Najpiękniejsze parki rozrywki w Europie, które musisz zobaczyć

15,775

Parki rozrywki to atrakcja tylko dla najmłodszych? Nic bardziej mylnego! Choć wizyty w wesołych miasteczkach zwykle kojarzą nam się z wycieczkami szkolnymi, wielu z nas bez wahania oddałoby się beztroskiej zabawie w jednym z nich. Jeśli też masz chęć na porcję mocnych wrażeń, sprawdź, które parki rozrywki w Europie naprawdę warto odwiedzić.

Najpiękniejsze parki rozrywki w Europie

01 Port Aventura Hiszpania - parki rozrywki

Port Aventura w Hiszpanii

Hiszpański Port Aventura, usytuowany w pobliżu nadmorskich miejscowości Salou i Tarragona, uznawany jest za jeden z najciekawszych parków rozrywki w tym kraju. Swoją ogromną popularność zawdzięcza między innymi jednej z największych kolejek górskich w Europie, która osiąga prędkość ponad 130 kilometrów na godzinę.

02 Efteling Park Holandia01 - parki rozrywki

Efteling Park w Holandii

Efteling Park w mieście Kaatsheuvel to nie tylko największy park rozrywki w Holandii, ale także jeden z najstarszych na świecie. W kompleksie, oprócz pełnego atrakcji parku rozrywki, znajdziemy również hotel, pole golfowe oraz ośrodek wypoczynkowy.

03 Park Tivoli Dania - parki rozrywki

 

Koniecznie sprawdź nasze najnowsze oferty na noclegi na wakacje

Park Tivoli w Danii

Park Tivoli to bez wątpienia jedna z najważniejszych wizytówek stolicy Danii, Kopenhagi. Kompleks znajduje się niemal w samym sercu miasta, a wśród jego największych atrakcji wymienia się przede wszystkim karuzelę o wysokości 80 metrów, z której można podziwiać wspaniałą panoramę Kopenhagi.

Legoland-niemcy - parki rozrywki

Legoland w Niemczech

Legoland w Gunzburg w Bawarii jest jednym z trzech parków tej sieci znajdujących się w Europie. Kompleks został zbudowany z 55 milionów klocków i podzielony na dziewięć krain tematycznych, takich jak Miasteczko Lego, Królestwo Faraonów, Królestwo Rycerzy czy Kraina Piratów.

05 Europa-Park Niemcy - parki rozrywki

 

Park rozrywki dla dzieci i rodziców

Europa-Park w Niemczech

Europa-Park w miejscowości Rust w południowo-zachodniej części Niemiec to największy park rozrywki w tym kraju. Największe zainteresowanie wśród gości budzą z pewnością dwie imponujące kolejki górskie, jednak warto też wiedzieć, że pobyt w kompleksie to świetna okazja, by bliżej poznać kulturę i tradycje wielu państw europejskich.

06 Legoland Dania - parki rozrywki

Legoland w Danii

Legoland w mieście Billund w Danii to największy i najpopularniejszy park rozrywki tej sieci. Legoland w Billund, tak jak wspomniany już kompleks w Gunzburg, został w całości zbudowany z klocków Lego i podzielony na krainy tematyczne, między innymi DuploLand, Strefę Wyobraźni, Krainę Przygód, Miniland, Lego City czy Krainę Wikingów.

07 Disneyland Francja - parki rozrywki

Disneyland we Francji

Disneyland w Paryżu to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych parków rozrywki w Europie. Kompleks o powierzchni 56 hektarów, który odwiedza rocznie ponad 10 milionów gości, został podzielony na 5 stref tematycznych: Main Street USA, Frontierland, Fantasyland, Adventureland oraz Discoveryland.