Bon turystyczny Lista miejsc | Gdzie warto wyjechać?

11,365

Bon turystyczny Lista miejsc

Nadeszła pora wakacji – czasu, który możemy spędzić z rodziną. Jeśli zastanawiasz się, gdzie wykorzystać swój bon turystyczny lista miejsc, w których można go zrealizować, na pewno będzie Ci potrzebna. Listę podmiotów turystycznych, które biorą udział w programie Polski Bon Turystyczny, można zawsze sprawdzić na portalu noclegi.pl.

Zarezerwuj nocleg na Noclegi.pl, zapłać bonem turystycznym online i zyskaj dodatkowo 30 zł zniżki

Poniżej znajdziesz kilka miejscowości, w których znajdują się obiekty z wyżej opisanej listy. Jednak, aby zobaczyć więcej, zachęcam Cię do odwiedzenia strony portalu. Każda usługa, za którą można zapłacić bonem turystycznym, jest opatrzona stosowną grafiką: białym napisem “BON 500zł” na czerwonym tle.


Sprawdź obiekty noclegowe przyjmujące bon ⇒


Obiekty nad morzem

Darłowo

Znane urlopowiczom przede wszystkim z nadmorskiego kąpieliska. Miasto posiada także średniowieczny układ urbanistyczny Starego Miasta. Ponadto można tutaj zobaczyć latarnię morką, pochodzącą z XIX w. oraz oryginalną zabudowę portu rybackiego z XIX i XX w. Kolejną atrakcją, jedyną na polskim wybrzeżu, jest rozsuwany most dla pieszych i rowerów, łączący dwie części miasta: wschód z zachodem.

Mielno

Nadmorski kurort. Miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim i jeziorem Jamno. Znajdują się tutaj letnie kąpieliska. W sezonie turyści mogą liczyć na liczne kawiarnie i restauracje, a także na atrakcje turystyczne w regionie.

Bon turystyczny lista miejsc | Mielno
Bon turystyczny lista miejsc | Mielno

 

Jastrzębia Góra

Miejscowość turystyczna z trzema nadmorskimi kąpieliskami. Oprócz kurortu, można tutaj odwiedzić również najdalej na północ wysunięty kraniec Polski, oznaczony okolicą pomnika “Gwiazda Północy”. Ciekawostką są białe noce żeglarskie. Występują one w czerwcu, gdy na kilka dni słońce chowa się pod horyzontem nie niżej niż na 12 stopni.

Kołobrzeg

Miejscowość uzdrowiskowo – turystyczna. Znajdują się tutaj 3 kąpieliska. Ponadto w mieście i okolicach znajdują się źródła wody mineralnej oraz solanki, a także pokłady  borowiny. Leczy się tutaj głównie schorzenia górnych dróg oddechowych, układu krążenia, a także choroby stawów.


Zainpiruj się: Bon turystyczny nad morzem – wakacje 2021


Obiekty w górach

Białka Tatrzańska

Jedna z najatrakcyjniejszych miejscowości górskich pod względem infrastruktury turystycznej. Niewątpliwą atrakcją turystyczną Białki Tatrzańskiej są baseny termalne Terma Bania o powierzchni lustra wody 1382,67 m². Wodę do basenów czerpie się z głębokości 2500 m. Ma ona wysoka temperaturę ok. 80°C.

Bukowina Tatrzańska

Duży ośrodek turystyczno wypoczynkowy w Tatrach. W tej miejscowości także znajdują się baseny termalne. Nazywają się one Termy Bukovina. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów w Europie.

Kościelisko

Kolejna wieś podhalańska. Ma ona, jak poprzednie, charakter wypoczynkowy. Jej zabudowania wkraczają do dolnej części Doliny Kościeliskiej.

Zakopane

Stolica polskich Tatr. Wszystkie poprzednie miejscowości leżą w pobliżu Zakopanego – największego ośrodka turystycznego na obszarze polskich Tatr. Miasto posiada doskonale rozwiniętą infrastrukturę turystyczną oraz bazę noclegową. Jest równie atrakcyjne zarówno zimą, jak i latem. Praktycznie o każdej porze roku przyjeżdżają tutaj turyści.

Bon turystyczny Zakopane
Bon turystyczny Zakopane

 

Szklarska Poręba

Miasto położone na stokach Karkonoszy. Jest to bardzo chętnie odwiedzana przez turystów miejscowość. Można w niej zwiedzić m.in. Żelazny Tygiel Waloński, czyli skansen odtworzonych urządzeń górniczo – hutniczych czy Muzeum Mineralogiczne, którego eksponatem jest największy w Polsce samorodek złota. Ponadto w mieście i okolicach jest ponad 200 km wytyczonych tras rowerowych.

Duszniki – Zdrój

Uzdrowisko na pograniczu Gór Orlickich i Gór Bystrzyckich. W tej znanej i chętnie odwiedzanej przez turystów miejscowości odbywa się corocznie na początku sierpnia Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju. W pobliżu miasta znajduje się unikatowy Rezerwat przyrody “Torfowisko pod Zieleńcem”. Posiada on roślinność, która jest typowa dla tundry.


Zainspiruj się: Bon turystyczny Tatry? 6 wyjątkowych miejsc na wakacje


Jesteś Gościem? Przeczytaj poniżej

Na koniec jeszcze odpowiedź na jedno pytanie. Czy trzeba coś okazywać, gdy jest się Gościem? Pamiętaj, by w noclegu lub imprezie turystycznej brało udział dziecko, któremu został przyznany bon. Okazać musisz tylko kod bonu, a następnie kod autoryzacyjny, który przyjdzie SMS-em na telefon.