Bon wakacyjny 500+ gdzie wykorzystać?

8,592

Co to jest bon wakacyjny 500 zł?

Bon wakacyjny ma za zadanie pomóc polskim przedsiębiorstwom turystycznym oraz polskim rodzinom w czasie pandemii COVID-19. Jest to sytuacja wyjątkowa, której nikt się nie spodziewał.

Jednakże polski bon turystyczny w wysokości 500 zł na każde dziecko do ukończenia 18 roku życia oraz 1000 zł na każde dziecko ze stwierdzoną niepełnosprawnością, może umożliwić spędzenie niezapomnianych wakacji.

Posiadając aktywowany bon wakacyjny można skorzystać z wielu miejsc noclegowych, rozmieszczonych w całej Polsce. Warunkiem jest, aby hotele i inne instytucje oraz podmioty brały udział w programie “Bon turystyczny”. Aktualne miejsca noclegowe, w których można wykorzystać bon wakacyjny, wyszczególnione są np. na portalu noclegi.pl.

Zarezerwuj nocleg na Noclegi.pl o minimalnej wartości 500 zł, zapłać bonem turystycznym online i zyskaj dodatkowo 30 zł zniżki

A gdzie najlepiej pojechać, aby odpocząć razem z rodziną?

Morze Bałtyckie

W Polsce jest wiele takich miejsc, do których Polacy lubią przyjeżdżać. Morze jest częstym celem wypoczynku tysięcy rodzin. Nie tylko ze względu na przepiękne krajobrazy, piaszczyste plaże i bliskość wody, ale także ze względów zdrowotnych.

Szczególnie dzieci często chorują na różne schorzenia górnych dróg oddechowych. Morskie powietrze nasycone jodem może skutecznie pomóc w nabyciu odporności na kolejny sezon szkolny. Są takie rodziny, które co roku wyjeżdżają nad morze i odkąd zaczęły tak spędzać wakacje, ich dzieci znacznie mniej chorują lub wcale nie chorują.

Polskie morze to pomysł, gdzie wykorzystać bon wakacyjny
Polskie morze to pomysł, gdzie wykorzystać bon wakacyjny

 

Gdzie nocować nad morzem?

Polskie Wybrzeże ma do zaoferowania dobrze przygotowaną bazę turystyczną. Można tu znaleźć najbardziej dogodny typ noclegu dla niemal wszystkich turystów. Są wśród obiektów hotele, domki wolnostojące, apartamenty, miejsca na campingu i wiele innych.


Sprawdź obiekty noclegowe nad Bałtykiem, w których wykorzystasz bon turystyczny ⇒


Ceny miejsc noclegowych są zróżnicowane. Każdy znajdzie coś dopasowanego do kwoty wydatków, jaką ma zarezerwowaną w swym domowym budżecie na wakacje.

Najbardziej popularne polskie miejscowości nad Morzem Bałtyckim to m.in.: Jastrzębia Góra, Władysławowo, Gdańsk, Gdynia, Sopot,  Ustka, Kołobrzeg, Mielno i wiele innych kurortów. W bardzo wielu z nich można zrealizować swój bon wakacyjny.

Lista Bon Turystyczny – gdzie wykorzystać?

 

A może Chorwacja?

Jeśli jesteście miłośnikami morza, być może zainteresuje Was też urlop w Chorwacji. Nie można w tym państwie skorzystać z bonu turystycznego, ponieważ tylko polskie firmy w naszym kraju są objęte programem.

Jednak można wybrać się do Chorwacji niejako dodatkowo. Po trudnych chwilach, jakie przeżyliśmy w ostatnim roku, wyjazd nad ciepłe morze, może okazać się zbawienny dla zdrowia nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

Piękna Chorwacja jest idealna na rodzinny urlop
Piękna Chorwacja jest idealna na rodzinny urlop

 

Polacy bardzo chętnie jeżdżą co roku do Chorwacji. Najbardziej popularnymi ośrodkami turystycznymi są kurorty położone nad Morzem Adriatyckim.

Zlokalizowanych jest tam mnóstwo urokliwych miast i miasteczek, które mogą pochwalić się wieloma zabytkami, nierzadko pochodzącymi ze średniowiecza. Plaże są w przeważającej większości kamieniste, co wpływa na czystość morskiej wody i jej przepiękny turkusowy kolor.

Najchętniej odwiedzanymi przez obcokrajowców miejscami w Chorwacji są m.in. Riwiera Makarska, Półwysep Istria, Wyspa Hvar, Wyspa Brač, miasta Trogir i Dubrownik.

Oczywiście są to tylko niektóre z uroczych miejsc, jakie czekają na turystów w Chorwacji podczas upalnego lata.

 

Bon wakacyjny użyjesz w polskich górach

Wracając do miejsc, w których możecie zrealizować bon wakacyjny, warto też wspomnieć o tysiącach miejsc noclegowych, czekających na polskich turystów w miejscowościach górskich.

W górach warto wykorzystać bon turystyczny
W górach warto wykorzystać bon turystyczny

 

Całe południe Polski może zachwycić swoimi przepięknymi krajobrazami. Bez względu na to, które góry wybierzecie, zawsze czeka Was urlop pełen relaksu, zdrowia i bliskiego kontaktu z przyrodą. Bon wakacyjny można wykorzystać w wielu pięknych miejscowościach górskich.

 Stolicy polskich Tatr, czyli Zakopanego, nie trzeba specjalnie reklamować. Jednak nie tylko Zakopane jest destynacją chętnie odwiedzaną przez turystów. Można się wybrać np. do Karpacza, Szklarskiej Poręby, Polańczyka, Szczawnicy i wielu innych miejsc w polskich górach.

We wszystkich tych kurortach czeka na rodziny z dziećmi tysiące miejsc noclegowych. Wiele z nich usytuowanych jest często w miejscach, z których roztaczają się niezapomniane widoki na górskie panoramy.

 

Zainspiruj się: