Wyspy, które naprawdę warto odwiedzić

9,559

Chciałbyś spędzić wakacje na rajskiej wyspie leżącej w jednym z najpiękniejszych zakątków świata, ale nie wiesz, które z nich naprawdę warto odwiedzić? W takim razie musisz poznać najnowszy ranking 10 najlepszych wysp świata, opublikowany przez TripAdvisor.

10 Fernando de Noronha

10. Fernando de Noronha, Brazylia

Ta brazylijska wyspa na Oceanie Atlantyckim może poszczycić się jedną z najbardziej piaszczystych i dziewiczych plaż na świecie. Na Fernando de Noronha można dostać się tylko drogą powietrzną, co pozwala ograniczyć liczbę turystów, a tym samym chronić naturalne środowisko wyspy.

09 Bora Bora

9. Bora-Bora, Francja

Według wielu turystów Bora-Bora to prawdziwie rajska wyspa. Choć nie należy do najtańszych destynacji, Bora-Bora skutecznie kusi tropikalną przyrodą, słoneczną pogodą, fantastyczną atmosferą i niesamowitą, egzotyczną scenerią.

08 Phuket

8. Phuket, Tajlandia

Phuket jest prowincją i największą wyspą Tajlandii, leżącą na Morzu Andamańskim. Krajobraz Phuket tworzą malownicze pasma górskie, które dominują we wnętrzu wyspy, oraz słynne cudowne plaże, ciągnące się wzdłuż jej zachodniego wybrzeża.

07 Mauritius

7. Mauritius

Mauritius leży w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Wyspa zachwyca cudownymi, białymi plażami na skraju tropikalnej dżungli, a także świetną kuchnią.

06 Majorka

6. Majorka, Hiszpania

Majorka jest największą hiszpańską wyspą w archipelagu Balearów, leżącą na Morzu Śródziemnym. Majorka słynie przede wszystkim ze swych kąpielisk oraz malowniczych pasm górskich, nad którymi wznosi się szczyt Puig Major o wysokości 1445 m n.p.m.

05 Bali

5. Bali, Indonezja

Bali to indonezyjska wyspa, leżąca w archipelagu Małych Wysp Sundajskich, która serca turystów zdobywa rajskimi plażami, lasami tropikalnymi, dziewiczą roślinnością, folklorem i sztuką. Nie bez powodu Bali jest również nazywana wyspą świątyń – podobno znajduje się na niej aż 30 tysięcy różnych miejsc kultu.

04 Providenciales

4. Providenciales, Turks i Caicos

Providenciales to mała wyspa w archipelagu Bahamów, należąca do terytorium zamorskiego Wielkiej Brytanii – Turks i Caicos. Providenciales zachwyca nie tylko pięknymi krajobrazami, ale też sielankową i kameralną atmosferą.

03 Jamajka

3. Jamajka

Jamajka to wyspa na Morzu Karaibskim, urzekająca cudownymi krajobrazami, fantastyczną pogodą, piaszczystymi plażami i niesamowitą, egzotyczną kulturą. Jednak swoją popularność Jamajka zawdzięcza również niezwykłej radości życia i gościnności mieszkańców.

02 Santorini

2. Santorini, Grecja

Santorini to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych, a zarazem najsłynniejszych greckich wysp. Choć jej wizytówką są charakterystyczne białe domy z niebieskimi dachami, Santorini może poszczycić się także bajkowymi plażami i otaczającymi ją krystalicznymi wodami Morza Egejskiego.

01 Maui

1. Maui, Stany Zjednoczone

Maui to druga pod względem wielkości wyspa Hawajów, której krajobraz tworzą piękne wodospady, plantacje owoców cytrusowych, czynny wulkan Haleakala i cudowne, rajskie plaże. To idealne miejsce nie tylko dla miłośników sportów wodnych czy kąpieli słonecznych, ale też amatorów egzotycznej kuchni i pasjonatów kultury.