Pokoje tematyczne w hotelach — hit czy kit?

2,533

Poza granicami naszego kraju już nikogo nie dziwią tematyczne hotele. Tematyczne, czyli jakie? To taki rodzaj obiektów, które całe wyposażenie oraz aranżację wnętrz podporządkowują jednemu motywowi, na przykład morza, bajek czy komiksów. Czy takie hotele mają szansę przyjąć się w Polsce? I czy postrzegamy je jako hit, czy może raczej kit i kicz?

Popularne tematyczne pokoje

W malowniczej Marsylii, która kojarzy się głównie z kolorem i zapachem lawendy, znajduje się mały pensjonat. Jego właścicielowi nie brak wyobraźni, bowiem ściany jednego z pokoi przypominają uliczne mury. Połowa wnętrza jest całkowicie biała, a druga połowa, z oknami i zasłonami włącznie, wymalowana została sprayami. Street art jest w modzie, ale czy odważyłbyś się spać w pokoju z graffiti? Nie da się ukryć, że tak wyraziste wzornictwo może przytłaczać.

Lustra Cię nie odstraszają? W takim razie na pewno dobrze poczujesz się w pokoju berlińskiego hotelu Propeller Island City Lodge. Ściany i sufit przy łóżku całe pokryte są lustrzaną powierzchnią. Lustra umieszczono pod różnymi kątami, co razem tworzy wrażenie kalejdoskopu.

Mówiąc o pokojach tematycznych, nie można nie wspomnieć o japońskich hotelach miłości. Wnętrza zostały tak zaaranżowane, by przypominały nocne kluby i służyły do spełniania fantazji seksualnych gości. Choć może to brzmieć egzotycznie, to jednak w Japonii takich hoteli jest sporo i stanowią one część kultury tego kraju.

Hotele tematyczne w Polsce

Czy w Polsce też znajdziemy hotele tematyczne, oferujące swoim gościom nocleg w nietuzinkowych warunkach? Oczywiście! Najczęściej będą to pokoje urządzone zgodnie z jakimś stylem, na przykład afrykańskim, prowansalskim czy meksykańskim. Za pomocą kolorów, gadżetów i wyposażenia tworzy się nastrój charakterystyczny dla danego miejsca na świecie.

Jednak i polscy właściciele hoteli coraz częściej chcą się wyróżnić na rynku właśnie poprzez wyjątkową aranżację. Prym wiedzie Warszawa, w której znajdziemy kilka nietypowych pensjonatów i hosteli. Na uwagę zasługują zwłaszcza apartamenty urządzone z niezwykłym smakiem, pomysłowością i dbałością o detale. Należą do nich hotele, w których wyposażenie wyszło z rąk polskich projektantów, architektów i grafików, oraz wyjątkowe hostele i pensjonaty cieszące się iście domową atmosferą. Do tych ostatnich należy Hostel Adventura, w którym znajdziesz pokój orientalny, leśny, oceaniczny, francuski, skandynawski czy wiejski.

Pokoje tematyczne to hit czy kit?

Pokoje tematyczne nie są dla wszystkich. Niektórzy podróżujący szukają białej pościeli i białych ścian. Chcą, aby pokój był ich oazą spokoju i odpoczynku. Jednak dla osób, które łakną wrażeń, hotele z pokojami urządzonymi zgodnie z konkretnym motywem mogą być świetną propozycją i ciekawym sposobem na podróżowanie. Hotele tematyczne wcale nie są droższe od normalnych, zazwyczaj ceny opowiadają standardom, więc nie musimy obawiać się większych opłat. Naszym zdaniem, o ile pokój zaaranżowany jest z gustem i pomysłem, to zdecydowany hit!

A Ty chciałbyś odwiedzić tematyczny hotel? Daj znać, co myślisz o takich pokojach!