W tych miejscach słońce świeci nawet 300 dni w roku

10,320

Mimo że wiosna trwa już od niemal miesiąca, panująca za oknami aura niekoniecznie ją przypomina. Jednak na świecie istnieją takie miejsca, w których słońce świeci nawet przez 300 dni w roku, a turyści nie muszą martwić się o pogodę.

Sloneczne miejsca na swiecie 02

Bali, Indonezja

Na Bali, rajskiej wyspie leżącej w archipelagu Małych Wysp Sundajskich, słońce świeci przez blisko 300 dni w roku. Nic dziwnego, że od wielu lat Bali, zachwycająca również cudownymi krajobrazami i plażami oraz ciekawą kulturą, uznawana jest za najlepsze miejsce na wakacje w całej Indonezji.

Las Vegas, Nevada, Stany Zjednoczone

Turyści odwiedzający Las Vegas mogą być praktycznie pewni pięknej pogody – w światowej stolicy hazardu możemy liczyć na średnio 290 słonecznych dni w roku. Wpływ na to ma jednak przede wszystkim fakt, że Las Vegas leży na środku pustyni Mojave, w strefie suchego klimatu subtropikalnego.

Amman, Jordania

Amman to największe, najnowocześniejsze, a także najbardziej słoneczne miasto w Jordanii. Na piękną, słoneczną pogodę i bezchmurne niebo możemy liczyć tam przez średnio 290 dni w roku.

Johannesburg, Republika Południowej Afryki

Johannesburg to największa metropolia w RPA, a zarazem główny ośrodek przemysłowy i kulturalny Afryki Południowej. Ale Johannesburg to też jedno z najbardziej słonecznych miejsc na świecie – na piękną pogodę można liczyć tam przez blisko 260 dni w roku.

Nizwa, Oman

Nizwa to miasto leżące w środkowym Omanie, około 140 kilometrów na południe od Maskatu. W mieście nawet przez 260 dni w roku świeci słońce, a temperatura przez większość miesięcy wynosi powyżej 20 stopni Celsjusza.

Phoenix, Arizona, Stany Zjednoczone

Phoenix to najsłoneczniejsze miejsce w Stanach Zjednoczonych. Mieszkańcy stolicy stanu Arizona mogą liczyć na około 240 dni słonecznych w roku.

Perth, Australia

W australijskim mieście Perth można liczyć na średnio 220 słonecznych dni w roku. Ale cudowna pogoda to nie wszystko, co wyróżnia stolicę stanu Australia Zachodnia. Metropolia jest jednym z najbardziej odizolowanych miejsc na świecie – odległość dzieląca Perth od najbliższego dużego miasta wynosi prawie 2500 kilometrów.

Cypr

Cypr jest trzecią pod względem wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym. Na piękną, słoneczną pogodę możemy liczyć tam przez ponad połowę dni w roku. Jednak jednym z najlepszych momentów, by wybrać się na Cypr, jest wiosna. W kwietniu i maju na wyspie nie ma jeszcze tłumów turystów, a średnia temperatura w tych miesiącach wynosi 23-27 stopni Celsjusza.