Gdzie wyjechać na Święta Wielkanocne 2018

11,403

Choć Polacy w większości są tradycjonalistami i spędzą Wielkanoc w domu, to z roku na rok rośnie liczba osób, które w świąteczny weekend planują wojaże nie tylko po Polsce. Ci, których myśli biegną w kierunku wyjazdu, z pewnością zadają sobie pytanie, gdzie wyjechać na Święta Wielkanocne 2018. Wybór nie jest łatwy.

 

Święta Wielkanocne 2018 w Polsce?

W okresie przedświątecznym w Polsce organizowanych jest wiele wydarzeń, nawiązujących do bogatych tradycji naszego kraju. Jedną z flagowych atrakcji jest Niedziela Palmowa w miejscowości Łyse w województwie mazowieckim, która obchodzona jest zgodnie z tradycją kurpiowską.

Tydzień przed Wielkanocą odbywają się tam barwna procesja z palmami, jarmark wielkanocny, kiermasz świąteczny i występy zespołów folklorystycznych. Jednak głównym punktem programu jest finał konkursu na najpiękniejszą palmę – najwyższe mają nawet kilka metrów wysokości!

Podobny konkurs organizowany jest w Lipnicy Murowanej, miejscowości leżącej kilkadziesiąt kilometrów od Krakowa. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego obejmuje szereg konkurencji, lecz najwięcej emocji wzbudza właśnie wybór najpiękniejszej palmy.

Gdzie wyjechać na Święta Wielkanocne 2018
Gdzie wyjechać na Święta Wielkanocne 2018

Z kolei w same święta warto wybrać się między innymi do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. W pierwszy dzień Świąt Wielkanocy w Sierpcu można wziąć udział w tradycyjnych grach i zabawach, takich jak… turlanie jaj z pagórka.

W Poniedziałek Wielkanocny moc atrakcji czeka na nas również w Zakopanem. W tym roku już po raz osiemnasty zostaną zorganizowane tam Zawody na Starym Sprzęcie Narciarskim “O Wielkanocne Jajo”. Podczas imprezy możemy zarówno podziwiać stroje z minionej epoki, w których występują uczestnicy zawodów, jak i oglądać spektakularne zjazdy oraz… upadki na oryginalnych, drewnianych nartach.

 

Urlop w Krakowie, Karpaczu czy rodzinna Wielkanoc w Zakopanem

Kochamy to, co polskie. Świadczyć o tym może, choćby wzrost ilości rezerwacji na Wielkanoc 2018. Jeśli podróżujemy po Polsce, to głównie celem tych podróży są Kraków, Zakopane oraz Karpacz. Polskie miejscowości górskie zachęcają wieloma wydarzeniami.

O ile wspomniane Zakopane, to prawdziwa stolica wielkanocnych wyjazdów, o tyle Kraków czy Karpacz mogą zaskakiwać bogatą ofertą imprez i wydarzeń.

W Krakowie odbywa się np. bardzo popularny Wielkanocny jarmark, na którym wystawcy i lokalni twórcy wystawiają swoje prace,  a jest, co podziwiać! Poniżej prezentujemy relację z Wielkanocnego Jarmarku 2016.

 

 

Dla nieprzekonanych, co do Krakowa pomocny może się okazać nasz wpis z propozycjami na weekend w Krakowie, w którym opisujemy najciekawsze miejsca i atrakcje.

 

W Karpaczu poza górami, rodzice dla swych pociech znajdą genialną atrakcję. W Wielkanocną Niedzielę, w parku przy Lipie Sądowej w Karpaczu – tradycyjnie jak co roku – zajączek organizuje zabawę dla wszystkich dzieci. Najmłodsi poszukują kolorowych jajeczek i specjalnych niespodzianek.

 

 Święta Wielkanocne 2018
Materiał pochodzi ze strony: https://www.karpacz.pl/szukanie-wielkanocnego-zajaczka-2482/e

 

Polska, to także wiele wspaniałych muzeów i skansenów, te najpiękniejsze, opisaliśmy w naszym poście. “Skanseny etnograficzne które musisz odwiedzić“.

 

Święta Wielkanocne 2018 w innym kraju?

Jednak okres świąteczny sprzyja nie tylko pielęgnowaniu polskich tradycji, ale także odkrywaniu nowych. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na spędzenie świąt poza granicami kraju.

Statystyki portalu Nocleg.pl potwierdzają, że coraz większym zainteresowaniem na wielkanocne wyjazdy, cieszy się Chorwacja. Coraz większa grupa Polaków, myśli o spokojny, przedsezonowym wypoczynku w kraju Chorwatów. Jak podaje portal, z roku na rok liczba zainteresowanych wielkanocnymi wyjazdami do Chorwacji rośnie o ponad 20%!