Wakacje z psem – gdzie wyjechać w 2019 roku?

6,109

Jesteś szczęśliwym właścicielem pupila? Zastanawiasz się dokąd wybrać się na wakacje z psem? Nie martw się. Coraz więcej ośrodków i hoteli oferuje nocleg nie tylko dla swych Gości, ale także dla ich psów.

Zabierając ze sobą czworonożnego przyjaciela, powinniście dostosować nieco kilka spraw do jego potrzeb. Jeśli tylko możecie, zaplanujcie miejsce spędzania wakacji tak, by Wasz pies mógł poczuć się dobrze. By miał dostęp do naturalnych przestrzeni i jak najwięcej mógł przebywać na świeżym powietrzu.

Gdzie wyjechać?

#1. Wakacje z psem nad MORZEM

Bardzo przyjemne wakacje możecie spędzić ze swoim pupilem nad morzem. Długie plaże i możliwość kąpieli będą okazją do letnich zabaw dla Waszego psa.

Pamiętajcie jednak by wybierać dla psa plażę specjalnie dla niego przeznaczoną. Znajdują się tego typu miejsca na polskim Wybrzeżu. Np. w miejscowości Karwieńskie Błoto Drugie.

Wakacje z psem nad morzem
Wakacje z psem nad morzem

 

#2. Wakacje z psem nad JEZIOREM

Innym miejscem, w którym będziecie miło spędzać czas z Waszym pupilem są jeziora, najlepiej w otoczeniu lasów.

Tutaj pies będzie mógł się schronić w cień, gdy będzie mu za gorąco. W lesie będzie miał możliwość do wybiegania się i zabawy. Wy będziecie mogli spędzać dnie zarówno na plaży, jak też na leśnych spacerach.

#3. Wakacje z psem W GÓRACH

W górach na psa trzeba uważać. Szczególnie w upalne dni. Pamiętajcie, aby zapewnić Waszemu pupilowi dostęp do wody.

Jeśli tylko odpowiednio zorganizujecie swoją wyprawę, Wasz pies będzie miał w górach frajdę. Nie zachęcam Was jednak do wysokogórskich wycieczek razem z psem. Będzie to dla Waszego zwierzęcia uciążliwa i wyczerpująca wyprawa.

Zobacz obiekty w górach, które są przyjazne psom » 

 

Jaki rodzaj noclegu będzie najlepszy dla Twojego psa? 

Wybierając nocleg, należy zwracać uwagę na to, czy w danym miejscu istnieje możliwość nocowania z pupilem. W większości takie usługi są szeroko dostępne.

Pamiętajcie jednak, by rezerwując nocleg, zawiadomić właścicieli hotelu o tym, że wybieracie się do ich obiektu na wakacje z psem. Pozwoli to już na samym początku uniknąć przykrych sytuacji bądź niedomówień. Właścicielom miejsc noclegowych pozwoli natomiast przygotować się na pobyt zwierzęcia.

Następnie zastanówcie się jaki rodzaj noclegu będzie najbardziej odpowiedni. Pamiętajcie nie tylko o swoich potrzebach, ale także o wymaganiach psa oraz innych Gości hotelowych. Pobyt Waszego psa powinien być jak najmniej uciążliwy dla otoczenia.

Warto zastanowić się nad samodzielnym domkiem lub apartamentem. Na miejscu zaś należy pamiętać o odpowiednim zajmowaniu się psem.


Warto wiedzieć: Najczęściej obiekty noclegowe pobierają opłatę za pobyt psa w wysokości od 15-50 złotych za noc.


Pamiętajcie, że dla Was jest to być może największy przyjaciel, ale dla obcych ludzi – nieznane zwierzę. Należy zachować największą ostrożność oraz trzymać się zasad bezpieczeństwa. Powinniście mieć ze sobą obowiązkowo kaganiec i smycz.

Pamiętajcie, że Wasz pupil również może poczuć się nieswojo w obcym, nieznajomym miejscu. Sytuacja taka może u psa wywołać stres i może on różnie zareagować na nowe warunki. W obcym miejscu pies może się także poczuć niejako zobligowany do szczególnej ochrony i obrony swoich właścicieli.

Dlatego trzeba zwracać uwagę na każde jego zachowanie.

 

Mogą Cię zainteresować: