Najbardziej niezwykłe baseny na świecie

4,479

[TOP 5] Niezwykłe baseny na świecie

Basen jest najczęściej tylko dodatkiem w bogatej ofercie hotelu lub ośrodka wypoczynkowego. Zdarza się jednak, że to właśnie basen jest największym magnesem przyciągającym tysiące turystów z całego świata, poszukujących wrażeń i aktywnego wypoczynku.

Oto najbardziej niezwykłe baseny, które warto odwiedzić. Być może któryś z nich znajdzie się na liście miesc do zobaczenia? 

San Alfonso Del Mar, Chile

To niewątpliwie największy basen na świecie i nikogo chyba nie dziwi, że został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Ten niezwykły obiekt mierzy w sumie 1013 metrów, a cała powierzchnia zajmuje 8 hektarów.

 

[TOP 1] Niezwykłe baseny na świecie
[TOP 1] Niezwykłe baseny na świecie

Z uwagi na rozmach inwestycji budowa kompleksu trwała niemal 5 lat. Warto dodać, że to także najgłębszy basen na świecie. Jego głębokość wynosi 35 metrów.

 

Seagaia Ocean Dome, Japonia

Znajdujący się w japońskim mieście Miyazaki basen zasłynął z największego na świecie rozsuwanego dachu. Nie dość, że to największy tego typu dach, to w odróżnieniu od niektórych stadionów – działa bezbłędnie o każdej porze dnia i nocy, bez względu na warunki pogodowe.

[TOP 2] Niezwykłe baseny na świecie
[TOP 2] Niezwykłe baseny na świecie

Seagaia Ocean Dome mierzy 300 metrów długości i 100 szerokości. W kompleksie można liczyć na piękne widoki, palmy, plażę, sztuczny wulkan oraz imponujące fale.

 

Nemo 33, Belgia

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że nazwa tego basenu pochodzi od bohatera jednej z najsłynniejszych powieści Juliusza Verne’a. Basen Nemo 33 jest prawdziwą gratką dla miłośników nurkowania. Jego głębokość to 33 metry, co czyni go najgłębszym basenem na świecie.

[TOP 3] Niezwykłe baseny na świecie
[TOP 3] Niezwykłe baseny na świecie

W dodatku woda w basenie ma stałą temperaturę wynoszącą 30 stopni, a na głębokości 10 metrów można natrafić na podwodne jaskinie. Nic więc dziwnego, że basen w Brukseli powstawał aż 7 lat, a koszt budowy przekroczył kwotę 3 mln dolarów.

 

Marina Bay Sands SkyPark, Singapur

To chyba najsłynniejszy basen na świecie w dodatku najwyżej położony. Znajduje się na 55 piętrze budynku Marina Bay Sands Skypark na szczycie hotelu.

[TOP 4] Niezwykłe baseny na świecie
[TOP 4] Niezwykłe baseny na świecie

Osoby zażywające kąpieli w tym luksusowym basenie mogą z wysokości 191 metrów podziwiać panoramę Singapuru. Imponujący jest zresztą sam projekt basenu. Został on bowiem tak skonstruowany, by jego krawędź była niewidoczna, a powierzchnia wody rozciągała się w stronę horyzontu.

Krwisty basen, Tajlandia

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć basenu znajdującego się na wyspie Koh Samui w Tajlandii. Czym zasłużył sobie ten obiekt? Pływając w nim ma się wrażenie, że woda zabawiona jest na krwisty kolor.

krwisty-basen

Tymczasem to zasługa mozaiki koloru czerwonego, pomarańczowego i żółtego. Całość dopełnia niezwykły widok na ocean. Czegóż chcieć więcej!


Zobacz także:


Znajdź noclegi do -30% w Chorwacji