Najlepsze baseny termalne w Polsce [RANKING]
Baseny termalne w Polsce [TOP 5]
Wody termalne od wieków cieszą się niezmienną popularnością. Najczęściej posiadają korzystne dla zdrowia właściwości, w zależności od pierwiastków i związków chemicznych, jakie zawierają.
W dzisiejszych czasach, kiedy do korzystania z wód termalnych, przychodzi nam z pomocą technologia, ciepłe wody używane są także w celach relaksujących i rozrywkowych. W miejscu ich wydobycia budowane są ośrodki wypoczynkowe, SPA, baseny termalne. W Polsce możemy cieszyć się z tego naturalnego bogactwa w wielu miejscach.
Ranking – najlepsze baseny termalne w Polsce:
Termy Chochołowskie
Jest to największy ośrodek posiadający baseny termalne na Podhalu. Woda wydobywana jest tutaj z głębokości około 3600 m. Składniki, jakie zawiera to mi. in. wapń , siarka, magnez, sód. Temperatura wody w basenach mieści się w granicach 32-36°C
Znajdź nocleg w pobliżu Term Chochołowskich ⇒
Dostępne są zarówno baseny zewnętrzne, jak też wewnętrzne dla dorosłych i dla dzieci. Dostępne są także wewnętrzne małe baseny jacuzzi, baseny pływackie oraz beczki z wodą solankową i siarkową w strefie leczniczej ośrodka. Wszystkich basenów i beczek jest 30. Ponadto znajduje się tutaj pokaźny kompleks saun i część SPA.
Termy Uniejów
Położony w województwie łódzkim Uniejów, swoje wody termalne czerpie z 3 odwiertów z głębokości ponad 2000 m. Wydobywana solanka zalecana jest do leczenia wielu chorób, m. in. reumatoidalnych czy schorzeń górnych dróg oddechowych.
Kompleks basenowy położony jest tuż obok Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich z XIV w. W Termach Uniejów dostępne są baseny kryte i otwarte, można korzystać z zespołu odnowy biologicznej. Baseny są dostępne przez cały rok, niezależnie od pogody.
Zdrój Wojciech w Lądku – Zdroju
„Zdrój Wojciech” wybudowano w 1680 r. nad bijącym gorącym źródłem. W 1880 r. obiekt został przebudowany w stylu barokowym.
Chcesz przenocować w Lądku-Zdrój? Wybierz nocleg dla siebie ⇒
Jest to najbardziej reprezentacyjny Zakład Przyrodoleczniczy w Lądku – Zdroju. Posiada okrągły basen, codziennie napełniany świeżą wodą termalną oraz marmurowe wanny. Zabiegi lecznicze wykonuje się tutaj z użyciem wody siarczkowo-fluorkowej.
Termy Cieplickie
Kompleks basenów zewnętrznych i wewnętrznych, strefę SPA i całość Parku Wodnego wybudowano w Jeleniej Górze. Znajdują się tutaj wody termalne o temperaturze 87°C, wydobywane na głębokości 1800 m.
Wybierz się do Jeleniej Góry na dłużej. Znajdź nocleg ⇒
Zawartość krzemionki w leczniczych wodach Term Cieplickich jest najwyższa wśród wszystkich wód zdrojowych w Europie. Same wody mają charakter fluorkowo – krzemionkowy. Woda w basenach i wannach jacuzzi utrzymywana jest w temperaturze 27 – 36 °C.
Termy Bukovina
Kompleks basenów, znajdujący się u podnóża Tatr w Bukowinie Tatrzańskiej, posiada wody termalne czerpane z odwiertów na głębokości ok. 2400 m.
Woda charakteryzuje się występowaniem w niej 28 składników mineralnych, m. in. związków siarczanowych, chloru, wapnia, potasu, magnezu, chromu i sodu. Jest środkiem leczniczym oraz rehabilitacyjnym. W Termach Bukovina znajduje się 12 basenów, w których temperatura wody wynosi od 28 – 36°C.
Znajdź nocleg w Bukowinie Tatrzańskiej ⇒
Dodatkowe atrakcje, typu zjeżdżalnie, sauny, grota solna czy kompleks SPA, zapewnią wspaniały wypoczynek dla całej rodziny.
Zobacz artykuł: [TOP 6] Najbardziej doceniane uzdrowiska w Polsce