Do kiedy bon turystyczny? Wykorzystaj zanim wygaśnie

5,721

Dla kogo bon turystyczny?

Bon turystyczny przysługuje każdej rodzinie z przynajmniej jednym dzieckiem, które nie ukończyło 18 roku życia. Także rodzinom z dzieckiem niepełnosprawnym. Jego wysokość to 500 zł na dziecko plus kolejne 500 zł, jeżeli dziecko posiada orzeczenie o niepełnosprawności.

Gdzie wykorzystać bon turystyczny?

Bon można wykorzystać na nocleg, imprezę turystyczną, wycieczkę, obóz czy kolonię. Wszystko zależy od tego, czy firma świadcząca usługi turystyczne wpisana jest na listę firm uczestniczących w programie Polski Bon Turystyczny. Można sprawdzić czy firma uczestniczy w programie np. na portalu noclegi.pl. Lista jest tam wciąż aktualizowana.

Zarezerwuj nocleg na Noclegi.pl, zapłać bonem turystycznym online i zyskaj dodatkowo 30 zł zniżki

Z bonem turystycznym możemy planować wakacje tylko w Polsce, ponieważ tylko polskie firmy są wspierane przez program. Bon jest wydawany w formie 16-cyfrowego kodu, który należy podać płacąc za usługi. Będzie on przesłany na telefon lub adres e-mail osoby, która go aktywowała. Bonem można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania środków na koncie. Nie podlega on wymianie na gotówkę, inne środki płatnicze lub środki wymiany.

Czy bon może obejmować rodzica?

Usługi turystyczne lub hotelarskie muszą być świadczone na rzecz dziecka, któremu przyznany został bon turystyczny. Kwota noclegu za dziecko już nie jest istotna.

Nawet wtedy, gdy za dziecko nie płacimy, ponieważ jego pobyt jest darmowy, czy w promocji, możemy dokonać płatności bonem. Najważniejsze jest, by dziecko uczestniczyło w wyjeździe, noclegu wraz z rodzicami lub opiekunami prawnymi oraz ewentualnym rodzeństwem.

Do kiedy bon turystyczny można wykorzystać?


Zapłacić bonem można do końca marca 2022 r.


Na razie nic nie można powiedzieć na temat, czy rząd zdecyduje się przedłużyć ten termin. Tak więc w obecnej sytuacji prawnej bon przepada, jeśli nie wykorzystamy go do dnia 31 marca 2022 r.

WAŻNE: sama usługa może odbyć się po tej dacie, ale płatność za nią musi nastąpić w nieprzekraczalnym terminie.

Następną ważną sprawą jest ta, by pamiętać o uaktywnieniu bonu przed 18 urodzinami dziecka, jeżeli takie się zbliżają. Można go wykorzystać do 31 marca 2022r. pod warunkiem, że został aktywowany przed datą 18 urodzin.

 

Gdzie wykorzystać bon turystyczny?

Wykorzystaj swój bon turystyczny w Tatrach

W polskiej części Tatr czekają na turystów miejsca noclegowe w Zakopanem, Białce Tatrzańskiej, Poroninie i innych miejscowościach. Piesze wędrówki po górskich szlakach przyciągają urlopowiczów co roku.

Należy pamiętać tylko, by zawsze zachować największą ostrożność i zaopatrzyć się w aplikację pogodową. Jak wiadomo, burza w górach może być śmiertelnie niebezpieczna.

Wyjazd do Zakopanego o każdej porze roku | Do kiedy bon turystyczny?
Wyjazd do Zakopanego o każdej porze roku | Do kiedy bon turystyczny?

Zainspiruj się: Bon turystyczny Lista miejsc | Gdzie warto wyjechać?


Zapłać bonem na Mazurach

Kraina polskich jezior na Pojezierzu Mazurskim i Pojezierzu Iławskim ma do zaoferowania obszar, który został ukształtowany przez ostatnie zlodowacenie. Miało ono miejsce ok. 14 do 15 tysięcy lat temu. Największe jezioro w Polsce Śniardwy oraz jezioro, które ma najwięcej wody – Mamry, to bardzo popularne miejsca dla rodzinnego wypoczynku.

Nie tylko piękno przyrody przyciąga urlopowiczów na Mazury. Znajdują się tu także miejsca historyczne takie, jak Pole Bitwy – Grunwald. Dla dzieci, zwłaszcza tych, które chodzą do szkoły, będzie to na pewno wielka atrakcja. Nie należy też zapominać o żegludze statków, która może się odbywać na Mazurach dzięki temu, że wiele jezior jest połączonych kanałami. Oprócz pływania po jeziorach, można w nich też nurkować.

Do kiedy bon turystyczny? | Mazury
Do kiedy bon turystyczny? | Mazury

 

Mazury posiadają na swoim obszarze także kilka większych miast, w których znajdziecie wiele atrakcji turystycznych. Największym mazurskim miastem jest Ełk położony nad Jeziorem Ełckim, Jeziorem Sunowo oraz rzeką Ełk. To jednak nie koniec wodnych atrakcji w tym mieście, ponieważ w jego obrębie znajdują się jeszcze dwa małe jeziora – Szyba i Selmęt Mały.

Wykorzystaj bon nad Morzem Bałtyckim

Od Mazur niedaleko już do polskiego wybrzeża morskiego. Popularne nadmorskie kurorty, jak np. Mielno, Kołobrzeg, Władysławowo, Gdańsk, Sopot i wiele innych zapełniają się w lecie turystami.

Bon turystyczny na dziecko
Bon turystyczny na dziecko

Czekają w nich atrakcje, którymi nie tylko są piaszczyste plaże i woda, ale także wiele muzeów, obiektów historycznych, urokliwych kawiarni, etc. Istnieje tutaj także możliwość uprawiania sportów wodnych.


Sprawdź obiekty noclegowe przyjmujące bon ⇒