Kawiarnia w kształcie aparatu fotograficznego

1,329

Niedaleko Seulu, w maleńkiej miejscowości Yangpyeong-gun, amatorzy dobrej kawy mogą znaleźć niezwykłą kawiarnię. Słynie ona nie tyle z małej czarnej, co z budynku uroczej kafejki, który stanowi… powiększoną kopię kultowego aparatu fotograficznego Rolleiflex 2.8 F.

Camera-Café-in-South-Korea-8

Malowniczo położona kawiarnia każdego roku przyciąga turystów z całego świata. Rzadko się bowiem zdarza, by pić kawę, oglądając świat przez okna w kształcie obiektywów. Ale Dreaming Camera Cafe nie tylko z zewnątrz robi wrażenie. W środku znajdziemy – poza stolikami oczywiście – kolekcję starych aparatów fotograficznych, zarówno cyfrowych, jak i analogowych, a także wystawę fotografii.

Camera-Café-in-South-Korea-12

Pomysłodawcą tej fotograficznej kawiarni, która stanowi replikę aparatu Rolleiflex, jest emerytowany pilot służący w armii Korei Południowej, który okazał się wielkim pasjonatem fotografii. Właściciel cały czas czujnym okiem spogląda na swoje dzieło, ponieważ mieszka tuż obok, w niewielkim domu wraz z żoną i córką.

Camera-Café-in-South-Korea-4

Jak Wam się podoba taka osobliwa fotograficzna kawiarnia? Sami chętnie skosztowalibyśmy dobrej kawy, spoglądając od czasu do czasu z okna wielkiego Rolleiflexa….