Amunicja, wibrator, pies, znak drogowy… Co Polacy zostawiają w hotelach?

3,887
Wakacje dopiero przed nami, a urlopowicze już zdążyli zadziwić hotelarzy. Pakując się w pośpiechu w hotelowych pokojach potrafią zgubić najdziwniejsze przedmioty, a nawet… zwierzęta.

Co zostawiamy w hotelach?

Z ankiety przeprowadzonej po pierwszym miesiącu wakacji wśród pracowników 386 obiektów – partnerów portalu Nocleg.pl wynika, że większość z nas zostawia coś w hotelach. Najczęściej są to drobne kosmetyki, zabawki czy pojedyncze elementy garderoby, ale aż 4 na 10 osób zostawia w pokoju coś wartościowego: drogą biżuterię, w tym obrączki, diamentowe kolczyki czy złote zegarki, ale też  ekskluzywne perfumy, telefony, albo akcesoria do nich – ładowarki, przewody, słuchawki.


Najczęściej gubimy bieliznę i kosmetyki.

Protezy zębowe, aparaty słuchowe, a nawet dywanik modlitewny – tego typu pozostawione w hotelach przedmioty nie robią już większego wrażenia na znalazcach. Jednak są i takie zguby, które nawet doświadczonych pracowników hoteli i innych obiektów turystycznych wprawiają w osłupienie, jak na przykład szczotka do włosów zamknięta w sejfie ze słoikiem ogórków kiszonych. Uśmiech budzi też ogromna różnorodność akcesoriów erotycznych od wibratorów, po dmuchaną lalkę.


> Wybierasz się na urlop z dziećmi? Zobacz noclegi przyjazne rodzinom


Ale bywa jeszcze ciekawiej:

Zdarzyło  się, że ktoś zostawił w apartamencie kamizelkę kuloodporną i amunicję, w pokoju pewnego ośrodka znaleziono za to znak drogowy – konkretnie zakaz wjazdu – wylicza Agnieszka Wirkowska z Nocleg.pl.

Szczególnie martwiliśmy się o pewnego porzuconego szczeniaka, znalezionego w hotelowym pokoju, rozpaczliwie czekającego na swojego pana, który wyłączył telefon. Na szczęście ten przypomniał sobie o zgubie i wrócił po pupila – wspomina ekspertka Nocleg.pl.

Równie szybko klienci wracają po zagubione pieniądze, tak jak po pozostawioną w skarpecie w stoliku nocnym rolkę banknotów o wartości 5000 złotych.


> Jeśli szukasz hotelu na wakacje sprawdź nasze propozycje.


Co zrobią pracownicy hotelu, gdy znajdą naszą zgubę?

Takie kwestie najczęściej doprecyzowują regulaminy obiektów.

Zazwyczaj pracownicy ośrodka starają się skontaktować z właścicielem, o ile oczywiście podał prawdziwe dane. Kiedy uda się nawiązać kontakt, ustalają zasady zwrotu. Jeśli nie uda się tego zrobić, przechowują przedmioty, tak długo, aż klient się po nie zgłosi – wyjaśnia Agnieszka Wirkowska z Nocleg.pl.

W hotelach, koszty zwrotu najczęściej ponosi zapominalski gość, ale zdarza się, że obiekt nastawiony na dobre relacje z klientem przesyła zgubę na własny koszt.

Czasem potrzebne jest wsparcie z zewnątrz – tak jak w przypadku amunicji odnalezionej wraz z kamizelką kuloodporną w dolnośląskim ośrodku. Wezwana policja ustaliła, że jest to amunicja myśliwska, ale i tak zabezpieczono ją do wyjaśnienia.

pensjonaty w górachKoszty zwrotu najczęściej ponosi zapominalski gość.

 

TOP 10 najczęściej gubionych w hotelach:

  1. Bielizna
  2. Kosmetyki
  3. Zabawki
  4. Perfumy
  5. Ładowarka do telefonu
  6. Drobna elektronika
  7. Pieniądze
  8. Erotyczne akcesoria
  9. Książki
  10. Czasopisma

W hotelach Polacy zostawiają naprawdę niezwykłe rzeczy, a jeśli chodzi o noclegi?
Domki nad morzem z basenem? W Polsce to nic dziwnego.


> Obserwuj nas na Facebooku i Instagramie 🙂