10 krajów, które odwiedza najmniej turystów

1,241

Francja, Stany Zjednoczone, Hiszpania czy Chiny co roku walczą o tytuł najchętniej odwiedzanego przez turystów kraju na świecie. Jednak Światowa Organizacja Turystyki Narodów Zjednoczonych opublikowała całkiem odmienny raport, uwzględniający także państwa najrzadziej wybierane przez zagranicznych gości.

10 San Marino Wikimedia Commons

10. San Marino – 75 tysięcy turystów w 2015 roku

San Marino należy do grona najmniejszych państw na świecie. San Marino, słynące z zapierających dech w piersiach górskich krajobrazów, jest zazwyczaj uzupełnieniem wycieczek do Rzymu bądź Mediolanu.

9. Anguilla – 71 tysięcy turystów w 2015 roku

Wyspy Anguilla położone są między Morzem Karaibskim i Atlantykiem, na wschód od Puerto Rico. Choć niewątpliwie są piękne, nie należą do najtańszych wysp w regionie, co z pewnością nie zachęca turystów.

SONY DSC

8. Liechtenstein – 61 tysięcy turystów w 2015 roku

Liechtenstein, podobnie jak San Marino, jest jednym z najmniejszych krajów świata, a zarazem jedynym w całości leżącym w Alpach. Wypoczynek w tym miejscu jest doskonałą propozycją dla poszukujących wytchnienia miłośników górskich i rowerowych wycieczek.

7. Timor Wschodni – 60 tysięcy turystów w 2015 roku

Timor Wschodni leży w Archipelagu Malajskim, na północ od Australii. To jedno z najbiedniejszych państw na świecie, które wciąż boryka się z wysoką przestępczością, co skutecznie odstrasza zagranicznych gości.

6. Sierra Leone – 24 tysiące turystów w 2015 roku

Sierra Leone to biedne państwo leżące w zachodniej Afryce, u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego. Sierra Leone może poszczycić się piaszczystymi plażami i pięknymi parkami narodowymi, jednak liczba odwiedzających kraj turystów spadła drastycznie głównie ze względu na liczne przypadki zakażeń wirusem Ebola.

05 Komory Wikimedia Commons

5. Komory – 15 tysięcy turystów w 2015 roku

Komory to wyspiarskie państwo leżące w północnej części Kanału Mozambickiego, słynące ze wspaniałych krajobrazów wulkanicznych oraz drzew owocowych. To idealne miejsce dla osób marzących o całkowitym oderwaniu się od codzienności.

4. Wyspy Świętego Tomasza i Książęca – 8 tysięcy turystów w 2015 roku

Wyspy Świętego Tomasza i Książęca to najmniejsze państwo w Afryce, leżące w Zatoce Gwinejskiej. Na wyspach panują doskonałe warunki do nurkowania oraz odpoczynku na cudownych, nadmorskich plażach.

03 Montserrat Wikimedia Commons

3. Montserrat – 7 tysięcy turystów w 2015 roku

Leżąca na Karaibach wyspa Montserrat niegdyś cieszyła się dużą popularnością wśród Amerykanów, Brytyjczyków i Kanadyjczyków. Obecnie jednak Montserrat jest cyklicznie nawiedzana przez huragany i trzęsienia ziemi, a także narażona na wybuchy wulkanów.

2. Kiribati – 5 tysięcy turystów w 2015 roku

Kiribati to grupa 33 atoli koralowych na Pacyfiku, dawniej zależna od Wielkiej Brytanii. Kiribati jest jednym z państw zagrożonych stale podnoszącym się poziomem wód oceanów.

01 Tuvalu Wikimedia Commons

1. Tuvalu – tysiąc turystów w 2015 roku

Tuvalu to mała wyspa na Oceanie Spokojnym w zachodniej Polinezji. Choć może poszczycić się pięknym plażami i turkusowymi wodami oceanu, jak na razie nie podbiła serc turystów.