Czechy narty, czyli stoki, o których nie słyszałeś

9,494

Pomyślałeś: a może Czechy narty?

Czechy to w większości kraj o charakterze wyżynno-górskim. Z trzech stron otaczają go góry. Są to Sudety, Rudawy, Las Czeski oraz Las Bawarski. Najwyższym szczytem Czech jest Śnieżka, położona w Sudetach – 1603 m n.p.m. Z racji ukształtowania terenu, w Czechach są doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa. Czechy narty to naturalne skojarzenie w okresie zimowym, gdy wybieracie się na urlop do naszych południowych sąsiadów o tej porze roku.

Czechy narty, czyli stoki, o których nie słyszałeś


Sprawdź noclegi w Czechach ⇒


 

SKI RESORT ČERNÁ HORA – PEC

Do najpopularniejszych ośrodków narciarstwa w Czechach należy SKI RESORT ČERNÁ HORA – PEC. Leży on w Karkonoszach w Jańskich Łaźniach. Ten największy ośrodek w Czechach obejmuje w sumie 6 mniejszych ośrodków połączonych ze sobą. Są to Černá Hora, Černý Důl, Pec pod Sněžkou, Velká Úpa, Malá Úpa i Svoboda nad Úpou.

Czechy narty? SKI RESORT ČERNÁ HORA
Czechy narty? SKI RESORT ČERNÁ HORA

 

Do dyspozycji narciarzy oddano tutaj około 50 km nartostrad i tras narciarskich oraz 24 wyciągi. Najdłuższe trasy liczą do 3 km długości. 4 z 6 ośrodków są dobrze wyposażone w zakresie zaplecza narciarskiego dla najmłodszych.

Znajdują się w nich takie udogodnienia, jak szkółki narciarskie, ruchome chodniki i wyciągi dla dzieci. Jest tutaj także trasa z pomiarem czasu typu slalom gigant.

 

Dolní Morava relax & sport resort

Dolní Morava relax & sport resort to kolejny ośrodek narciarski w Czechach, zapewniający narciarzom moc wrażeń. Leży on niedaleko od granicy polsko-czeskiej, na południe od szczytu Śnieżnika (1426 m n.p.m.). Wyciągów narciarskich jest w sumie 6.

Łączna długość tras narciarskich wynosi tutaj 9,3 km. Położone są na wysokości od 660 m do 1230 m. Oprócz tras zjazdowych dla narciarzy, ośrodek posiada Mamucią Kolejkę Górską o długości 3 km.

Niesamowite wrażenia zapewnia trasa kolejki biegnąca przez las, polany, podziemny tunel. Czeka Was także obrót o 360º na wysokości 12 metrów nad ziemią. Oprócz tego w ośrodku są dziecięce skiparki, szkółka narciarska, tor bobslejowy, jazda ratrakiem, wypożyczalnia sprzętu.

Pustevny

Pustevny to nazwa przełęczy położonej pomiędzy szczytami Radegast (1105 m n.p.m.) i Tanečnice (1084 m n.p.m.) w Beskidzie Śląsko-Morawskim. Jest tutaj w sumie 10 km tras narciarskich i 10 wyciągów.

Oprócz jazdy na nartach dostępne są tu takie atrakcje, jak hulajnogi śniegowe (na miejscu jest ich wypożyczalnia), bobsleje, turystyka górska po szlakach o długości od 2,2 km do 8 km.

Czechy narty? Polecamy Pustevny / żródło: www.pustevny.cz/pl/
Czechy narty? Polecam Pustevny / żródło: www.pustevny.cz/pl/

 

Rokytnice

Ośrodek narciarski Rokytnice nad Jizerou jest jednym z największych w Republice Czeskiej. Znajduje się na wysokości 660 m – 1310 m w Karkonoszach. Obejmuje on 2 ośrodki: Ośrodek narciarski Horní Domky na południowych stokach Łysej Góry oraz Ośrodek narciarski Studenov.

Tras narciarskich jest tutaj w sumie 16 km, a wyciągów – 30. W skiparku Milka Park znajduje się wyciąg chodnikowy oraz szkółka narciarska dla najmłodszych. Natomiast w Snowparku mogą znaleźć rozrywkę fani narciarstwa i snowboardu.

 

Skiareál Špindlerův Mlýn

Następny ośrodek narciarski leży także w Karkonoszach. Jest to Skiareál Špindlerův Mlýn. Składa się on z dwóch kompleksów: Medvědín i Svaty Petr. Trasy narciarskie mają tu długość 24 km, wyciągów jest 16.

Dostępne są tu takie atrakcje dla narciarzy, jak FRESH TRACK, tj. poranna jazda na świeżo przygotowanych stokach.; karnet narciarski Fast Pass – bez kolejek; jazdy wieczorne na Harmovce – bardzo dobrze oświetlonym stoku.

Czechy narty? Jedź do Skiareál Špindlerův Mlýn / żródło: www.skiareal.cz/pl/
Czechy narty? Jedź do Skiareál Špindlerův Mlýn / żródło: www.skiareal.cz/pl/

 

Oprócz tego czekają na narciarzy 2 snowparki: Burton snowpark Horní Mísečky oraz Funtrack Hromovka. Ponadto na Audi Race Track można pojeździć na czas slalomem. Trasa mierzy ok. 300 m. W szkole narciarskiej można brać lekcje jazdy na nartach dla dorosłych i dla dzieci – zarówno w grupach, jak i indywidualnie.

Zainpiruj się: