Co zwiedzać w Warszawie? 5 niezwykłych miejsc w stolicy, które musisz zobaczyć!

1,885

Nad morze, w góry, a może do stolicy? Warszawa skrywa mnóstwo ciekawych atrakcji turystycznych dla dorosłych i dzieci – warto je odkryć! Zaplanuj wycieczkę i sprawdź, co ma do zaoferowania turystom największe miasto w Polsce. Podpowiadamy, co zwiedzać w Warszawie – te miejsca koniecznie odwiedź podczas najbliższej wizyty!

 

Warszawa – co zwiedzać i jakie atrakcje oferuje stolica?

Warszawa to nie tylko Starówka, Krakowskie Przedmieście, Pałac Kultury i Nauki czy pałac prezydencki! W stolicy znajduje się mnóstwo ciekawych miejsc i muzeów, które pozwolą dokładnie poznać nie tylko historię miasta, ale także najważniejsze wydarzenia w dziejach Polski.

Dzisiejsza stolica uzyskała prawa miejskie już pod koniec XIII wieku. Nic więc dziwnego, że miasto z tak długą historią ma tyle do zaoferowania turystom. Co można zwiedzać w Warszawie? Oprócz klasycznych muzeów, zlokalizowanych w starych kamienicach i nowoczesnych budynkach, możesz odwiedzić prawdziwe pałace – królewski, wilanowski czy słynny pałac na wodzie i poznać ich dzieje.

Bon turystyczny – jak wykorzystać go w 2022?

To jednak nie wszystko! Jeśli chcesz zobaczyć z góry, co zwiedzać w Warszawie i podziwiać miasto z wysokości, umożliwi Ci to Pałac Kultury i Nauki. Budynek dysponuje tarasem widokowym na wysokości 114 m – stąd obejmiesz wzrokiem większość terenów stolicy.

W mieście znajdziesz także urokliwe miejsca na spacer. Warszawa może się pochwalić pięknymi terenami zielonymi – Ogród Krasińskich, Park Olszyna czy Park Skaryszewski to tylko niektóre z nich.

Po zwiedzaniu rynku starego miasta, który w Warszawie nosi miano Starówki, koniecznie wybierz się do Łazienek Królewskich. Prowadzi tam Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Aleje Ujazdowskie. W Parku Łazienkowskim znajdziesz wiele zabytków i przepiękne miejsca na spacer.

Warszawa zaprasza małych i dużych turystów! W tym mieście każdy znajdzie atrakcje dla siebie, wystarczy tylko je odkryć, by pokochać stolicę Polski – serce naszego kraju.

Co zwiedzać w Warszawie? Pałac Kultury

Co zwiedzać w Warszawie? 5 miejsc, które musisz zobaczyć!

Gdzie na spacer w Warszawie warto się wybrać? Co zwiedzać w Warszawie z dziećmi? Oto lista najciekawszych miejsc w stolicy – odwiedź je wszystkie i zafunduj sobie prawdziwą podróż w czasie!

Zamek królewski w Warszawie

Co zwiedzać w Warszawie? Zarówno warszawskie Stare Miasto, jak i z drugiej strony – Krakowskie Przedmieście, prowadzą do Zamku Królewskiego. To właśnie tu od XVI w. rezydował polski król oraz władze państwa. Zobaczysz tu historyczne sale, w których zapadały najważniejsze decyzje dla kraju, w tym salę tronową, a także prywatne pokoje i królewską sypialnię. Ilość zdobień i zabytkowe elementy wystroju z pewnością wprawią Cię w zachwyt!

Co zwiedzać w Warszawie? Noclegi

Muzeum Powstania Warszawskiego

Chyba żadne polskie miasto nie widziało w czasie II wojny światowej tak wiele, co Warszawa. Co zwiedzać, żeby lepiej poznać dzieje tamtych lat? Koniecznie odwiedź nowoczesne Muzeum Powstania Warszawskiego. Innowacyjne środki pozwalają zaprezentować historię w taki sposób, by zwiedzający poczuł, że jest jej częścią. Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego nie tylko przybliży ten trudny czas w dziejach Polski, ale również konkretne postaci, nierozerwalnie z nim związane.

Co zwiedzać w Warszawie? Noclegi

Muzeum Łazienki Królewskie

Skąd wzięła się ta zagadkowa nazwa? Na to pytanie na pewno odpowie Ci sama Warszawa! Co zwiedzać, żeby znaleźć odpowiedź? Udaj się do Łazienek Królewskich, gdzie zwiedzisz klasycystyczny pałac „na wodzie”, starą oranżerię, Zamek Ujazdowski i zobaczysz słynny Pomnik Fryderyka Chopina. To miejsce, gdzie na spacer w Warszawie przychodzą nie tylko turyści, ale także mieszkańcy miasta.

Co zwiedzać w Warszawie? Noclegi

Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie

Co zwiedzać w okolicach Warszawy? Kiedy już zobaczysz pałac prezydencki i poznasz sekrety rynku starego miasta, ruszaj na południe! W Wilanowie znajdziesz kolejny królewski kompleks mieszkalny – barokowy pałac zbudowany specjalnie dla Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery. Zobaczysz tu pełne przepychu apartamenty, królewskie sypialnie, galerie obrazów i pięknie zdobione sale. Wrażenie robi także zespół pałacowo-ogrodowy.

Co zwiedzać w Warszawie? Noclegi

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Jeśli szukasz pomysłów na to, co można zwiedzać w Warszawie, udaj się do Muzeum Historii Żydów Polskich. Tu dowiesz się, jak wyglądały relacje polsko-żydowskie na przestrzeni dziejów, poznasz historię warszawskiego getta i życiorysy jego mieszkańców. Ta sentymentalna podróż w przeszłość pozwoli jeszcze lepiej zgłębić trudne wydarzenia historyczne, od lat istniejące w debacie publicznej.

Co zwiedzać w Warszawie? Noclegi

Noclegi w Warszawie i atrakcje dla najmłodszych – przepis na udany rodzinny weekend!

Co zwiedzać w Warszawie z dziećmi? W tym mieście jest o wiele więcej ciekawostek niż Pałac Kultury, Stare Miasto i pomnik syreny! Oto zaledwie kilka spośród mnóstwa atrakcji, jakie stolica oferuje najmłodszym. Zarówno maluchy, jak i starszaki będą podekscytowane wizytą w nowoczesnym centrum nauki, ZOO czy ciekawym muzeum.

Co zwiedzać w Warszawie z dzieckiem?

Centrum Nauki Kopernik

Jeśli Twoje dzieci to prawdziwi odkrywcy, zabierz je do Centrum Nauki Kopernik. To będzie wyjątkowa przygoda dzięki nowoczesnym wystawom pełnym interaktywnych stanowisk. Eksponaty oraz stacje doświadczalne rozbudzą dziecięcą ciekawość, a następnie zabiorą Twoje pociechy w świat nauki i eksperymentów! Z kolei na pełną wrażeń podróż w kosmos zaprasza wszystkich tutejsze planetarium – przyjmij zaproszenie i razem z dziećmi odkrywaj tajemnice wszechświata.

Co zwiedzać w Warszawie? Noclegi

Stacja Muzeum

Między dworcami Warszawa Główna i Warszawa Ochota kryje się wyjątkowa stacja kolejowa – Stacja Muzeum. Tu masz szansę wspólnie z rodziną zobaczyć zabytkowe wagony taborów polskich i zagranicznych, poznać historię kolejnictwa oraz podziwiać modele pociągów. To niezwykłe, jak kolej zmieniała się na przestrzeni wieków! Wrażenie na najmłodszych zrobią zwłaszcza pomieszczenia stylizowane na wnętrza historycznych wagonów – to będzie prawdziwa podróż w czasie!

Co zwiedzać w Warszawie? Noclegi

Ogród Zoologiczny

Jedno jest pewne – mali i duzi uwielbiają wizyty w ZOO. Spotkanie ze zwierzętami z najdalszych zakątków świata sprawi radość każdemu, niezależnie od wieku. Odwiedź słonie, żyrafy, hipopotamy i inne egzotyczne gatunki! W warszawskim ogrodzie zoologicznym znajduje się także miejsce, gdzie maluchy w asyście opiekuna mogą nakarmić zwierzęta.

Co zwiedzać w Warszawie? Noclegi

Jak widzisz, jest co zwiedzać w Warszawie! Pobyt w stolicy na pewno dostarczy wielu wrażeń i ciekawych informacji o mieście oraz historii Polski. Zarówno dzieci, jak i dorosłych ucieszy zwiedzanie pałaców, odwiedziny zwierząt mieszkających w warszawskim ZOO czy wizyta w Centrum Nauki Kopernik z interaktywnymi stanowiskami.

Co zwiedzać w Warszawie - ZOO z dziećmi

Dowiedz się także, co zwiedzać w okolicach Warszawy i odwiedź podmiejskie miejscowości. One również oferują wiele atrakcji dla turystów. Pamiętaj, że w wielu obiektach noclegowych możesz jeszcze wykorzystać bon turystyczny – Bon turystyczny 2022: szybki przewodnik na wakacje last minute

Jeśli masz ochotę odkryć kolejne królewskie miasto, wyrusz w podróż do magicznego Krakowa. Sprawdź – [TOP 7] Najpiękniejsze zabytki Krakowa

Noclegi oferta lato 2022