Wakacje 2021 Polska – gdzie wykorzystać bon turystyczny?

9,590

Polecane miejsca na Wakacje 2021 Polska

Wakacje 2021 Polska – to słowa, które budzą uśmiech na twarzach większości z nas. Już niedługo czeka nas upragniony odpoczynek. Z nadzieją patrzymy w przyszłość, czekając aż skończy się ogólnoświatowa pandemia COVID-19. Aby złagodzić jej negatywne skutki, rodziny z dziećmi otrzymały pomoc w postaci Polskiego Bonu Turystycznego, który można wykorzystać już w czasie najbliższych wakacji.

Zarezerwuj nocleg na Noclegi.pl, zapłać bonem turystycznym online i zyskaj dodatkowo 30 zł zniżki

 

Za co płacić bonem turystycznym?

Bonem można zapłacić za usługi turystyczne takie, jak np. noclegi. Warunkiem jest, aby podmiot turystyczny brał udział w programie. Można to zawsze sprawdzić np. na portalu noclegi.pl. Znajduje się na nim aktualna lista obiektów, w których można zapłacić bonem turystycznym.


BON TURYSTYCZNY LISTA MIEJSC →


  • Wakacje 2021 Polska – gdzie można pojechać w tym roku?

  • Jakie miejsca wybierać?

O tym wszystkim dowiecie się z poniższego artykułu, w którym przygotowałam krótki przegląd atrakcji turystycznych w 2021 roku.

Gdzie wypocząć z bonem?

Zazwyczaj istnieją przynajmniej dwa typy letniego wypoczynku. Pierwszy z nich zakłada, że w czasie wakacji niczego istotnego nie chce nam się robić. Czas wykorzystujemy na “nic nie robienie” i autentyczny relaks, który ma pozwolić naszym organizmom na regenerację po zimowych miesiącach. W takim przypadku warto wybrać się nad morze lub nad jezioro.


Bon turystyczny nad morzem – wakacje 2021


Na plaży można spędzać całe dnie, wygrzewać się na słońcu, od czasu do czasu wykąpać się w wodzie. Miejscowości, w których można w ten sposób wypoczywać, jest bardzo wiele. Usytuowane są one przy wybrzeżu Morza Bałtyckiego, na brzegach jezior, np. na Mazurach.

W okresie letnim przybywa do nich mnóstwo turystów, spragnionych słońca i wody. Prawie w każdej takiej miejscowości możecie za nocleg zapłacić swym bonem turystycznym, ponieważ większość ośrodków zarejestrowała się w programie.

Wakacje 2021 Polska - gdzie wyjechać?
Wakacje 2021 Polska – gdzie wyjechać?

W góry z rodziną na Wakacje 2021 Polska

Drugi popularny wariant spędzania urlopu zakłada, że czas będziemy spędzać aktywnie na pieszych wędrówkach, jadąc przez Polskę rowerami czy też zwiedzając zabytki i odwiedzając pomniki przyrody. W takim wypadku istnieje również wiele miejsc, do których możemy wybrać się na urlop.

Góry, z racji wyzwań, jakie stawiają przed turystami, podobają się urlopowiczom niezmiennie od dziesiątków lat. Jest w Polsce wiele pasm górskich, z których każde ma do zaoferowania inne walory.

Popularnym kierunkiem są, jak co roku m.in. Bieszczady, Tatry, Góry Świętokrzyskie, Karkonosze czy też Jura Krakowsko-Częstochowska. Najpopularniejsze miejscowości w polskich górach to np. Solina, Zakopane, Białka Tatrzańska, Karpacz.

Znajdziecie w nich wiele miejsc noclegowych, za które możecie zapłacić bonem turystycznym.

Góry jednak to nie wszystko, co może zapewnić aktywną formę spędzania wakacji. Kiedy wybierzemy się do miasta pełnego zabytków i instytucji kulturalnych, z pewnością nie będziemy się nudzić. Wakacje agroturystyczne natomiast mogą dać możliwość wycieczek rowerowych i obcowania z naturą.

Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze miejsca noclegowego, jeśli podróżujemy z rodziną? Dla rodzin z dziećmi istotne są niektóre cechy, jakie powinien zawierać odpowiedni nocleg.


Sprawdź noclegi z bonem turystycznym w Tatrach ⇒


Na co zwrócić uwagę szukając noclegu?

Niewątpliwym minimum, do jakiego rodzina z dziećmi powinna mieć dostęp, jest oddzielna łazienka, w której znajduje się m.in. prysznic. Dobrze jest także, gdy na miejscu jest pralka. Szczególnie to ważne, gdy dzieci są małe, ponieważ wiadomo, jak szybko mogą się wybrudzić i potrzebować czystych i suchych ubrań. Suszarka do ubrań w takich przypadkach może się także przydać.

Najlepszymi miejscami noclegowymi dla rodzin z dziećmi wydają się być oddzielne domki letniskowe lub samodzielne apartamenty. Dobrze wybierać takie miejsca, które posiadają aneks kuchenny lub kuchnię z wyposażeniem. Możliwość przygotowania ulubionej kaszki bądź innego posiłku, do jakiego dziecko jest przyzwyczajone, jest nieoceniona.

 

W zależności od tego czy dzieci są małe czy większe, zwrócić należy uwagę na część sypialną. W przypadku bardzo małych dzieci sprawdźmy czy jest możliwość wstawienia małego łóżeczka, w którym maleństwo będzie spędzać czas. W przypadku większych dzieci będą potrzebne oddzielne łóżka lub oddzielne sypialnie.

W chłodniejszych miesiącach, sprawdźmy też czy miejsce, do którego się wybieramy posiada jakieś ogrzewanie.

Mogą Cię zainteresować: