Bon turystyczny jak pobrać z PUE ZUS?

13,215

Bon turystyczny jak pobrać go z PUE ZUS?

Najpierw należy założyć konto na PUE ZUS, jeśli się jeszcze takiego konta nie posiada. Ważną informacją jest ta, że Polski Bon Turystyczny znajduje się domyślnie na koncie osoby, która wcześniej składała wniosek o świadczenie rodzinne 500+. Bon turystyczny jak pobrać, gdy nie składałeś takiego wniosku?

Jeśli chce go pobrać osoba, która nie składała takiego wniosku, lub która nie widzi zakładki z bonem na swoim koncie, musi uprzednio wystąpić do Polskiej Organizacji Turystycznej o ustalenie prawa do bonu turystycznego.

Dopiero po otrzymaniu pozytywnej decyzji na koncie PUE ZUS takiej osoby pojawi się zakładka “Polski Bon Turystyczny”.

Noclegi.pl to jedyny portal, na którym możesz zapłacić bonem turystycznym online

Jak założyć konto na PUE ZUS?

 • Otwórz stronę internetową www.zus.pl.
 • W nagłówku strony znajdziesz przycisk “Zarejestruj w PUE” – kliknij w niego.
 • Ukaże Ci się strona z trzema opcjami rejestracji. Sposoby rejestracji to: “Dla Ciebie”, “Dla Przedsiębiorców”, “Dla Firm”. Wybierz sposób “Dla Ciebie”.
 • W następnym kroku należy wybrać metodę rejestracji. Aby założyć konto na PUE ZUS bez wychodzenia z domu, można wybrać jedną z trzech dostępnych metod.
 1. Pierwszą metodą jest zarejestrowanie konta poprzez profil zaufany, bądź też inny sposób potwierdzenia tożsamości, który jest dostępny na stronie internetowej login.gov.pl.
 2. Drugą metodą jest złożenie kwalifikowanego podpisu elektronicznego.
 3. Trzecim sposobem potwierdzenia tożsamości jest wybranie rejestracji za pomocą istniejącego konta bankowego.
Bon turystyczny jak pobrać? Instrukcja
Bon turystyczny jak pobrać? Instrukcja

 

Jak inaczej to zrobić?

 • Jeżeli żadna z powyższych metod nie jest dla Ciebie odpowiednia, należy wybrać opcję: “Do rejestracji”. Jeśli klikniesz tę metodę, pojawi się formularz, który trzeba uzupełnić. Konto nie utworzy się w tym przypadku automatycznie. W ciągu 7 dni od wypełnienia formularza należy zgłosić się osobiście do placówki ZUS celem potwierdzenia swojej tożsamości.
 • W następnym kroku należy podać swój adres e-mail. Dobrze jest także podać numer telefonu komórkowego – będzie on potrzebny przy korzystaniu z bonu turystycznego.
 • Po podaniu danych kontaktowych można już ustalić hasło do konta PUE ZUS. Hasło musi spełniać odpowiednie warunki. Nie może być imieniem, nazwiskiem ani datą urodzenia. Powinno mieć co najmniej 8 znaków, wśród których powinny się znaleźć małe i duże litery, cyfry, a także znaki specjalne.
 • W kolejnym kroku należy zaznaczyć pole “Nie jestem robotem” oraz zapoznać się z regulaminem. Zaakceptuj regulamin. Wymagane jest zaznaczenie dwóch pierwszych checkboxów.
 • Teraz możesz kliknąć przycisk “Zarejestruj profil”.

Jak aktywować Polski Bon Turystyczny na koncie PUE ZUS?

Kiedy posiadasz już konto na PUE ZUS, zaloguj się na nie. Następnie wybierz u góry strony zakładkę “Ogólny”. Po lewej stronie pojawią się zakładki, wśród których znajdziesz “Polski Bon Turystyczny” – kliknij tę zakładkę.

Kiedy pokaże się przycisk “Aktywuj bon”, kliknij w ten przycisk. Twoim oczom ukaże się okno, w którym należy podać aktualne dane kontaktowe: adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Zapoznaj się następnie z klauzulą RODO i wciśnij przycisk “Aktywuj bon”.

Gdzie wykorzystać bon turystyczny?
Gdzie wykorzystać bon turystyczny?

 

Potwierdzeniem, że wszystko przebiegło prawidłowo podczas aktywacji, będzie informacja o treści “Aktywowano bon”. W tym momencie pojawi się też kod obsługi płatności, który będzie potrzebny przy dokonywaniu płatności za pomocą bonu. Kod ten podaj w firmie świadczącej usługi hotelarskie bądź turystyczne, w której będziesz płacić za nocleg lub imprezy turystyczne. Ważne, aby firma brała udział w programie Polski Bon Turystyczny.


Tutaj sprawdzisz obiekty noclegowe z bonem turystycznym ⇒


W przeciwnym razie płatność bonem będzie niemożliwa do wykonania. Zawsze aktualną listę podmiotów, które biorą udział w w/w programie, znajdziesz np. na portalu noclegi.pl.

 

Jak sprawdzić środki z bonu turystycznego?

Bonem turystycznym możesz płacić kilka razy aż do wyczerpania środków na koncie. Aktualne saldo sprawdzić możesz w każdej chwili w zakładce “Mój bon”. Podczas płatności bonem podajesz kod, o jakim była mowa wyżej.

Nie wystarczy to jednak do sfinalizowania transakcji. Potrzebny będzie także jednorazowy kod autoryzacyjny. Otrzymasz go za pomocą wiadomości SMS na numer telefonu, jaki podano przy aktywacji bonu.

 

Mogą Cię zainteresować: