Najlepsze baseny termalne w Polsce [RANKING]

37,041

Baseny termalne w Polsce [TOP 5]

Wody termalne od wieków cieszą się niezmienną popularnością. Najczęściej posiadają korzystne dla zdrowia właściwości, w zależności od pierwiastków i związków chemicznych, jakie zawierają.

W dzisiejszych czasach, kiedy do korzystania z wód termalnych, przychodzi nam z pomocą technologia, ciepłe wody używane są także w celach relaksujących i rozrywkowych. W miejscu ich wydobycia budowane są ośrodki wypoczynkowe, SPA, baseny termalne. W Polsce możemy cieszyć się z tego naturalnego bogactwa w wielu miejscach.

Ranking – najlepsze baseny termalne w Polsce:

 

Termy Chochołowskie

Jest to największy ośrodek posiadający baseny termalne na Podhalu. Woda wydobywana jest tutaj z głębokości około 3600 m. Składniki, jakie zawiera to mi. in. wapń , siarka, magnez, sód. Temperatura wody w basenach mieści się w granicach 32-36°C

Baseny termalne w Polsce - Termy Chochołowskie /źródło: Termy Chochołowskie
Baseny termalne w Polsce – Termy Chochołowskie /źródło: Termy Chochołowskie

 

Znajdź nocleg w pobliżu Term Chochołowskich ⇒

Dostępne są zarówno baseny zewnętrzne, jak też wewnętrzne dla dorosłych i dla dzieci. Dostępne są także wewnętrzne małe baseny jacuzzi, baseny pływackie oraz beczki z wodą solankową i siarkową w strefie leczniczej ośrodka. Wszystkich basenów i beczek jest 30. Ponadto znajduje się tutaj pokaźny kompleks saun i część SPA.

 

Termy Uniejów

Położony w województwie łódzkim Uniejów, swoje wody termalne czerpie z 3 odwiertów z głębokości ponad 2000 m. Wydobywana solanka zalecana jest do leczenia wielu chorób, m. in. reumatoidalnych czy schorzeń górnych dróg oddechowych.

Baseny termalne w Polsce - Termy Uniejów /źródło: www.termyuniejow.pl/
Najlepsze baseny termalne w Polsce – Termy Uniejów /źródło: www.termyuniejow.pl/

 

Znajdź nocleg w Uniejowie ⇒

Kompleks basenowy położony jest tuż obok Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich z XIV w. W Termach Uniejów dostępne są baseny kryte i otwarte, można korzystać z zespołu odnowy biologicznej.  Baseny są dostępne przez cały rok, niezależnie od pogody.

 

Zdrój Wojciech w Lądku – Zdroju

„Zdrój Wojciech” wybudowano w 1680 r. nad bijącym gorącym źródłem. W 1880 r. obiekt został przebudowany w stylu barokowym.

Najlepsze baseny termalne - Lądek-Zdrój /źródło: www.uzdrowisko-ladek.pl
Najlepsze baseny termalne w Polsce – Lądek-Zdrój /źródło: www.uzdrowisko-ladek.pl

 

Chcesz przenocować w Lądku-Zdrój? Wybierz nocleg dla siebie ⇒

Jest to najbardziej reprezentacyjny Zakład Przyrodoleczniczy w Lądku – Zdroju. Posiada okrągły basen, codziennie napełniany świeżą wodą termalną oraz marmurowe wanny. Zabiegi lecznicze wykonuje się tutaj z użyciem wody siarczkowo-fluorkowej.

 

Termy Cieplickie

Kompleks basenów zewnętrznych i wewnętrznych, strefę SPA i całość Parku Wodnego wybudowano w Jeleniej Górze. Znajdują się tutaj wody termalne o temperaturze 87°C, wydobywane na głębokości 1800 m.

Najlepsze baseny termalne - Termy Cieplickie /źródło: www.termycieplickie.pl
Najlepsze baseny termalne w Polsce – Termy Cieplickie /źródło: www.termycieplickie.pl

 

Wybierz się do Jeleniej Góry na dłużej. Znajdź nocleg ⇒

Zawartość krzemionki w leczniczych wodach Term Cieplickich jest najwyższa wśród wszystkich wód zdrojowych w Europie. Same wody mają charakter fluorkowo – krzemionkowy. Woda w basenach i wannach jacuzzi utrzymywana jest w temperaturze 27 – 36 °C.

 

Termy Bukovina

Kompleks basenów, znajdujący się u podnóża Tatr w Bukowinie Tatrzańskiej, posiada wody termalne czerpane z odwiertów na głębokości ok. 2400 m.

Najlepsze baseny termalne w Polsce - Termy Bukovina /źródło: www.termabukowina.pl
Najlepsze baseny termalne w Polsce – Termy Bukovina /źródło: www.termabukowina.pl

 

Woda charakteryzuje się występowaniem w niej 28 składników mineralnych, m. in. związków siarczanowych, chloru, wapnia, potasu, magnezu, chromu i sodu. Jest środkiem leczniczym oraz rehabilitacyjnym. W Termach Bukovina znajduje się 12 basenów, w których temperatura wody wynosi od 28 – 36°C.

Znajdź nocleg w Bukowinie Tatrzańskiej ⇒

Dodatkowe atrakcje, typu zjeżdżalnie, sauny, grota solna czy kompleks SPA, zapewnią wspaniały wypoczynek dla całej rodziny.


Zobacz artykuł: [TOP 6] Najbardziej doceniane uzdrowiska w Polsce