JuraPark Krasiejów i 5 innych parków nauki, które warto odwiedzić

1,995

Jeśli w Twojej rodzinie nie brakuje miłośników prehistorycznych gadów, koniecznie odwiedź Krasiejów! Park dinozaurów, oceanarium i wiele innych atrakcji czeka tu na każdego, kto ma ochotę na niezapomnianą podróż w czasie. Sprawdź, co jeszcze skrywa JuraPark Krasiejów i jakie inne parki dinozaurów oraz nauki w Polsce warto zwiedzić z rodziną.

 

JuraPark Krasiejów – co tam znajdziemy?

Park nauki i ewolucji człowieka, prehistoryczne oceanarium, plac zabaw Bajkowa Kraina Dinozaurów to tylko kilka atrakcji, jakie znajdziesz w Krasiejowie. Park nauki z modelami dinozaurów to wyjątkowe miejsce dla całej rodziny! Tutejszy Pawilon Paleontologiczny skrywa mnóstwo ciekawostek, takich jak największe w Europie skamieniałości triasowych płazów. Warto wiedzieć, że to muzeum znajduje się tuż nad czynnym stanowiskiem archeologicznym.

Bon turystyczny – jak wykorzystać go w 2022?

Każdy, komu marzy się podróż w czasie, powinien odwiedzić park nauki i ewolucji człowieka. Zobaczysz tam, jak na przestrzeni wieków zmieniał się wygląd ludzi i sposób ich życia. Na wyprawę wyruszysz nowoczesnym promem kosmicznym, a ze stacji orbitalnej – prawdziwym wehikułem czasu!

Prehistoryczne oceanarium to miejsce, w którym dzięki trójwymiarowej technologii możesz obserwować podwodne istoty, żyjące przed wiekami w głębinach. Podziwia się je w naturalnej wielkości, a ten wyjątkowy widok zapiera dech w piersiach!

Krasiejów - park dinozaurów i inne parki nauki

Odwiedź Krasiejów – park rozrywki, gdzie czeka nie tylko wesoła zabawa, ale również mnóstwo wiedzy, przekazywanej w ciekawy i niezwykle przystępny sposób nawet dla najmłodszych. Komfortowe noclegi niedaleko Krasiejowa znajdziesz tutaj:

Krasiejów park - noclegi

Nie tylko Park Krasiejów! Jaki park dinozaurów warto odwiedzić?

Zwiedziliście już Krasiejów? Park dinozaurów robi wrażenie, ale jeśli Twojej rodzinie wciąż mało prehistorycznych atrakcji, zabierz bliskich do innych polskich parków z dinozaurami. Oto nasze TOP 5 miejsc, gdzie można zobaczyć modele ogromnych gadów!

 

Zatorland – Zator

W Zatorze znajduje się park rozrywki Zatorland, gdzie na odwiedzających czekają ruchome dinozaury, gigantyczne modele owadów, niezwykłych stworzeń rodem z mitologii oraz atrakcje lunaparku. Maluchy na pewno ucieszy fakt, że na terenie parku dostępny jest tematyczny plac zabaw. Warto wiedzieć, że Zatorland to największy park rozrywki z ruchomymi dinozaurami w Europie.

Krasiejów park - noclegi

JuraPark Bałtów

Kiedy już zwiedzisz Zator i Krasiejów, park dinozaurów w Bałtowie powinien być następny na Twojej liście. Znajduje się tu prawie 100 modeli prehistorycznych gadów w naturalnych rozmiarach. Co ciekawe, JuraPark Bałtów zlokalizowany jest w miejscu, gdzie przed wiekami mieściła się jurajska plaża – miejsce, po którym stąpały prawdziwe dinozaury. Zarezerwuj noclegi w okolicy już dziś:

Krasiejów park - noclegi

Zaurolandia – Rogowo

Zaurolandia skrywa nie tylko modele dinozaurów, ale również Muzeum Paleontologiczne, pełne skamieniałości z pradawnych epok geologicznych. Dzięki temu, dzieci i dorośli oprócz zabawy, otrzymają również pokaźną dawkę wiedzy. Najmłodsi mogą odwiedzić tutejszy plac zabaw i ścieżkę edukacyjną z modelami stworzeń morskich oraz wziąć udział w warsztatach artystycznych. Noclegi w pobliżu parku znajdziesz tutaj:

Krasiejów park - noclegi

Park Dinozaurów – Nowiny Wielkie

W Nowinach Wielkich znajduje się park dinozaurów, gdzie podczas spaceru leśną ścieżką edukacyjną można podziwiać aż 40 modeli gadów naturalnej wielkości. Na terenie parku zwiedzicie również muzeum minerałów i skamieniałości Skarby Ziemi. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić park jesienią, kiedy szybko zapada zmrok, masz okazję pospacerować wśród podświetlanych modeli dinozaurów – robią niesamowite wrażenie!

Krasiejów park - noclegi

Dinopark – Park Dinozaurów i Smoków w Malborku

Na zwiedzanie Dinoparku w Malborku warto zarezerwować cały dzień. Choć nie jest tak duży, jak Krasiejów, skrywa mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Znajduje się tu ścieżka edukacyjna pełna ruchomych dinozaurów, park smoków, muzeum skamieniałości, park linowy oraz wiele innych niezwykłych miejsc. Odkryj je wszystkie i poznaj prehistoryczny świat dinozaurów!

Krasiejów park - noclegi

Park nauki – gdzie jeszcze warto przyjechać?

Park nauki to nieco inne miejsce, niż park dinozaurów. Tu mali i duzi mają okazję do obcowania z nauką – fizyką, chemią, biologią, astronomią, czy matematyką. Nowoczesne modele oraz inne ciekawe urządzenia pomogą zrozumieć różne zjawiska zachodzące w naturze. Sprawdź, który park nauki warto odwiedzić z dziećmi, by zaszczepić w nich pasję poznawania świata!

Krasiejów - park dinozaurów i inne parki nauki

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie

Krakowski ogród doświadczeń to miejsce, gdzie niezależnie od wieku, każdy może zyskać wiedzę na temat otaczającego świata. Znajdziesz tu mnóstwo urządzeń z instrukcjami i opisami poszczególnych zjawisk. Masz niepowtarzalną szansę, by przeprowadzić niezwykłe, naukowe eksperymenty! Pokaż swoim dzieciom ten park doświadczeń i zabierz je na wyprawę do świata nauki.

Krasiejów park - noclegi

Centrum Nauki Experymentarium w Łodzi

Experymentarium to coś więcej, niż park doświadczeń – to centrum nauki, gdzie znajdują się interaktywne stanowiska, które pomagają zrozumieć zjawiska z różnych dziedzin. Tu nauka łączy się z zabawą, a to najlepszy sposób, by pokazać najmłodszym, jak bardzo może być ciekawa!

Krasiejów park - noclegi

Park Nauki Torus – Wieża Ciśnień w Ciechanowie

W ciechanowskiej wieży ciśnień mieści się Park Nauki Torus. Tu również znajdziesz stanowiska do samodzielnego wykonywania eksperymentów i sprawdzania, jak działa nauka. Organizowane są tu różnego rodzaju spotkania z naukowcami, warsztaty oraz ciekawe pokazy.

Krasiejów park - noclegi

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

To obowiązkowy punkt zwiedzania stolicy dla rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. W Centrum Nauki Kopernik każdy może dotknąć nauki – nie ma tu gablot ani przewodników. To wyjątkowa okazja do działania i odkrywania, jak funkcjonuje otaczający świat. Obejrzyj tutejsze wystawy, przeprowadź szereg eksperymentów i zachwyć się pokazami w planetarium!

Sprawdź także – Co zwiedzać w Warszawie? 5 niezwykłych miejsc w stolicy, które musisz zobaczyć!

Krasiejów park - noclegi

Park Astronomiczny Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku

Choć jest nieco inny, niż obiekt w Krasiejowie, park nauki we Fromborku również warto odwiedzić. Tu znajdziesz wszystko, co niezbędne do profesjonalnej obserwacji nieba. Zwiedzający mogą obejrzeć lunety i teleskopy, a także popatrzeć na Księżyc oraz plamy słoneczne. W budynku muzeum znajdują się również zrekonstruowane narzędzia i sprzęty astronomiczne używane przez samego Mikołaja Kopernika! Zarezerwuj noclegi w pobliżu:

Krasiejów park - noclegi

Park Krasiejów i inne atrakcje. Wybierz nocleg z bonem turystycznym!

Zaplanuj rodzinny weekend i odwiedź Krasiejów – park rozrywki oraz pozostałe atrakcje na terenie obiektu. Szykuje się prawdziwa przygoda, którą Twoja rodzina będzie wspominać przez lata!

Niezależnie od tego, czy celem Twojej podróży jest Krasiejów, Park Dinozaurów i Smoków w Malborku, czy jakikolwiek inne miejsce tego typu na mapie Polski, zarezerwuj noclegi z odpowiednim wyprzedzeniem. W ten sposób zapewnisz bliskim komfortowe zakwaterowanie w pobliżu, gdzie będą mogli odpocząć po całodziennym zwiedzaniu.

Krasiejów - park dinozaurów i inne parki nauki

Zwróć uwagę, czy w danym obiekcie honorowany jest bon turystyczny – jeśli tak, wykorzystaj pozostałe środki. Pamiętaj, że to już ostatni moment na to, by zapłacić w tej formie za rodzinne noclegi lub atrakcje turystyczne dla dzieci. Sprawdź – Bon turystyczny 2022: szybki przewodnik na wakacje last minute