jeśli zatrzymasz się w Katowicach, także odwiedzisz ciekawe parki rozrywki w Polsce. Stąd bardzo łatwo dojedziesz do chorzowskiej Legendii, zwiedzisz park miniatur w pobliskim Podzamczu i zobaczysz ciekawe zabytki. Jeśli będzie Ci mało wrażeń, zastrzyk adrenaliny zapewni katowicki park linowy.

Parki rozrywki dla dzieci w Polsce - noclegi, oferta Katowice

Rabka–Zdrój

Zarezerwuj noclegi w Rabce-Zdroju i odwiedź Rabkoland – rodzinne wesołe miasteczko. Polska w południowej części obfituje w tego typu atrakcje. Z Rabki-Zdrój łatwo dojedziesz do Inwałdu, gdzie znajduje się park miniatur oraz do Zatoru, który także oferuje rozmaite rozrywki dla dzieci.

Parki rozrywki dla dzieci w Polsce - noclegi, oferta Rabka

Łódź

Jak już zapewne wiesz, parki rozrywki w Polsce znajdziesz dosłownie w każdym regionie. Na południu od Łodzi leży Rzgów, a w nim Mandoria – portowe wesołe miasteczko. Zarezerwuj noclegi w Łodzi jeszcze dziś i zaproś rodzinę do cudownego świata z XVI wieku!

Parki rozrywki dla dzieci w Polsce - noclegi, oferta Łódź

Władysławowo

Nad morzem również znajdują się parki rozrywki dla dzieci. W Polsce znany jest zwłaszcza Lunapark Sowiński. Żeby ułatwić sobie dostęp do atrakcji, nocuj we Władysławowie. Zarówno dzieci, jak i dorośli na pewno docenią weekend nad morzem! Niedaleko znajduje się park miniatur latarni morskich, do którego też warto zajrzeć.

Parki rozrywki dla dzieci w Polsce - noclegi, oferta Władysławowo

Odkryj najciekawsze parki rozrywki w Polsce i zaproś swoich bliskich na niezapomniany weekend. Żeby korzystać z atrakcji bez pośpiechu, zarezerwuj noclegi w okolicy poprzez noclegi.pl. W wielu obiektach możesz zapłacić środkami z bonu turystycznego. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, przeczytaj – Bon turystyczny 2022: szybki przewodnik na wakacje last minute

Noclegi oferta lato 2022