Majówka 2019 – 5 najciekawszych propozycji na weekend

8,288

Majówka 2019 – gdzie się wybrać?

Majówka 2019 zbliża się wielkimi krokami. Dla osób, które nie zdecydowały się jeszcze, gdzie pojechać na weekend majowy, przedstawiamy poniżej kilka propozycji:   

1. Bieszczady

Wybieramy je chętnie w miesiącu maju, ponieważ budząca się do życia natura, rozkwita tutaj w pełni na połoninach pokrywających szczyty gór. Oszałamia nas soczystą zielenią i coraz cieplejszym słońcem. Zauważalny jest także stosunkowo mały wpływ cywilizacji. Po drodze w Bieszczady, jeśli jedziemy od strony Przemyśla, warto także wstąpić do Krasiczyna. Znajduje się tam piękny zamek wraz z otaczającym go parkiem. Niektóre części zespołu pałacowego możemy zwiedzić z przewodnikiem. W zamku mieści się też hotel i restauracja.

Majówka 2019 w Bieszczadach – Co warto zwiedzić?

 

2. Morze

Doskonałe, niezapomniane wrażenia zapewni nam wycieczka do Trójmiasta. Mnogość hoteli i pensjonatów sprawia, że każdy może wybrać nocleg w miejscu, które będzie dla niego najodpowiedniejsze. Spacery po starówce nad Motławą, Fontanna Neptuna czy Kościół Mariacki, to tylko nieliczne z atrakcji, jakie ma do zaproponowania Gdańsk.

Majówka 2019 - najciekawsze propozycje na weekend - morze
Majówka 2019 – najciekawsze propozycje na weekend – morze

 

Nad morze najlepiej wybrać się do Sopotu. Natomiast w gdyńskim porcie czeka na nas Okręt Muzeum ORP Błyskawica. Klasyka Gdańska w połączeniu z nowoczesnością Gdyni nie pozostawi miejsca na nudę. Gdy pojedziemy do Trójmiasta trasą od południa, możemy zjechać do Malborka i zwiedzić największy gotycki zamek w Europie.

 

3. Kraków

W siedzibie polskich królów i władców zawsze jest coś godnego naszej uwagi. I tutaj bogata historia miasta przeplata się z nowoczesnością drugiej co do wielkości aglomeracji w Polsce.

Blisko stąd mamy do Gór Świętokrzyskich, do Ojcowa i Zamku na Pieskowej Skale. Tuż obok możemy odwiedzić kopalnię soli w Wieliczce, do której corocznie przyjeżdża ponad milion turystów z całego świata.

Trochę dalej na południe leży Zakopane i najchętniej odwiedzane przez nas góry Tatry. Jeśli zdecydujemy się na wypad do Zakopanego, mieszkając tymczasowo w Krakowie, musimy przeznaczyć na to co najmniej jeden cały dzień. 

A może majówka 2019 w Krakowie? Zobacz najciekawsze miejsca do odwiedzenia

4. Wrocław

Jedno z najstarszych polskich miast ma bardzo wiele do zaoferowania. Spośród najnowszych atrakcji tego pradawnego grodu, możemy polecić Afrykanarium, do którego wybiera się coraz więcej rodzin z dziećmi, aby zobaczyć egzotyczne dla nas morskie stworzenia.

Majówka 2019 - najciekawsze propozycje na weekend - Wrocław
Majówka 2019 – najciekawsze propozycje na weekend – Wrocław

 

Mnogość muzeów poświęconych zarówno historii, jak i nauce, pozwoli nam przyjemnie spędzić czas. Należące do jednych z najstarszych w Polsce gotyckie budowle, umożliwią obcowanie z historią i kulturą naszej ojczyzny. Blisko nam będzie z Wrocławia do Góry Ślęży i Sudetów.

Co zwiedzić we Wrocławiu w weekend majowy?

 

5. Poza granicami Polski

Jeśli weekend majowy będzie dość długi możemy się wybrać też do któregoś z zagranicznych, europejskich miast. Jadąc na południowy zachód i przejeżdżając góry trafimy do stolicy Czech: pięknej, romantycznej i zabytkowej Pragi. Odwiedzają ją turyści z całego świata. Trochę dalej na południe jawi się nam stolica Węgier: Budapeszt.

Majówka 2019 - 5 najciekawszych propozycji na weekend - Chorwacja

Niezwykłe, europejskie miasto położone nad Dunajem z mnóstwem zabytkowych obiektów i muzeów. Dla miłośników ciepłego klimatu i wczesnej wiosny, odpowiednia będzie natomiast Chorwacja i jej plaże położone nad Morzem Adriatyckim.

___

Nad morze, czy w góry? Bez względu na to, co wybierzesz, najważniejszy jest odpoczynek i komfortowy nocleg. Sprawdź najlepsze miejsca noclegowe przyjazne rodzinom w Polsce. Zobacz także, co zabrać do jedzenia w czasie podróży.

Obserwuj nas na Facebooku i Instagramie.