ZUS Bon turystyczny 500+30 zł gdzie wyjechać?

6,319

Bon turystyczny do kiedy?

Uzyskany w ZUS bon turystyczny można opłacić do 31 marca 2022 r. Wynosi on 500 zł na każde dziecko do ukończenia 18 roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych, można uzyskać dodatkowe świadczenie w wysokości kolejnych 500 zł.

Gdy w ZUS bon turystyczny chce uzyskać osoba, która występowała wcześniej o świadczenie rodzinne 500+, jest to bardzo proste. Po zalogowaniu do swojego profilu na PUE ZUS, bon można aktywować w zakładce “Polski Bon Turystyczny”.

Zarezerwuj nocleg na Noclegi.pl, zapłać bonem turystycznym online i zyskaj dodatkowo 30 zł zniżki

Bon turystyczny jak złożyć?

Jeśli natomiast bon chce uzyskać rodzic lub opiekun, który nie składał wniosku o świadczenie rodzinne 500+, należy wpierw złożyć wniosek o ustalenie prawa do bonu turystycznego do Polskiej Organizacji Turystycznej (POT). Najprościej złożyć taki wniosek na ePUAP. Nie trzeba wtedy nawet wychodzić z domu. Można też wysłać wniosek w formie papierowej. Właściwym adresem będzie w tym przypadku:

Polska Organizacja Turystyczna, ul. Janińska 32, 32-020 Wieliczka

Po ustaleniu przez POT prawa do bonu turystycznego, pojawi się możliwość jego aktywacji u składającego wniosek, na profilu PUE w zakładce “Polski Bon Turystyczny”.

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny?

W każdym miejscu, które jest zarejestrowane w programie. Aktualną listę można w każdej chwili sprawdzić na stronie rządowej lub także na portalu noclegi.pl.


Ośrodki zarejestrowane w programie Polski Bon Turystyczny znajdują się na terenie całego kraju. Jest ich bardzo wiele. Sprawdź obiekty noclegowe z bonem ⇒


Jeśli chodzi o formę noclegu, można polecić wiele takich miejsc. Bardzo dużą popularnością wśród rodzin z dziećmi cieszą się niezmiennie, samodzielne domki oraz apartamenty. Można w nich czuć się prawie tak, jak w domu.

Najczęściej są one bardzo dobrze wyposażone w sprzęt AGD oraz w przedmioty codziennego użytku. W większości takich miejsc znajdziecie lodówkę, żelazko, często pralkę, zmywarkę i ekspres do kawy, naczynia, ręczniki, pościel, a nawet podstawowe artykuły spożywcze. Herbata, kawa, kakao stają się standardem w nowoczesnych miejscach noclegowych.

Wakacje w Polsce
Wakacje w Polsce

 

Dla rodzin, które nie muszą korzystać w pełni z pomieszczeń noclegowych, planują spędzanie czasu w większości poza hotelem, mogą okazać się dobrym wyborem pokoje z własną łazienką. Są one dostępne w wysokim standardzie.

Najczęściej w hotelu znajdują się też restauracje i kawiarnie, w których można się stołować, więc gotowanie na urlopie odchodzi na dalszy plan. Pokoje najczęściej wyposażone są w czajnik elektryczny i lodówkę, także można przygotować samemu napoje czy drobne przekąski.


Zainspiruj się: Gdzie na wakacje 2021 w sierpniu?


Gdzie pojechać, gdy uzyskamy z ZUS bon turystyczny?

Niezmienną popularnością cieszą się góry, jeziora i morze.

Góry bon turystyczny

Jeśli chodzi o góry, posiadamy w Polsce wiele miejsc w różnych pasmach górskich, które przyciągają co roku rzesze turystów. Od Bieszczad, poprzez Tatry po Karkonosze, czekają na turystów liczne ośrodki wypoczynkowe, dysponujące tysiącami miejsc noclegowych.

Warto pojechać zarówno w wysokie góry, jak też w te niższe. Każdy obszar ma do zaoferowania swoistą, niepowtarzalną przyrodę, sobie tylko specyficzną florę i faunę. Każde góry są też jedynymi w swoim rodzaju, oryginalnie ukształtowanymi terenami, które przez setki lat niezmiennie podziwiają ludzie, jacy je odwiedzają.

ZUS bon turystyczny
ZUS bon turystyczny w górach

 

Bon turystyczny nad morzem

Polskie wybrzeże nad Morzem Bałtyckim usiane jest nadmorskimi kurortami, które posiadają zazwyczaj bogatą i niepowtarzalną historię. Szerokie, piaszczyste i złote plaże są bardzo charakterystyczne dla naszego wybrzeża.

Miejscowości wypoczynkowe nad morzem są atrakcyjne również pod innym względem – zdrowotnym. Dlatego właśnie rodziny z dziećmi chętnie wybierają ten kierunek w czasie swych urlopów.

Jak wiadomo, dzieci często chorują na różne schorzenia górnych dróg oddechowych. Morskie powietrze, przesycone jodem, jest od wieków znanym panaceum na takie dolegliwości.

ZUS bon turystyczny nad morzem
ZUS bon turystyczny nad morzem

 

Wyjazd nad jezioro

Jeśli nie morze i nie góry, to może mniejsza woda, zgromadzona w jeziorach, będzie odpowiednim miejscem na wyjazd na wakacje. Dodatkową atrakcją polskich jezior jest również ich położenie, najczęściej w okolicy lasów. Są tam dobre warunki do uprawiania wodnych sportów oraz do żeglowania. Niektórzy nie wyobrażają sobie lepszego wypoczynku, niż pobyt letni nad jeziorem.

Mogą Cię zainteresować: