Gdzie na wakacje 2021 w sierpniu?

8,093

Zastanawiasz się gdzie na wakacje 2021?

Kiedy zbliża się czerwiec, prawie każdy zadaje pytanie gdzie na wakacje 2021 . Nie możesz się doczekać letniego urlopu i zapewne wytchnienia od ostatnich trudnych chwil, jakie przyszło nam spędzać w czasie trwania ogólnoświatowej pandemii COVID-19. Wakacje 2021 trwają.

Koniec roku szkolnego wyznaczony był na piątek 25 czerwca 2021 r. Wakacje zaczęły się od soboty 26 czerwca i potrwają do wtorku 31 sierpnia. Zatem będą trwać 67 dni.

Zarezerwuj nocleg na Noclegi.pl, zapłać bonem turystycznym online i zyskaj dodatkowo 30 zł zniżki

Wakacje z bonem turystycznym

Zarówno dzieci, jak i rodzice mogą w tym roku czuć się szczególnie zmęczeni po miesiącach izolacji i zdalnej nauki. Kontakt z naturą w czasie wakacji powinien przywrócić, upragnioną przez wszystkich równowagę.

W wakacyjnych planach pomoże na pewno Polski Bon Turystyczny, którego wysokość ustalono na kwotę 500 zł na każde dziecko do ukończenia 18 roku życia oraz dodatkowe 500 zł na każde dziecko ze stwierdzoną niepełnosprawnością.


Aktualną listę podmiotów turystycznych, biorących udział w programie, zawsze można sprawdzić na portalu noclegi.pl.


Gdzie jechać na wakacje w sierpniu?

Z bonem turystycznym tylko do miejscowości położonych w Polsce, ponieważ tylko polskie firmy są wspierane przez program. Jednak polski kierunek wakacyjnych wypraw i bez bonu turystycznego jest co roku bardzo popularny. Także nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać do spędzenia wakacji w kraju.

Jakie są główne cele wakacyjnych wypraw Polaków? Ponieważ nasz kraj jest bardzo zróżnicowany pod względem ukształtowania terenu, jest wiele takich miejsc.

Wakacje w zgiełku wielkiego miasta

Być może po miesiącach izolacji niektórzy z nas będą szczególnie tęsknić za placówkami kulturalnymi, które przez większość roku były zamknięte. Aby je odwiedzić, najprościej spędzić urlop w którymś z większych polskich miast. Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Lublin – to tylko niektóre z możliwości.


Zobacz noclegi: Bon turystyczny Kraków – gdzie pojechać?


Wakacje w gospodarstwach agroturystycznych

Przeciwieństwem wakacji w wielkim mieście, jest spędzenie ich na wsi. Kontakt z naturą w czasie letnich miesięcy pozwoli każdemu “naładować akumulatory” i nabrać sił na następny rok pracy i nauki. Agroturystyka stała się w Polsce bardzo popularna w ostatnich czasach. Wciąż powstają nowe miejsca noclegowe, w których można się zatrzymać na urlop.

Wakacje w pobliżu wody

Bliskość morza, jezior czy stawu jest bardzo ceniona przez część urlopowiczów. Zarówno wtedy, kiedy lato jest upalne, jak też trochę mniej gorące, woda zdaje się być panaceum na wysoką temperaturę, z jaką mamy do czynienia podczas wakacji. Słońce nad wodą grzeje nieco inaczej. Można się też łatwiej opalić. Kiedy tylko zrobi się za gorąco, natychmiast można ochłodzić się w zbiorniku wodnym.

Wakacje nad morzem
Wakacje nad morzem

 

Nie tylko naturalne zbiorniki wodne można obrać za cel letnich podróży. Coraz więcej powstaje w Polsce basenów termalnych, które zasilane są gorącą wodą z wnętrza Ziemi. Woda ta, poza wysoką temperaturą, ma też zazwyczaj właściwości lecznicze.


Sprawdź: Najlepsze baseny termalne w Polsce [RANKING]


Rozpuszczone są w niej różne minerały i substancje, które pomagają w leczeniu przeróżnych schorzeń. Spędzając wakacje w takich miejscach można więc połączyć przyjemne z pożytecznym. Miejsca, w których powstają baseny termalne posiadają także dobrze przystosowaną infrastrukturę turystyczną. Znajduje się w nich wiele atrakcji, które trudno jest wykorzystać np. nad morzem.

Wakacje w górach

Miejscowości górskie są doskonałe na spędzanie urlopu nie tylko zimą, ale także w lecie. Niektórzy turyści wyznają zasadę, że w górach nigdy im się nie nudzi.

Piesze wędrówki, piękne widoki i świeże powietrze są uwielbiane przez urlopowiczów. Wycieczki wysokogórskie stanowią dla niektórych wyzwanie i pozwalają im zmierzyć się z samym sobą.

Wakacje w górach
Wakacje w górach

 

Jeśli będziecie tego lata zdobywać szczyty górskie, nie zapomnijcie tylko o bezpieczeństwie i pamiętajcie, że pogoda w górach jest bardzo zmienna. W każdej chwili może stać się niebezpiecznie.

Dobrze jest także zaopatrzyć się w specjalne aplikacje, które na bieżąco przekazują informacje o aktualnej pogodzie w miejscu spędzania wakacji.

Jest jeszcze wiele pięknych miejsc noclegowych na wakacje w sierpniu.

Sprawdź noclegi z bonem turystycznym ⇒