Weekend w Krakowie

3,658

Powoli, nieśmiało rozpoczyna się nowy sezon podróżniczy w turystyce wewnątrzeuropejskiej. O ile nie wybierasz się akurat do Tajlandii, mroźna pogoda skutecznie zniechęca do podróżowania po naszym kontynencie. Ponieważ jednak pierwszy dzień wiosny już coraz bliżej, Nocleg.pl zachęca do weekendu w jednym z najpiękniejszych polskich miast, Krakowie.

Według Małopolskiej Organizacji turystycznej, w 2015 gród Kraka odwiedziło już ponad 10 milionów turystów! Ten wynik robi wrażenie. Widać, że miasto po Euro 2012 nie spoczęło na laurach, a rozwija się, oferując coraz więcej atrakcji dla swoich potencjalnych gości, co udowadnia zwiększająca się do roku liczba gości.

Nie ma nic lepszego niż weekendowy wyjazd do pięknego miasta, dlatego namawiamy do znalezienia odpowiadającego wam noclegu na naszym portalu, a później… później to już tylko organizacja dojazdu i świetny wyjazd-odskocznia. 2016 czas zacząć i mamy nadzieję, że weekend w Krakowie  to dla was łakoma gratka jak dla członków zespołu Nocleg.pl :).

Stare Miasto

Stare miasto to piękne miejsce na spokojny, relaksujący spacer. Nie bez powodu zostało, razem z Wawelem, Kazimierzem i Stradomiem wpisane listę światowego dziedzictwa UNESCO. Sukiennice, kamienice i pomnik Adama Mickiewicza to znane każdemu odwiedzającemu punkty, które warto obejrzeć. Co godzinę możemy usłyszeć również hejnał z wieży Mariackiej. Stare Miasto w Krakowie to doskonałe miejsce na wykonanie ciekawych i nastrojowych zdjęć, dlatego bardzo często można na nim spotkać pary fotografujące plenery ślubne. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na romantyczny weekend we dwoje, rodzinny wypad, czy po prostu wyjazd związany ze spokojnym odpoczynkiem, wybierz się na spacer na Starówkę. W ciągu dnia możesz tu pospacerować, zjeść, wypić grzane wino, a wieczorem miło i romantycznie spędzić czas pośród brukowanych uliczek.

Kraków stare miasto old city nocleg.pl nocleg weekend w krakowie rezerwacje noclegu

Kazimierz

Artystyczna dzielnica, o której historii trwającej od roku 1335 słyszał każdy, to teraz obowiązkowy punkt na mapie każdego weekendowego turysty. Kazimierz to zagłębie knajpek, restauracji i różnorakich inicjatyw kulturalnych, dlatego, jeśli podczas swojego weekendowego wyjazdu chcesz odpocząć, bawiąc się w klubie(ach), lub zjeść coś smacznego, skieruj się w stronę tej urokliwej części Krakowa, zlokalizowanej tuż nad brzegiem Wisły.

Kraków stare miasto old city nocleg.pl nocleg weekend w krakowie rezerwacje noclegu

Wydarzenia cykliczne, imprezy

Nie bez powodu Kraków to pierwsze miasto w Polsce z tytułem Europejskiej Stolicy Kultury (tytuł przyznany w roku 2000). Ilość wydarzeń kulturalnych może niejednego zwiedzającego przyprawić o istny zawrót głowy! Warto wspomnieć o największych tego typu wydarzeniach: Festiwalu Kultury Żydowskiej (który jest jednym z największych tego typu przedsięwzięć na świecie), Selectorze (wielkim festiwalu muzyki elektronicznej), czy Kraków Live Festival, który gościł takie gwiazdy jak Muse, The Killers czy Rihanna. Codziennie dzieje się coś, w czym możesz wziąć udział – warto sprawdzić wtedy stronę miasta Krakow.pl, gdzie codziennie pojawia się coś interesującego. Większość wydarzeń jest bezpłatna. W Krakowie znajduje się również pierwsza w Polsce Kocia Kawiarnia – obowiązkowy punkt dla każdego miłośnika tych zwierzaków.

Kraków stare miasto old city nocleg.pl nocleg weekend w krakowie rezerwacje noclegu

A co jest waszym ulubionym elementem wizyty w Krakowie? Jakie weekendowe miejsca i atrakcje możecie polecić innym czytelnikom Nocleg.pl? Dajcie znać w komentarzu!