Baza noclegowa ZUS – Gdzie wykorzystać bon turystyczny?

11,799

Gdzie wyjechać z rodziną? Baza noclegowa ZUS

Baza noclegowa ZUS to nic innego, jak lista miejsc noclegowych, które biorą udział w programie “Polski Bon Turystyczny”. Sprawdzenie, czy wybrany hotel lub ośrodek znajduje się na liście, jest bardzo ważne. Tylko w zarejestrowanych w ZUS firmach można opłacać pobyt za pomocą bonu turystycznego.


Sprawdź wszystkie obiekty noclegowe, które przyjmują bon turystyczny ⇒


Bon turystyczny lista miejsc
Bon turystyczny lista miejsc

 

Za pomocą bonu turystycznego można płacić nie tylko za miejsca noclegowe. Także tzw. imprezy turystyczne mogą być w ten sposób opłacone. Może to być np. kolonia, obóz harcerski lub sportowy. Bon turystyczny w wysokości 500 zł na dziecko nie jest wypłacany w formie pieniężnej.

Po zarejestrowaniu rodzica w PUE ZUS, otrzyma on kod bonu, którym będzie mógł zapłacić za usługi, gdy poda kod usługodawcy. Bonem można płacić kilka razy, aż do wyczerpania środków. Przykładowo w jednym miejscu możemy zapłacić 150 zł za pomocą bonu, w innym 200 zł. Zostanie nam do wykorzystania kwota 150 zł.

Bon turystyczny do kiedy wykorzystać?

Co ważne, z bonu turystycznego można skorzystać do końca marca 2022 r. Znaczy to, że wypoczynek można zaplanować np. w formie kilku krótkich wyjazdów i kilkukrotnie zapłacić za nocleg bonem.

Jeśli nie jesteście pewni, czy wybrany przez Was hotel znajduje się na liście, jaką przedstawia baza noclegowa ZUS, można to sprawdzić w następujący sposób. Na stronie noclegi.pl znajdziecie zawsze aktualny wykaz takich obiektów, które są uczestnikami programu “Polski Bon Turystyczny”.

Baza noclegowa ZUS – gdzie możesz wyjechać?

Na wyżej wymienionej stronie internetowej znajdziesz także różnego rodzaju miejsca noclegowe, oferujące usługi, dostosowane dla najbardziej nawet wymagających klientów.

Obiekty noclegowe, do których zechcesz się wybrać mogą być zlokalizowane w różnych miejscach w Polsce. Może być to zarówno tłumnie odwiedzany przez turystów hotel w dużym mieście, jak i małe gospodarstwo agroturystyczne, w którym zaznasz ze swoją rodziną maksimum ciszy i spokoju.

Zarezerwuj nocleg na Noclegi.pl o minimalnej wartości 500 zł, zapłać bonem turystycznym online i zyskaj dodatkowo 30 zł zniżki

Jak wybrać bezpieczny nocleg z bonem turystycznym?

Przy wyborze miejsca zwracaj uwagę na usługi, które są Ci potrzebne na wakacjach. Najlepiej zrób listę Waszych potrzeb i dokonuj wyboru, sprawdzając czy dany obiekt oferuje to, czego szukasz.

1. Dodatkowe udogodnienia

Jeśli jest to usługa płatna, możesz szukać ośrodka, który ma np. najniższe ceny. Usługami, których szukasz może być np. bezpłatny parking, możliwość zabrania ze sobą psa lub kota, śniadanie i obiad wliczone w cenę noclegu, czy udogodnienia dla dzieci.

Inne, ważne na wakacjach usługi firmy noclegowej to także bezpłatne wifi, usługi wellness czy dostęp do pralki i zmywarki oraz inne, o których wiecie tylko Wy.

Bon turystyczny dla całej rodziny
Bon turystyczny dla całej rodziny

 

2. Bezpieczeństwo

W dzisiejszych czasach, które chcemy czy nie, osadzone są w okresie globalnej pandemii, równie ważne mogą być zasady zachowania najwyższej higieny i bezpieczeństwa. Na to także warto zwrócić uwagę przy wyborze noclegu.

Jeśli nie można znaleźć danych informacji w ofercie, przedstawionej na stronie internetowej, nie ma co się zniechęcać. Być może oferta nie została zaktualizowana – wszystko się tak dynamicznie zmienia.

Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, najlepiej zadzwonić do portalu rezerwacyjnego i zapytać, jakie są zapatrywania właścicieli na sprawy, które Was interesują.

3. Lokalizacja

Następnym aspektem, na jaki warto zwrócić uwagę, jest usytuowanie obiektu, do jakiego zamierzacie się wybrać. Być może potrzebujecie, by w pobliżu były jakieś konkretne budynki lub usługi, np. sklepy restauracje, wypożyczalnie rowerów.

A może wręcz przeciwnie, chcecie wokół ciszy i spokoju, oddalenia od innych budynków. To wszystko warto sprawdzić przed wyborem noclegu.

4. Typ obiektu

Ostatnią sprawą jest rodzaj noclegu. Bon turystyczny wiąże się z wyjazdem z rodziną. Dla kilku osób najczęściej najlepszym pomysłem na wakacje okazują się miejsca noclegowe, które mają np. aneks kuchenny, dostęp do lodówki czy pralki. Warto ująć i to w wakacyjnych planach. Jeśli zdecydujecie się na żywienie w restauracji, oczywiście aneks kuchenny nie będzie niezbędny.


Baza noclegowa ZUS zawiera tysiące różnych obiektów na każdą kieszeń. Na pewno znajdziecie w niej obiekt noclegowy, który spełni Wasze oczekiwania. Z pomocą portalu noclegi.pl będziecie mogli zrealizować swój bon turystyczny w sposób łatwy i korzystny.

Mogą Cię zainteresować: