Bon turystyczny wniosek online – czy trzeba składać?

10,272

Bon turystyczny dla kogo?

“Bon turystyczny wniosek online” to słowa często wyszukiwane w Internecie w ostatnich czasach. Wiele osób chce się dowiedzieć w jaki sposób może uzyskać bon turystyczny, który jest pomocą zarówno dla rodzin z dzieckiem lub dziećmi, jak też dla branży turystycznej.

Wyjątkowa sytuacja, jaka nastąpiła na świecie w wyniku pandemii COVID-19, spowodowała zupełnie nowe okoliczności. Ludzie, spragnieni wypoczynku, czekają na czas, w którym będą mogli udać się w podróż, natomiast firmy turystyczne czekają na swoich Gości.

Zarezerwuj nocleg na Noclegi.pl o minimalnej wartości 500 zł, zapłać bonem turystycznym online i zyskaj dodatkowo 30 zł zniżki

 

Bon turystyczny wniosek online – składać, czy nie?

Aby maksymalnie ułatwić uzyskanie bonu turystycznego, całą kampanię z nim związaną przygotowano w ten sposób, że nie trzeba składać praktycznie żadnych wniosków. Taka sytuacja jest możliwa dla osób, które już wcześniej złożyły wniosek o świadczenie rodzinne 500+. Wyjaśnić należy, że bon turystyczny jest automatycznie przypisywany do konta w PUE ZUS osoby występującej o świadczenie 500+.

Bon turystyczny wniosek online - wszystko co warto wiedzieć
Bon turystyczny wniosek online – wszystko co warto wiedzieć

 

Co jeśli nie masz jeszcze świadczenia 500+?

Jeżeli natomiast bon turystyczny chce uzyskać osoba, która nie składała wniosku o świadczenie 500+, musi ona najpierw złożyć wniosek o ustalenie prawa do bonu turystycznego do Polskiej Organizacji Turystycznej (POT). Po rozpatrzeniu wniosku wydawana jest decyzja administracyjna. Jeśli przyznaje ona prawo do bonu wnioskodawcy, bon turystyczny pojawi się na jego koncie w PUE ZUS.

Jak aktywować bon turystyczny?

Aby uzyskać bon turystyczny, należy zalogować się na konto w PUE ZUS. Jeśli się takiego konta nie posiada, należy się zarejestrować. Można to zrobić przy pomocy konta bankowego, Profilu Zaufanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Po zalogowaniu się w PUE ZUS należy aktywować bon turystyczny. Od tej pory można się nim posługiwać przy płatnościach za usługi turystyczne. Co ważne, bon turystyczny wydawany jest w postaci elektronicznej. Oznacza to, że przy płaceniu za usługi podaje się tylko numer przyznanego bonu. Można nim płacić wielokrotnie, aż do momentu, kiedy wyczerpią się środki.

Bon turystyczny – gdzie jechać, jak aktywować

Dowiedzieliście się zatem, że na bon turystyczny wniosek w większości przypadków nie jest potrzebny. Gdzie wobec tego można pojechać z bonem turystycznym?

Gdzie wykorzystać bon turystyczny?

Co ważne, realizacja bonu turystycznego może nastąpić tylko na terenie Polski i tylko w tych obiektach, które uczestniczą w programie Polski Bon Turystyczny. Aktualna lista tych obiektów znajduje się np. na portalu noclegi.pl. Możecie zapoznać się tam i zarezerwować ze swoim bonem turystycznym miejsca noclegowe w wielu ośrodkach na terenie Polski. Praktycznie w każdym zakątku kraju znajdują się takie obiekty.

We wszystkich popularnych miejscowościach wypoczynkowych znajdziecie firmy uczestniczące w programie. Możecie pojechać zarówno nad morze, jak też w góry czy na pojezierza. Duże miasta, małe miejscowości, usługi agroturystyczne – wszystkie dostępne są na wyciągnięcie ręki z Waszym bonem turystycznym.


Bon turystyczny nad morzem ⇒


Jak płacić Bonem turystycznym?

Możliwość płatności bonem turystycznym kilka razy daje też duże możliwości. Możecie rozdzielić swój urlop na kilka krótszych wyjazdów, bądź też wyjechać raz na dłużej.

Wszystko zależy od fantazji oraz możliwości. Wiadomo, że czas i organizacja pracy mają tutaj dużo do powiedzenia. Dlatego krótkie wyjazdy są obecnie bardzo popularne. Wystarczy np. jeden dzień urlopu, by przedłużyć weekend i pojechać na wypoczynek.


Zobacz, jak płacić bonem turystycznym online na portalu Noclegi.pl ⇒


Polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego może być świetnym pomysłem po długich miesiącach pandemii. Dawka jodu znad morza na pewno zwiększy możliwości zdrowotne każdego organizmu. Poprawi odporność i da ochronę na dalsze tygodnie. Słońce, woda i piaszczysta plaża są niezmiennie atrakcyjne dla urlopowiczów od wielu dziesiątek lat. Warto się zastanowić nad tym kierunkiem wakacyjnych wypraw.

Bon turystyczny w górach
Bon turystyczny w górach

 

Bon turystyczny w górach – gdzie wykorzystać?

Polskie góry są także równie atrakcyjne, jak polskie morze. Różnorodność pasm górskich i krajobrazów, jakie można wśród nich oglądać, przyciąga wycieczkowiczów, jak magnes każdego roku. Możliwość pieszych wycieczek i oddychania świeżym górskim powietrzem jest nie do przecenienia przez wielu miłośników gór. Niektórzy są tak związani z górskimi krajobrazami, że chcą oglądać je co roku.

Nie ważne, jaki kierunek na wakacje wybierzecie, bonem turystycznym możecie zapłacić za atrakcyjny i bezpieczny nocleg.