Bon turystyczny 2021. Musisz to wiedzieć

10,266

#1. Bon turystyczny 2021 – do kiedy aktywować?

Bon turystyczny 2021 można aktywować w każdej chwili do 31 marca 2022 r. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, nic nie stoi na przeszkodzie, by aktywacja nastąpiła nawet tuż przed Waszym wyjazdem.

Zarezerwuj nocleg na Noclegi.pl, zapłać bonem turystycznym online i zyskaj dodatkowo 30 zł zniżki

#2. Dla kogo bon turystyczny?

Polski Bon Turystyczny to program, który ma wesprzeć zarówno rodziny z dziećmi, jak również polską branżę turystyczną. Wszystko to oczywiście z powodu pandemii COVID-19, która dotknęła swym rozmiarem cały świat, także i Polskę.

W ramach pomocy, na koncie bonu turystycznego zgromadzone są środki w wysokości 500 zł na każde dziecko do ukończenia 18 roku życia oraz dodatkowe 500 zł (w sumie 1000 zł) na każde dziecko z orzeczoną niepełnosprawnością.

#3. Gdzie wykorzystać w 2021 roku?

Co ważne, bon jest wydawany w formie bezgotówkowej, elektronicznej, jako 16-cyrowy kod. Można nim płacić we wszystkich ośrodkach i obiektach, które przystąpiły do programu. Zawsze aktualną listę takich podmiotów można sprawdzić m.in. na portalu noclegi.pl.


Zainpiruj się: Bon turystyczny Lista miejsc | Gdzie warto wyjechać?


#4. Jak aktywować bon turystyczny?

Aby aktywować bon turystyczny trzeba zarejestrować się lub zalogować na PUE ZUS. Powinien to uczynić rodzic lub opiekun prawny dziecka, który składał wniosek o świadczenie rodzinne 500+, ponieważ jemu domyślnie zostanie przypisany bon.

Jeśli bon chce uzyskać rodzic lub opiekun prawny, który nie składał wniosku o 500+, musi on najpierw wystąpić pisemnie o ustalenie prawa do bonu do Polskiej Organizacji Turystycznej. Po pozytywnej decyzji POT, będzie mógł aktywować bon turystyczny na swoim koncie PUE ZUS.


Dowiedz się: Jak aktywować bon turystyczny | 3 proste kroki


#5. Za kogo można zapłacić bonem?

Bonem turystycznym można zapłacić za pobyt całej rodziny, tj. rodziców lub opiekunów prawnych oraz dzieci pod warunkiem, że z usługi, za którą trzeba zapłacić korzysta dziecko, na które wystawiono bon. Pobyt dziecka w hotelu może być nawet bezpłatny, byleby dziecko uczestniczyło w imprezie turystycznej lub noclegu.

Bon turystyczny 2021 dla kogo?
Bon turystyczny 2021 dla kogo?

 

#6. Czy z płatności bonem można otrzymać zwrot?

Bonem turystycznym można zapłacić także zaliczki na wyjazd. A co, jeśli impreza czy nocleg nie odbędzie się z winy dostawcy usług? Czy będzie można otrzymać zwrot wpłaconych zaliczek?

Oczywiście tak, ale nie w formie gotówkowej. Firma, której zapłacono bonem turystycznym, powinna zwrócić pieniądze na konto ZUS. Gdy pieniądze dotrą do ZUS, suma na koncie bonu zostanie uzupełniona o zwróconą zaliczkę.

#7. Bon turystyczny 2021 – gdzie wyjechać?

Realizując bon turystyczny można wyjechać wszędzie, pod warunkiem, że będzie to miejsce w Polsce, a firma, z której usług chcecie skorzystać – jest zarejestrowana w programie.

Bon turystyczny nad morzem
Bon turystyczny nad morzem

 

Morze i góry

Polskie morze i polskie góry to kierunki niezmiennie cieszące się popularnością od wielu dziesiątek lat. Podczas pięknego, gorącego lata przyjemnie jest spędzać czas na piaszczystej plaży, słyszeć szum morskich fal, kąpać się w wodzie.

Miejscowości wypoczynkowych nad Bałtykiem jest wiele, także jest w czym wybierać. Co ważne są i takie miejscowości, które są oblegane przez turystów, ale także i takie, w których odnajdziecie spokój i ciszę.

Góry lubi odwiedzać niemniejsza liczba osób co morze. Pojechać i na północ i na południe w jednym roku to wyzwanie z uwagi na odległości. Jednakże są turyści, którzy znajdują siły, by tego dokonać. W zależności od tego czy preferujecie góry wysokie czy może trochę niższe, czekają na Was np. Tatry, Karkonosze, Bieszczady.

We wszystkich miejscowościach górskich i nadmorskich czeka też na Was tysiące wspaniałych miejsc noclegowych. Można wśród nich wybrać takie, które będą Wam odpowiadały najbardziej pod względem ceny i standardu.


Zobacz: Bon turystyczny nad morzem – wakacje 2021


Lasy I jeziora

Pojezierza, których mamy w Polsce całkiem sporo, są także jedną z ulubionych form wypoczynku Polaków. Często jeziora leżą w pobliżu lasów. W upalne lato bliskość lasu oznacza trochę chłodu i cienia. Na jeziorach można uprawiać różne sporty wodne, np. żeglarstwo czy windsurfing.

Bon turystyczny 2021
Bon turystyczny 2021

 

Wakacje w dużym mieście

Podróż do miasta pełnego atrakcji i nocleg w pełni wyposażonym apartamencie z klimatyzacją może być dla niektórych rodzin ciekawą alternatywą.

Zwłaszcza wtedy, gdy dzieci są małe, liczą się wszelkie udogodnienia i wysoki standard. Także bliskość sklepów bywa wtedy pożądana. Wśród wielu miejsc noclegowych, znajdziecie i takie, wykorzystując swój bon turystyczny 2021.


Spawdź obiekty noclegowe, w których zapłacisz bonem ⇒