Jakie muzeum dla dzieci? 5 najlepszych muzeów w Polsce, do których możesz zabrać swoją pociechę

1,914

Unikasz muzeów, bo wspomnienia z dzieciństwa przywodzą na myśl nudne, zakurzone miejsca, gdzie nie było dla Ciebie nic ciekawego i obowiązywała absolutna cisza? Zapomnij o tym! Nowoczesne muzea to nie tylko okazja do poszerzenia wiedzy, ale przede wszystkim do doskonałej zabawy – interaktywne wystawy, zajęcia i warsztaty dla maluchów zapewnią świetną rozrywkę. Jakie muzeum dla dzieci jest najlepsze? Sprawdź naszą TOP listę!

 

Muzeum dla dzieci – gdzie i dlaczego warto się wybrać?

To już nie te czasy, kiedy dzieci w muzeum musiały być cicho, chodzić wręcz na paluszkach i niczego nie dotykać. Teraz prawie w każdym większym mieście znajduje się nowoczesne muzeum dla dzieci, gdzie najmłodsi mogą bez ograniczeń dotykać eksponatów, eksperymentować czy wykonywać różne działania na interaktywnych ekranach. To doskonały sposób na naukę przez zabawę!

Bon turystyczny – jak wykorzystać go w 2022?

Ciekawe muzea dla dzieci w interesujący dla najmłodszych sposób opowiadają historię, zaznajamiają z faktami ze świata przyrody i pozwalają na własne oczy przekonać się, jak działają różnego rodzaju sprzęty. Dzięki temu młody umysł zapamiętuje o wiele więcej, niż podczas samego oglądania eksponatów przez oddaloną od zwiedzających szybę.

Być może początkiem niezwykłych zainteresowań i przyszłej kariery Twojej pociechy będzie właśnie wspólna wizyta w muzeum? Dzieci potrzebują zaledwie małej iskry, która rozpali ich potencjał i pozwoli rozwinąć skrzydła – jeśli otrzymają ją od kochającego rodzica, będzie jeszcze bardziej wartościowa. Zabierz najmłodszych członków rodziny do ciekawych muzeów – w Polsce ich nie brakuje!

Muzeum dla dzieci

Ciekawe muzea dla dzieci – 5 propozycji, które zachwycą Twoją pociechę

A oto kilka miejsc, które dostarczają mnóstwo wiedzy, a jednocześnie żadne z nich nie przypomina zwykłego, nudnego muzeum. Dzieci na pewno je pokochają! Sprawdź, dokąd warto zabrać swoje pociechy, by pokazać im piękno historii, nauki i przyrody z całego świata. Oto nasza TOP lista:

Hydropolis we Wrocławiu

Hydropolis, a dokładniej Centrum Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu, to naprawdę wyjątkowe muzeum dla dzieci. Dolny Śląsk skrywa tu mnóstwo atrakcji, takich jak drukarka wodna, wizyta w batyskafie czy eksperymenty związane z zamianą pary wodnej w ogień. W takim muzeum dzieci poczują się jak ryby w wodzie – eksponatów można dotykać, wchodzić do nich, wykonywać różnego rodzaju doświadczenia, które pozwolą jeszcze lepiej poznać tę niezwykłą ciecz, jaką jest woda.

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Jak wiesz, dzieci w muzeum pragną poznawać miejsce prawie wszystkimi zmysłami, dlatego warto zabrać najmłodszych do warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. W tym wyjątkowym ośrodku dzieci będą miały okazję poeksperymentować dzięki specjalnym interaktywnym stoiskom i eksponatom. W niewielkiej odległości od centrum znajduje się Park Odkrywców, a nieco dalej – Muzeum Powstania Warszawskiego. Z dziećmi masz szansę na nowo odkryć Warszawę!

Muzeum dla dzieci

Rynek Podziemny w Krakowie

To podziemne muzeum dla dzieci pozwoli odkryć niezwykłą historię starego Krakowa. W środku znajduje się mnóstwo interaktywnych eksponatów oraz fragmenty fundamentów XII-wiecznej osady. O innych krakowskich zabytkach, które warto odwiedzić z dziećmi, przeczytasz tu – Co warto zobaczyć w Krakowie? 5 wakacyjnych atrakcji, które robią wrażenie!

Żywe Muzeum Piernika w Toruniu

Któż nie słyszał o toruńskich piernikach? Te regionalne wypieki to już legenda, którą po prostu trzeba poznać, a najlepiej – spróbować! W muzeum zwiedzający w towarzystwie Mistrza Piekarnictwa i Wiedźmy Korzennej dowiedzą się, jak wypieka się te pyszne smakołyki. Zapoznają się również z rytuałami towarzyszącymi produkcji i będą mogli zobaczyć wszelkie niezbędne do tego akcesoria i maszyny. Organizowane są tu także warsztaty – wtedy goście mogą sami przygotować swoje własne pierniki.

Muzeum Archeologiczne – Gród w Biskupinie

To muzeum jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie rezerwatem archeologicznym. Zwiedzając ten starodawny gród, dzieci będą miały okazję nie tylko poznać, ale także zobaczyć bardzo ciekawy element historii Polski. Zabierz je w tę wyjątkową podróż w przeszłość!

Muzeum dla dzieci

Gdzie się zatrzymać, jeśli chcesz odwiedzić muzeum dla dzieci? Polecane noclegi

Zwiedzanie każdego muzeum dla dzieci może być dość wyczerpujące, dlatego warto zarezerwować noclegi w najbliższej okolicy. Dzięki temu będzie czas na odpoczynek po dniu pełnym wrażeń. Dodatkowo masz szansę pokazać swoim pociechom inne ciekawe miejsca w danym mieście. Gdzie warto nocować, wybierając konkretne muzea? Sprawdź, w których miejscowościach najlepiej zatrzymać się na dłużej!

Wrocław

We Wrocławiu znajduje się słynne Hydropolis, ale to nie jedyne ciekawe muzeum dla dzieci. Dolny Śląsk możesz spokojnie przemierzać, gdy zarezerwujesz noclegi we Wrocławiu. W komfortowym obiekcie cała rodzina będzie mogła odpocząć po całodziennym zwiedzaniu wrocławskich zabytków.

Muzeum dla dzieci - noclegi, Wrocław

Warszawa

W Warszawie, oprócz wizyty w Centrum Nauki Kopernik, na najmłodszych czeka mnóstwo innych atrakcji. Miłośników kolejnictwa na pewno ucieszą odwiedziny w Stacji Muzeum – miejscu, gdzie można podziwiać dawne modele pociągów i samodzielnie uruchamiać lokomotywy jeżdżące po makietach. Z kolei zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego z dziećmi w wieku szkolnym, pozwoli jeszcze lepiej poznać jeden z najtrudniejszych okresów historii Polski. Noclegi w Warszawie zarezerwujesz tu:

Muzeum dla dzieci - noclegi, Warszawa

Kraków

Krakowa nie trzeba przedstawiać turystom – to miasto, gdzie na każdym kroku czekają atrakcje dla dzieci i dorosłych. Warto zarezerwować tu noclegi, by zobaczyć najciekawsze muzea oraz zabytki. Jeden dzień to zdecydowanie za mało, by poznać magiczny Kraków!

Muzeum dla dzieci - noclegi, Kraków

Toruń

Jedz pierniki, odwiedź planetarium, dom legend toruńskich i podziwiaj panoramę miasta. Jeśli martwisz się, że zabraknie Ci czasu na zwiedzanie, znajdź w Toruniu komfortowe noclegi dla całej rodziny. Nie tylko dzieci będą zachwycone dłuższym pobytem!

Muzeum dla dzieci - noclegi, Toruń

Biskupin

Przeżyj niezwykłą podróż w czasie i nocuj w Biskupinie! Zwiedzanie grodu to niejedyna atrakcja w okolicy – wypoczynek nad Jeziorem Biskupińskim z pewnością ucieszy całą rodzinę. Zarezerwuj noclegi w Biskupinie jeszcze dziś:

Muzeum dla dzieci - noclegi, Biskupin

Zabierz swoich bliskich na wycieczkę i wspólnie odwiedźcie ciekawe muzea dla dzieci w różnych zakątkach Polski. Za noclegi w wielu obiektach wciąż możesz zapłacić bonem turystycznym, ale pamiętaj, że 30.09.2022 r. traci on swoją ważność, a wszelkie niewykorzystane środki z vouchera przepadają.

Nadal jednak masz szansę, by obniżyć ceny noclegów w wielu miastach, nawet jeśli planujesz urlop w późniejszym czasie. Żeby nie stracić zgromadzonych środków, zarezerwuj pokoje lub apartamenty w wybranym obiekcie przed upływem 30.09.2022 r., nawet wtedy, gdy mają późniejszą datę zameldowania. Dzięki temu wciąż uda Ci się zapłacić środkami z vouchera. Przeczytaj – Bon turystyczny 2022: szybki przewodnik na wakacje last minute

Wygodnych noclegów w całej Polsce szukaj w serwisie noclegi.pl.