Gdzie na weekend majowy? 6 wskazówek przed wyjazdem

8,852

Gdzie na weekend majowy 2019?

Zastanawiasz się co robić i gdzie na weekend majowy? Wybierając nocleg na majówkę, musimy wziąć pod uwagę co najmniej kilka czynników. 

1. Forma wypoczynku

Pierwszym, decydującym są nasze upodobania co do formy wypoczynku. Dla jednych najważniejszym może się okazać sam wyjazd poza granice miejscowości, w której mieszkają. 

„Złapanie oddechu”, lekki odpoczynek od otaczającej na co dzień rzeczywistości. Wtedy powinien wystarczyć dobry hotel z odpowiednim zapleczem restauracyjnym oraz zapewnionymi podstawowymi wygodami.

Dla preferujących aktywne formy wypoczynku będzie ważne położenie geograficzne miejscowości, do której zechcą się udać, np. bliskość gór lub morza, lesisty teren lub dostępność ścieżek rowerowych czy szlaków turystycznych.

Gdzie na weekend majowy, czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Gdzie na weekend majowy, czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze?

 

Osoby, które lubią poznawać historię i kulturę poprzez zwiedzanie zabytków, wybiorą miejsca posiadające w swych granicach ślady pozostawione przez ludzką cywilizację.

 

2. Cel wyjazdu

Następnie powinniśmy się zastanowić czego oczekujemy od dwu- lub kilkudniowego (w przypadku tzw. długich weekendów) wyjazdu. Nie zawsze celem weekendowego odpoczynku musi być koniecznie poznawanie nowych miejsc czy głębokie w swym wymiarze, intelektualne rozrywki.

Doskonałe i odprężające może się okazać wybranie na zakupy do innego miasta, odwiedzenie parku rozrywki, szczególnie jeśli pragniemy uszczęśliwić nasze dzieci. A może chcemy tylko błogo spędzić kilka chwil w jakimś ustronnym, cichym miejscu, położonym na skraju cywilizacji lub tuż obok niej.


Szukasz ciszy i spokoju? Bieszczady to idealny pomysł na weekend majowy.


 

3. Warunki

Ważnym kryterium wyboru jest również rodzaj miejscowości, do której chcemy się wybrać. Znajdźmy odpowiedź na pytanie, jaki charakter miejsca może być dla nas odpowiedni.

Czy powinno to być jakieś uzdrowisko z kojącym dla organizmu klimatem, czy też wręcz przeciwnie – gwarne skupisko, w którym spotkamy wielu ludzi.

Nasz wybór może też zdeterminować np. rodzaj kuchni odpowiedniej dla krainy, którą chcemy odwiedzić. Może być to nawet jedno pojedyncze miejsce, które znajduje się daleko od naszego domu, a które zawsze chcieliśmy zobaczyć.

Gdzie na weekend majowy, czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze - wybierz idealne miejsce
Gdzie na weekend majowy, czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze – wybierz idealne miejsce

 

4. Nocleg

Kolejnym aspektem planu podróży jest miejsce noclegu. Kiedy wokół nadchodzi wiosna, a noce stają się ciepłe, niektórym wystarczy pole namiotowe lub kemping. Inni, preferujący wygodę, ale lubiący także pewien rodzaj intymności, wybiorą kwatery w prywatnych domach.

Najpopularniejszym i najbezpieczniejszym wyborem zdają się być pensjonaty i hotele. Szczególnie wtedy, jeśli daną miejscowość odwiedzamy po raz pierwszy. Także w przypadku, gdy nie chcemy martwić się o wyżywienie, ponieważ zazwyczaj można je wykupić w pakiecie z noclegiem.


Szukasz miejsca przyjaznego rodzinie? Znajdź odpowiedni nocleg na naszej stronie Noclegi.pl


5. W Polsce, czy za granicą?

Przedostatnim punktem dotyczącym wyboru miejsca na spędzenie weekendu, będzie stojąca przed nami alternatywa: weekend w Polsce czy za granicą?

Chociaż perspektywa wyjazdu do obcego państwa jest niezwykle kusząca, większość z nas wybierze weekend w Polsce. Stanie się tak z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze: przez tak krótki czas mało zobaczymy. Po drugie: podróż zabierze zbyt wiele cennego czasu z naszych wolnych dni.

Gdzie na weekend majowy, czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze
Gdzie na weekend majowy, czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze

 


Gdzie na weekend majowy? 5 najciekawszych propozycji na weekend majowy


6. Koszt

Zadajesz sobie pytanie, gdzie na weekend majowy i z pewnością przychodzi Ci na myśl cena. Dlatego ostatnią kwestią, którą poddamy naszej ocenie, będzie suma, jaką zechcemy przeznaczyć na wyczekiwane przez wszystkich chwile wytchnienia i odpoczynku.

Na szczęście z pomocą przychodzą nam tutaj firmy hotelarskie i turystyczne, organizujące weekendowe promocje i przygotowujące oferty swoich usług na krótki okres czasu. Korzystając z takich ofert, można wybrać się na weekend nie nadszarpując domowego budżetu.

___

Zdecydowałeś się na weekend w Polsce? Zobacz najciekawsze miejsca do odwiedzenia w  Krakowie – majówka w Krakowie. Jeśli nie byłeś jeszcze we Wrocławiu, majówka we Wrocławiu.