Pokochaj Trójmiasto – atrakcje dla dzieci warte uwagi

1,763

Masz ochotę pozwiedzać nadmorskie miejscowości? Odkryj Trójmiasto! Atrakcje dla dzieci i dorosłych, jakie czekają nad polskim morzem, to znacznie więcej niż szumiące fale czy piaszczyste plaże. Sprawdź, co ciekawego czeka na Was w Trójmieście i okolicznych miejscowościach!

 

Trójmiasto – atrakcje dla dzieci i dorosłych

Trójmiasto to rejon z wielowiekową historią i przepięknymi zabytkami. Zarówno dzieci, jak i rodzice na pewno nie będą się tu nudzić. Oprócz szerokich plaż z infrastrukturą dla rodzin, gdzie zwłaszcza najmłodsi uwielbiają spędzać czas, dostępne są także typowo miejskie atrakcje. Trójmiasto dla dzieci każdego roku szykuje mnóstwo ciekawych rozrywek! Co warto odwiedzić w pierwszej kolejności?

Bon turystyczny – jak wykorzystać go w 2022?

Nie ma się co łudzić – nawet jeśli najpierw zaplanujesz zwiedzanie trójmiejskich miejscowości, dzieci i tak na pewno wyciągną Cię na plażę. Kontakt z morzem, zabawa wśród fal i budowanie zamków z piasku to coś, czego nie można odpuścić, będąc tutaj. Dopiero po wodnym szaleństwie Twoje pociechy mogą mieć ochotę na odwiedzanie zabytków. Gdy już cała rodzina poczuje wyjątkowy, nadmorski klimat, przyjdzie czas na podziwianie dzieł dawnej architektury miejskiej i wizyty w ciekawych muzeach.

Trójmiasto – atrakcje dla dzieci

W zależności od pory roku i sezonu, w wielu oddziałach gdańskiego muzeum można trafić na organizowane przez miasto atrakcje. Trójmiasto dla dzieci często przygotowuje różnego rodzaju warsztaty i spektakle, dlatego warto sprawdzać, jakie wydarzenia kulturalne będą miały miejsce w czasie zaplanowanego pobytu nad morzem.

Sopot, Gdańsk, Gdynia – co warto zobaczyć z dziećmi?

Czym zaskoczy Cię Trójmiasto? Atrakcje dla dzieci i rodziców czekają tu na każdym kroku. Sprawdź, co warto zobaczyć w każdym z trzech miast.

Ośrodek Kultury Morskiej – Muzeum nad Motławą w Gdańsku

To jeden z oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego. Dlaczego opłaca się tam zajrzeć, zwiedzając Trójmiasto? Atrakcje dla dzieci czekają przede wszystkim w nowoczesnych, interaktywnych salach obiektu – największą popularnością cieszy się wystawa „Ludzie, statki, porty”. To właśnie tam najmłodsi mają szansę stworzyć własny wir wodny czy falę tsunami i samodzielnie sterować modelami łodzi oraz statków.

Trójmiasto – atrakcje dla dzieci

Fontanna Neptuna

Tę fontannę po prostu trzeba zobaczyć i to najlepiej, zanim zaczniecie odkrywać nadmorskie atrakcje rodzinne. Trójmiasto nie istnieje bez gdańskiej fontanny z rzeźbą Neptuna – mitycznego boga mórz i oceanów. Wizerunek potężnego bóstwa w otoczeniu stworów morskich na pewno zrobi wrażenie – nie zapomnij zrobić pamiątkowych zdjęć!

Trójmiasto – atrakcje dla dzieci. Noclegi, Gdańsk

Akwarium Gdyńskie MIR

Kierunek – Gdynia! Co warto zobaczyć z dziećmi w tej słynnej nadmorskiej miejscowości? Małym i dużym turystom na pewno spodoba się w tutejszym akwarium, gdzie na żywo zobaczą mnóstwo gatunków ryb oraz innych stworzeń morskich. To niezwykła okazja, by poznać ciekawe okazy fauny i flory wodnej oraz wodno-lądowej.

Statek – muzeum „Dar Pomorza”

„Dar Pomorza”, to statek – muzeum, którym może pochwalić się Trójmiasto. Atrakcje dla dzieci mogą obejmować również zwiedzanie tego wyjątkowego obiektu. Ten okazały trójmasztowy żaglowiec cumuje przy gdyńskim Nabrzeżu Pomorskim i każdego dnia zaprasza wszystkich, którzy mają ochotę poznać realia życia marynarzy. Ahoj, przygodo!

Trójmiasto – atrakcje dla dzieci. Noclegi, Gdynia

Pijalnia wód solankowych

W Sopocie warto zobaczyć nie tylko słynne molo – po spacerze zajrzyj do tutejszej pijalni wód solankowych. Masz możliwość skosztowania solanki wydobywanej ze zdroju św. Wojciecha, który znajduje się aż 800 m pod ziemią. Podawana woda jest rozcieńczona i posiada mnóstwo właściwości leczniczych.

Opera Leśna w Sopocie

Poczuj się jak gwiazda estrady i oczaruj Trójmiasto! Atrakcje dla dzieci znajdziesz również w sopockiej Operze Leśnej. Starsi i młodsi na pewno będą zachwyceni, gdy staną na deskach sceny, na której występowały najsłynniejsze osobistości polskiej i światowej muzyki. Rodzinny spacer po terenie Opery Leśnej na pewno będzie źródłem wyjątkowych wspomnień.

Trójmiasto – atrakcje dla dzieci. Noclegi, Sopot

Gdzie się zatrzymać, jadąc do Trójmiasta z dziećmi? Polecane noclegi

Gdzie nocować, żeby bez pośpiechu odkrywać najciekawsze atrakcje w Trójmieście? Dla dzieci i dorosłych członków rodziny warto wybrać obiekt z dala od miejskiego gwaru i tłoku, ale na tyle blisko, by dojazd do Trójmiasta nie zajmował zbyt wiele czasu. W tych miejscowościach znajdziesz nie tylko najlepsze noclegi dla rodzin, ale także dodatkowe atrakcje, które sprawią, że nikt z Was nie będzie się nudził.

Rewa

Z Rewy szybko dojedziesz do Trójmiasta – najbliżej tej nadmorskiej miejscowości leży Gdynia. Co warto zobaczyć z dziećmi w Rewie? Na pewno ciekawy będzie spacer na Cypel Rewski czy wspólne odkrywanie rezerwatu przyrody Mechelińskie Łąki. Noclegi w Rewie możesz zarezerwować tu:

Trójmiasto – atrakcje dla dzieci. Noclegi, Rewa

Rumia

Rumia nie leży nad samym morzem, dlatego nie spotkasz tu tłumów turystów zmierzających w stronę plaży. W mieście znajdziesz za to park trampolin i park rozrywki, gdzie Twoje dzieci czeka doskonała zabawa. Zarezerwuj noclegi w Rumii i ruszaj nad polskie morze:

Trójmiasto – atrakcje dla dzieci. Noclegi, Rumia

Jantar

W Jantarze, oprócz pięknych piaszczystych plaż, znajduje się mini zoo oraz gospodarstwo edukacyjne dla najmłodszych z żywymi strusiami. Nocując w Jantarze, nie tylko zwiedzisz Trójmiasto – atrakcje dla dzieci i dorosłych czekają również w pobliskiej Stegnie.

Trójmiasto – atrakcje dla dzieci. Noclegi, Jantar

Kąty Rybackie

Kąty Rybackie to nie tylko kameralna plaża, ale także okazja do podziwiania Mierzei Wiślanej. Znajduje się tu Muzeum Zalewu Wiślanego, które warto pokazać swoim pociechom. Najlepsze noclegi w Kątach Rybackich dla rodzin z dziećmi oferują obiekty dostępne w serwisie noclegi.pl:

Trójmiasto – atrakcje dla dzieci. Noclegi, Kąty Rybackie

Mikoszewo

W pobliżu Mikoszewa znajduje się słynny rezerwat przyrody Mewia Łacha, gdzie każdy ma szansę poobcować z naturą i dziką przyrodą. To zupełnie inny wymiar odpoczynku, niż atrakcje w Trójmieście – dla dzieci nie lada przeżyciem będzie na pewno obserwacja ptaków z bliska.

Trójmiasto – atrakcje dla dzieci. Noclegi, Elmak

Wykorzystaj swój bon turystyczny, by razem z najbliższymi odkryć najlepsze atrakcje rodzinne! Trójmiasto oferuje mnóstwo możliwości wspólnego spędzania czasu, ale w samym Gdańsku, Gdyni czy Sopocie często bywa mnóstwo turystów, dlatego dostępnych jest znacznie mniej obiektów noclegowych, niż w bliskiej okolicy tych miast. Jeśli chcesz uniknąć tłumów, zarezerwuj noclegi w jednej z pobliskich miejscowości. Tam również odkryjesz mnóstwo ciekawostek!

Sprawdź także – Wakacje nad morzem z dziećmi: ranking miejsc z największą liczbą atrakcji!

Trójmiasto – atrakcje dla dzieci

Rodzice, którzy nie wykorzystali jeszcze bonu turystycznego, powinni wiedzieć, że traci on swoją ważność 30.09.2022 r. – po upływie tego terminu pozostałe na nim środki przepadną. Nadal jednak masz możliwość obniżenia kosztu noclegów, także tych z nieco późniejszą datą zameldowania. Dokonaj rezerwacji w wybranym obiekcie, ale zrób to przed 30.09.2022 r., a bez problemu zapłacisz środkami z bonu. Sprawdź też – Bon turystyczny 2022: szybki przewodnik na wakacje last minute

Najlepsze noclegi dla siebie i Twojej rodziny znajdziesz na stronie noclegi.pl – wybierz kierunek swojej podróży i baw się dobrze na wyjeździe z najbliższymi!