5 powodów, dla których warto odwiedzić Majorkę

3,523

Majorka to piękna wyspa, leżąca na Morzu Śródziemnym, należąca do hiszpańskiego archipelagu Balearów. Majorka jest celem wakacyjnych wyjazdów turystów z całego świata, dla których stała się synonimem udanego urlopu. Co sprawia, że Majorka jest naprawdę warta odwiedzenia?

Majorka

1. Malownicze zatoki i bajkowe plaże

Jeśli jesteś miłośnikiem wodnych i słonecznych kąpieli, z pewnością zakochasz się w malowniczych, zacisznych zatokach i rajskich plażach Majorki, kuszących krystalicznie czystymi wodami Morza Śródziemnego.

2. Atrakcje historyczne

Nie myśl jednak, że Majorka to tylko plaże. Wyspa skrywa w sobie również wiele atrakcji historycznych, takich jak ruiny rzymskiego miasta Pollentia założonego w 123 roku.

3. Piękno natury

Prawdziwym skarbem Majorki jest także piękna przyroda, którą można obserwować niemal na każdym kroku. Jedną z najpopularniejszych atrakcji naturalnych jest pasmo górskie Sierra de Tramontana, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W górach wyznaczono wiele szlaków turystycznych, po których można wędrować prawie przez cały rok.

4. Regionalna kuchnia

Potrawy, których można skosztować na Majorce, potrafią zachwycić nawet największego smakosza. Podczas urlopu na wyspie warto spróbować między innymi bułeczek w kształcie spirali i różnych rodzajów kiełbas, ale przede wszystkim potrawy nazywanej tumbet, lokalnej specjalności przygotowywanej z pomidorów, bakłażanów i papryki.

5. Palma de Mallorca

Pobyt na Majorce warto też urozmaicić zwiedzaniem głównego miasta i stolicy wyspy. Palma de Mallorca spełni oczekiwania zarówno amatorów historii, pasjonatów sportu i aktywnego wypoczynku, jak i poszukujących rozrywek miłośników zabawy do białego rana.

Co warto zobaczyć w Palma de Mallorca? Na pewno Katedrę La Seu, Zamek Królewski Palacio Real de la Almudaina, dawną giełdę La Llotja i starą kolejkę Ferrocarril de Soller. Spacerowicze powinni zobaczyć tradycyjny deptak nazywany ramblą, a chętni na odrobinę rozrywki – wybrać się do mariny, w sąsiedztwie której znajduje się wiele modnych klubów.

Fot. Pixabay